IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

92 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnal de machiaj II
angeldust
post Mar 25 2009, 12:31 AM
Post #31





Musafir






O sa pun si eu doua machiaje in care am folosit Nylon, cu toate ca mi se pare ca telefonul meu nu prea reda nimic ca lumea si toate par de 30 de ori mai estompate ca in realitate (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/nylon1.jpg)
(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/nylon2.jpg)
(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/nylon3.jpg)
(IMG:http://i49.photobucket.com/albums/f289/angeldust_new/nylon4.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Mar 25 2009, 03:30 AM
Post #32


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Angel imi place mult, ce verde ai combinat cu nylon? E humid?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitzigoi
post Mar 25 2009, 04:28 AM
Post #33





Musafir






Da, Lexie, mazgalelile mele sunt la fel de intense si in realitate, asa imi place (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dar in poza cu toata fata se vede ca proportional nu arata ca si cum am luat un pumn in fata, se vede ok, si doar cand clipesc e mai intens.
Fetele mele, nu mi-am luat nimic de la mac (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) , aveau niste preturi imense la orice cosmetica in magazinul in care am fost: fond de ten revlon 28 euro, liner bobbi brown 24 euro la mac nu mai stiu, probabil 15 euro/fard, dar mi-a spus nuanta pentru fondul de ten(am testat pe acolo) si mi-am notat niste farduri care mi-au placut si o sa le iau de pe ebay cu 11$.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Mar 25 2009, 09:44 AM
Post #34


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Kalua ooooooooooooooaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuu ce faina e culoarea si ce fain te prinde.
Angel machiajul cu verde iti vine manusa. Tare frumos (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Ca te tot te laudai la bar (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif) it's true.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 25 2009, 10:00 AM
Post #35





Musafir






Foarte misto, Angel!
Lex, frumos ca de obicei, dar parca prea clasic/elegant intotdeauna. Eu una astept si altceva de la tine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mi-am luat ieri un verde traznitor in cutiuta, dar pe piele nu arata cine stie ce. M-am manjit totusi cu el, poze deseara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 25 2009, 10:55 AM
Post #36





Musafir






Bebe, nu e Humid in poza aia e greensmoke (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mersi girls de aprecieri, dar m-am cam saturat de machiaje pe verde, chiar daca imi vin bine.

Mai vreau si altceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 25 2009, 01:42 PM
Post #37


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Dragute machiajele voastre, fetelor!
Lexie, eu cred ca iti fur fata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 25 2009, 02:30 PM
Post #38


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Angel, foarte finut, iti sta tare bine, dar mi-am amintit sa te intreb: astea-s pleoape cazute? Inseamna ca si eu le am tot asa, ca-s exact ca ale tale.

Lexie nu stiu, ai niste ochi atat de frumosi ca parca nu ii pui suficient in evidenta cu nuantele astea atat de similare cu culoarea lor (albastru, bleumarin...). Nu vrei tu sa te joci cu ceva culori care sa contrasteze cu ei?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Mar 25 2009, 02:39 PM
Post #39





Musafir






Eu cred ca pe Lexie ar prinde o de minune liliachiul sau mov combinat cu bleumarin.
Pe Angel o vad sa i f stea bine cu un albastru inchis midnight sau verde dar foarte inchis rece.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 25 2009, 03:14 PM
Post #40





Musafir






Da Clau, cu certitudine astea sunt pleoapele cazute (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Amu eu fac poza din anumite unghiuri ca sa se mai vada si machiajul, deci in poze nu par chiar asa cazute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

92 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:40 AM