IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Noi cum protejam natura?, Prevenire, reciclare...gunoiul nostru cel de toate zilele
Roxana_
post May 20 2008, 01:23 PM
Post #61





Musafir






Si noi strangem hartiile la serviciu si le duce cineva la un centru de hartie si probabil ia bani pe ele.
Acasa, le pun separat, dar le arunc tot la ghena ca nu prea am fost la curent cu actiunile astea de care ziceti voi pe aici. La noi in fata blocului, chiar astazi erau multi saci de peturi de plastic si vin unii de la o firma si le ridica saptamanal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 20 2008, 01:32 PM
Post #62


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu ma mut peste vreo 2-3 saptamani. ideea e ca nu prea am eu amici cu masini si care sa fie dispusi sa faca drumuri din astea. as apela la amicul ala de la mare, dar ma evita in ultima vreme, de vreo saptamana si ceva nu m-a mai sunat. daca ar fi cineva prin zona care are contract cu cei de la Copacul le-as duce eu personal acolo, le-as cara pe rand :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post May 20 2008, 01:44 PM
Post #63


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Noi nu primim bani pe hartii, dar ne intereseaza sa facem ceva bun, un gest ecologic.

O sa vb cu al meu sa vad daca ar vrea sa venim sa le luam si sa le ducem la mine la serv (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Un' te muti?

This post has been edited by Nimphetamin: May 20 2008, 01:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 20 2008, 01:45 PM
Post #64


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu o sa ma mut pe la obor, acum stau la baba novac, peste strada de rox.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post May 20 2008, 01:45 PM
Post #65


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Chinte, vezi ca pe site-ul lor sunt trecute mai multe locuri de colectare unde poti duce hartia si ei, fiind parteneri cu respectivii, vin si o ridica de acolo. Acum sunt putin pe graba dar o sa-i trimit tipei cu care-mi scriu de la Copac un mail sa-i spun despre ce e vorba, sa vedem ce si cum si iti zic. Sper sa se rezolve in mai putin de doua saptamani, e pacat de atata hartie cata ai adunat sa nu se faca nimic bun din ea (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) . Cat despre administratora blocului... Traim in tara in care capra vecinului TREBUIE sa moara, asa ca nu ma mira reactia ei, ca ea sunt probabil multi, din pacate. De parca ea isi duce viata numai la scara blocului si nu in tot orasul...

PS. Copacul nu mai colecteaza carton, au colectat numai la inceput dar din lipsa de fonduri si din cauza de ne-rentabilitate, au decis sa colecteze numai hartie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post May 23 2008, 09:00 AM
Post #66


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



fetelor, dar au bagat astia de la Rebu/Rosal niste basici mari localizate in intersectii sau zone mai circulate de obicei in care se arunca PETurile (basica galbena) si hartie (basica albastra). eu am chiar in capul strazii.

chinte, am vazut asa ceva chiar in zona baba novac, mai exact pe strada dristorului sau camil ressu naiba stie cum se cheama, cum mergi de la metrou dristor spre baba novac pe partea dreapta (mai aproape de baba novac decat de dristor). nu stiu daca am fost clara, dar sper sa te ajute. am vazut acolo un batranel care-si ducea ziarele vechi si tare m-am bucurat :-).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post May 23 2008, 09:06 AM
Post #67


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Eu ma vazut basicile astea la metrou Pta Muncii, spre Decebal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 23 2008, 09:09 AM
Post #68


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



la noi, in sectorul 6 basicile astea se gasesc aproape la fiecare statie de autobuz. Eu am chiar langa bloc si am inteles ca femeia de serviciu a fost instruita de administratie sa sorteze PETurile si sticlele si sa le puna acolo. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 23 2008, 01:19 PM
Post #69


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



hai ca o sa ma uit si eu dupa basicile alea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 23 2008, 01:57 PM
Post #70


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Si eu am basica din asta, dar e la o statie distanta! Deocamdata colectez toate ciornele din camera si cand n-oi mai avea loc de ele, le duc acolo ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 06:21 PM