IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ura si furia pot fi constructive?
angeldust
post Sep 21 2008, 10:08 AM
Post #11





Musafir






QUOTE(Cleo @ Sep 20 2008, 12:43 AM) *
fain le-ai pus in vorbe.


Nu e o idee originala, cred ca Buddha a spus asta inaintea mea (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) "You will not be punished for your anger, you will be punished by your anger."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 21 2008, 12:35 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Din pacate pentru initatoarea topic ului si din fericire pentru mine, ura este, alaturi de invidie, un sentiment necunoscut mie.
Si este greu de inteles cum sentimente "low karma" precum ura si furia pot duce la ceva bun.
Prin definitie, sint niste sentimente in care logica si bunul-simt nu mai au valoare.
Asa ca topicul mi se pare superfluu.
Draguta Herminia, matale faci studii de piata ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Sep 21 2008, 12:48 PM
Post #13





Musafir






Se pot face studii de piata si pentru asta? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Exista riscul sa apara peste cateva zile in ziar o noua stire de genul "cercetatorii britanici au descoperit ca ura si furia pot fi constructive, conform unui studiu de piata" ? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) I find this very funny (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
herminairina
post Sep 22 2008, 04:47 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,698



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...mda ar fi intradevar interesant sa auziti asa ceva,nu?
still...never say never 'cause you may never know...




QUOTE(Maàt @ Sep 21 2008, 01:35 PM) *
Din pacate pentru initatoarea topic ului si din fericire pentru mine, ura este, alaturi de invidie, un sentiment necunoscut mie.
Si este greu de inteles cum sentimente "low karma" precum ura si furia pot duce la ceva bun.
Prin definitie, sint niste sentimente in care logica si bunul-simt nu mai au valoare.
Asa ca topicul mi se pare superfluu.
Draguta Herminia, matale faci studii de piata ?

Hermina...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by herminairina: Sep 22 2008, 04:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Sep 22 2008, 05:34 PM
Post #15





Musafir






Asta insemnand ce? Ca oi fi io mai retardata da nu prea am inteles (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Deci faci studii de piata totusi? Iti faci lucrarea la licenta din raspunsurile noastre? Zi sa stiu pe ce dau "ban"-u metaforic vorbind (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
herminairina
post Sep 22 2008, 06:39 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,698



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Nu fac studii doar ca am simtit un un ton ironic in exprimarea ta ,Angeldust,iar raspunsul a fost in conformitate.Daca mi s-a parut imi cer scuze...

...dar sa sti ca mi-ai dat o idee:) 10x,poate o sa am nevoie vreodata.who knows?

This post has been edited by herminairina: Sep 22 2008, 06:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 22 2008, 06:42 PM
Post #17





Musafir






Sa stii, hermairina, niciodata "sa sti".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 23 2008, 03:56 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... ca studiile de piata fara acceptul administratiei se lasa cu BAN. Ca sa nu-ti intre ideea prea adinc in cap daca tot ne iubesti. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

A, si te asteptam sa faci tu un horoscop corect pentru 2009- si general, si pentru fiecare zodie in parte- dar asa, pe larg si foaaaarte detaliat - ca daca tot te pricepi, nu-i pacat sa lasi talentul nefolosit? Si sa aibe si SEO copywriting pe el. Ca altfel nu e bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
herminairina
post Sep 23 2008, 03:59 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,698



QUOTE(kalua @ Sep 22 2008, 07:42 PM) *
Sa stii, hermairina, niciodata "sa sti".

Scuze pentru impertinenta dar daca tot esti vanatoare de greseli ortografice,mai cauta eu vad foarte multe .......(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 23 2008, 04:04 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Exemplu, domnisoara- dar sa fie de ortografie, nu typing.
De horoscop ce zici? Ti-l public cu cel mai mare drag.

A, si se numesc "greseli DE ortografie" ; ca ortografice inseamna "in conformitate cu legile ortografiei". Iar "greselile ortografice" este un non-sens. Ar fi cam asa: greseli in conformitate cu normele ortografiei.
Si-atita timp cit nu stii sa conjugi un banal indicativ prezent... ce pretentii sa avem ?!
eu stiu
tu stii
el stie... Remember? clasa a V-a. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Si in ceea ce priveste parerea ta despre mine ... fii sigura ca nu o sa dorm la noapte din cauza asta . (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:01 PM