IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alergii, de orice fel
Cleo
post Jun 8 2009, 02:49 PM
Post #21


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



strumfi iti trebuie antihistaminice serioase si in perioadele de varf probabil trebuie sa iei zilnic
aici sint mai cunoscute Reactine, Claritin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jun 8 2009, 02:52 PM
Post #22





Musafir






Claritinul nu isi mai face efectul din pacate. Poate incerc cu Reactine, intreb sa vad daca sunt la noi, ca nu mi frica sa incerc nimic la ce disperari ma apuca (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 5 2009, 06:57 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Mi-am cumparat astazi o pereche de cercelusi de aur alb 14 K si i-am probat la magazin. Cand am ajuns acasa am observat ca urechea in care am probat mi s-a inrosit foarte tare. Am pus cercel si in cealalta ureche sa vad ce se intampla si nimic. Oare sunt alergica la aur alb? Daca da, de ce numai la o ureche? Voua vi s-a mai intamplat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 5 2009, 07:00 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu port si am purtat de-a lungul timpului numai aur si nu am patit niciodata nimic. E ciudata treaba. I-ai dezinfectat ? Dezinfecteaza-i nitel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 5 2009, 11:53 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



I-am bagat in seara asta in apa cu sapun si ii tin pana maine. Asa isi curata si fratele meu bijuteriile de aur. Sa ii dau si cu spirt? Sper sincer sa nu am alergie la ei ca imi plac. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Am mai purtat aur galben cand eram mai mica, am purtat bijuterii fantezie din tot felul de metale sau plastice, pot argint de cand ma stiu si nu am patit nimic pana acum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 6 2009, 08:25 AM
Post #26


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nu cred ca esti alergica la aur alb. Poate e si o problema de imunitate dar se poate foarte bine sa fi lezat un pic gaura cand i-ai probat (sau cu alti cercei inaintem acasa) si de acolo inrosirea. Poate ai pus mainile murdare. Sa ne spui ce se intampla astazi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 6 2009, 09:19 PM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Pai azi nu am mai purtat nimic sa vad daca trece roseata. S-a diminuat. Maine ii port. Da, nici eu nu cred totusi ca e alergie: nu ma mananca, nu ma doare. Ce-i drept am probat vreo 3 perechi, eram si putin transpirata... cred ca de asta. Vad maine ce se intampla. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 7 2009, 02:45 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Azi mi-am pus cerceii si nu am mai patit nimic. Chiar s-a diminuat roseata, ceea ce inseamna ca nu sunt alergica, cine stie cum mi-am lezat urechea fara sa imi dau seama. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Summer Dream
post Aug 8 2009, 01:05 PM
Post #29


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



   Si eu ma confrunt destul de des cu astfel de probleme,pentru ca sunt alergica la praf,animale(pisici si catei in general),polen si fum de tigara(defapt cred ca nicotina).Nu fac reactii alergice severe (adica,in unele cazuri imi apar pete rosi pe piele,insa deobicei imi lacrimeaza ochii si stranut sau tusesc).Cel mai mult ma deranjeaza fumul de tigara(la mine in familie nu se fumeaza deloc,insa multi prieteni ai mei fumeaza,profesorii frumeaza si nu pot frecventa numai locurile pentru nefumatori),mai ales pentru ca nu prea reusesc sa rezolv asta(am si probleme cu plamanii),asa ca de fiecare data cand sunt in preajma unei persoane fumatoare ... (plus ca nu vreau sa fac pe cineva sa se simta prost din cauza asta).

   In general se rezolva cu Claritin,insa nu pot lua pastile de fiecare data.

This post has been edited by Summer Dream: Aug 8 2009, 01:15 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 8 2009, 01:09 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Summer Dream!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 03:04 AM