IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic
> Fard bun - Chiar nu exista?!
kalua
post Jul 5 2008, 09:34 PM
Post #141





Musafir






Recomandarile Paulei Begoun

Farduri pudra de ochi, ieftine
Clinique - Colour Surge Eye Shadow Velvet si Colour Surge Eye Shimmer
Elizabeth Arden - Color Intrigue Eyeshadow
M.A.C. - Eye Shadow Veluxe

Farduri pudra de ochi, scumpe
Clinique - Colour Surge Eye Shadow Duo si Colour Surge Eye Shadow Quad
Dior - 5-Color Eyeshadow Compact, 1-Color Eyeshadow si 2-Color Eyeshadow
Estee Lauder - Pure Color EyeShadow
Shu Uemura - Pressed Eye Shadow
Stila - Eye Shadow Pan
Yves St. Laurent - Ombre Solo Double Effect

Farduri crema, geluri, cream-to-powder, lichide, de ochi, ieftine
Revlon - Illuminance Creme Eyeshadow
Sephora - Eye Dew

Farduri crema, geluri, cream-to-powder, lichide, de ochi, scumpe
Bobbi Brown - Long-Wear Cream Shadow
Stila - Shadow Pots
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Sep 1 2008, 11:05 PM
Post #142





Musafir






Voi ce v-ati mai luat, ca mie mi s-a urat de cele vechi, plus ca vreau sa ma dau pe farduri mate, preponderent nudes. Cele sclipicioase si sidefate deja nu-si mai au locul spre toamna, plus ca e primul an cand observ ca-mi imbatranesc ochii like hell daca le folosesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Sep 12 2008, 06:58 AM
Post #143


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Pentru mine sunt doua lucruri importante la un fard de pleoape, un good pay-off al culorii si sa -l pot amesteca, intinde bine , ptr ca asta e secretul unui machiaj bun sa nu existe o limita vizibila intre nuate, sa fie bine intins( blends well - imi scapa unele expresii in romana)
Rar am nevoie ca un fard sa tina 12 ore, si ptr asta folosesc o baza crema, care ii ofera durata, nu-l lasa sa se stranga si folosind o baza in nuanta fardului care il folosesc culoarea e mult mai evidenta
un fard impecabil( nu se strange, culoarea e f aproape de tub si rezista mai bine de 12 ore) e pigmentul
e mai dificil de lucrat cu el, dar experienta vine repede
Nu am o parere buna despre firmele intalnite la tot pasul, desi mai am si eu cate un fard revlon sau l`oreal. Unele cliente au fost f multumite de niste farduri creme( de care povestiti si voi in topic doar ca astea erau de la Rimmel
Mac, Urban Decay, Estee Lauder si lancome sunt in topul meu, bineinteles neincluzand brandurile pro
Bazele pt fardul de ochi sunt f importante. Cele de la mac sunt grozave, mai bun decat alea e doar unul Lemonaid de la benefitt, mai puteti UDPP(urban decay primer potion)
Pensulele- diferenta de la cer la pamant in machiaj
o sa va dau un secret www.coastalscents.com un site unde gasiti pensule f bune asemanatoare cu cele de la Mac la un pret mult mai mic. Se face livrare internationala
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 09:19 PM