IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 10 11 12  
Reply to this topicStart new topic
> Pudra minerala, Mai buna decat fondul de ten sau pudrele normale?
Cindy
post Mar 15 2009, 04:52 PM
Post #111


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ma mir ca spui asta despre fdt Estee Lauder, il am si eu si mie dimpotriva mi se pare natural, dar intr-adevar trebuie sa stii sa il aplici bine. Puterea de acoperire nu e in nici un caz maxima, de exemplu nu mai mult decat Toleriane de la La Roche Posay. Dar e posibil ca produsele care se gasesc la noi sa fie putin diferite fata de cele din afara, si Roxana remarcase diferentele astea la Double Wear.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
charlie
post Mar 15 2009, 05:48 PM
Post #112


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 10-March 09
From: FFM
Member No.: 6,040



Multumesc de raspunsuri, o sa incerc la Macy's sa obtin mai multe informatii, desi stiu bine ca tantiile alea vor incerca sa-mi vinda si ceva de care nu am nevoie... Locuiesc intr-un orasel mic departe de orice, iar ca sa ajung la Macy's trebuie sa conduc 1 ora pe autostrada. Orice alt magazin mai mare este la cam 100 km distanta.

In legatura cu Estee Lauder Maximum Cover, este un camouflage makeup de consistenta groasa si nu am reusit niciodata sa il aplic fara sa arate ca o "tencuiala" care peste zi arata ciudat si mai ales imi arata si ridurile pe care nu le am! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

In orice caz, scuze ca sint un pic "offtopic". Tot spre pudra makeup minerala mi se pare mie ca ar trebui sa ma indrept, pentru a efectele sint mai bune decit ale "camouflage"-ului.

Am inca o nelamurire... ce inseamna FDT?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 15 2009, 06:06 PM
Post #113


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Bine ai venit, Charlie! (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

FDT= fond de ten (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 15 2009, 06:06 PM
Post #114


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



fond de ten. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Despre Maximum Cover vorbeam si eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Mar 15 2009, 08:06 PM
Post #115





Musafir






Hello Charlie! Imi place poza de la avatarul tau.

Ai incercat ceva tratamente pentru ameliorarea melasmei?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Mar 15 2009, 10:27 PM
Post #116


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Incearca cu Sephora atunci, macar acolo poti returna produsele in caz ca nu-ti plac.
Ai dreptate cu Macy's dar spune-le ca vrei un singur produs pentru acoperire, nu 10 si daca nu iti place rezultatul final nu cumperi si gata, nu te obliga nimeni (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
charlie
post Mar 16 2009, 01:18 AM
Post #117


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 10-March 09
From: FFM
Member No.: 6,040



...FDT = fond de ten, cum de nu mi-am dat seama?!... Ma gindeam la o abreveiere in limba engleza, nu mi-a trecut prin cap...
Azi am fost la Belk (similar cu Macy's) si mi-am luat Lancôme Ageless Minérale. Asta, fiindca am incredere in produsele Lancôme si sper sa nu ma dezamageasca nici de data asta. Puterea de acoperire este ceva mai mica decit a fdt-ului de la Estée Lauder, dar fata arata mult mai bine.

HappyCat, am incercat tot felul de tratamente pentru melasma, dar ea are un creier al ei. In timp, se muta pe fata si se modeleaza forma tuturor insulelelor si continentelor. Am incetat sa mai incerc sa o indepartez, acum doar caut sa nu imi expun fata la soare decit daca e protejata sau chiar deloc. Si apropos de avatar - Klimt este unul dintre pictorii mei preferati si "Femeia cu evantai" da bine pe acest forum. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

PS. Ma simt deja foarte bine in acest forum. Sinteti saritoare, gata sa dati sfaturi. Din nou, ma bucur ca v-am gasit! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 9 2009, 09:52 AM
Post #118





Musafir






A folosit cineva Clinique Redness Solutions Instant Relief Mineral Powder? E destul de noua, in Germania nu se gaseste inca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 9 2009, 10:08 AM
Post #119





Musafir






Eu nici n-am auzit de ea inca, nici n-am vazut-o in magazin. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 10 11 12
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 05:55 AM