IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> V-ati ales bine meseria?, unde ai ajuns versus unde ai fi vrut sa ajungi...
Simona85
post Oct 6 2009, 11:41 PM
Post #31


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Eu am facut jurnalismul, datorita pasiunii pentru scris. Imi plac mult sa scriu, insa uneori, cand nu am inspiratie, incep sa imi treaca prin cap fel de fel de ganduri negre. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 7 2009, 10:36 AM
Post #32


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Simo, welcome to the club! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si, vorbeam si cu Szi mai ieri despre asta, am ajuns noi la concluzia ca pentru a iesi ceva bun e musai ca trebuie sa fim foarte down... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 7 2009, 10:46 AM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Si eu am ajuns la concluzia asta (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Telepatie domle, ce mai (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 7 2009, 10:56 AM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... sau un adevar universal valabil. Insa trebuie sa fie "ceva" : ori un prea plin, ori... un vid total.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 7 2009, 11:15 AM
Post #35


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



La mine nu merge cu prea plin, doar cu vidul si cu sfarseala si cu supararea. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 16 2009, 05:55 PM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu nu pot sa spun ca mi-am ales meseria, ea m-a ales pe mine. Am ajuns aici unde lucrez, marketing la o firma de climatizare nu datorita faptului ca as fi pasionata de domeniu, ci pentru ca trebuie sa ma mut in orasul asta si am acceptat jobul cel mai bun din punct de vedere al salariului. Nu exclud faptul ca in viitor sa imi schimb din nou meseria, am facut-o de vreo patru ori pana acum, asa ca acum ma pot lauda ca stiu sa fac si vanzari, si marketing, si PR si Customer Service si logistica.

Si cine stie, poate intr-o zi....voi fi pilot de incercare... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fraise
post Jul 22 2010, 11:05 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



Am studiat liceul cat si facultatea de arte, asa ca ... si acum tot in domeniul artei lucrez. Fac ceea ce-mi place.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 23 2010, 09:05 AM
Post #38


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu mi-am ales bine meseria. Ma motiveaza foarte tare ceea ce fac si mai ales am muncit mult sa ajung aici unde sunt (chiar daca nu sunt eu prea sus din punctul meu de vedere). Nu a fost usor si multe din fetele de aici ma stiu de cativa ani buni si stiu cum am inceput si prin ce am trecut. E o meserie in care alergi si tragi foarte mult pana incepi sa culegi roadele dar o iubesc la nebunie, ma face multumite, implinita si fericita. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Violeta23
post Aug 6 2010, 12:31 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 49
Joined: 3-August 10
From: Arad
Member No.: 8,954



Buna ziua tuturor membrilor acestui forum (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) ,ma bucura faptul ca nu sunt singura persoana in postura de a lucra in cu totul alt domeniul decat cel ales,mi-am dorit de mica sa devin profesoara,am facut liceul,facultatea si masteratul ca sa devin asta si...lucrez de aproape un an ca si consilier vanzari si imi place enorm de mult ca fac.Inca ma bate gandul din copilarie dar deocamdata ma bucura faptul ca am o alternativa si poate candva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anda25
post Nov 10 2010, 08:55 AM
Post #40





Musafir






Cred ca in primul rand trebuie sa iti placa ceea ce faci. In prezent este mai dificil, termini facultatea si nu iti gasesti de lucru, dar trebuie sa ai rabdare si sa cauti alte domenii care iti plac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:56 PM