IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> e-Commerce: Cumparaturi online, plati cu cardul, Cum sa faci cumparaturi online folosind cardul (reducind riscurile)
kalua
post Jan 25 2008, 11:13 PM
Post #11





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Eu nu mai zic nimic ca vorbesc teorii si de fapt habar n-am care-i treaba in tara. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 25 2008, 11:55 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... in tara e cam varza la capitolul asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jan 26 2008, 12:19 PM
Post #13





Musafir






Di, e de la ING. Cand am intrebat daca se pot face plati pe internet, au zis ca da, se pot face. Adica au mintit? (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Al meu a platit pe net cu un Visa Electron... nu stiu ce sa mai zic (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 26 2008, 12:42 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Depinde ce au inteles ei din intrebarea ta; ai un sistem prin care iti vezi soldul si poti sa faci op-uri online? Daca da, sa stii ca pentru mai toti angajatii bancilor chestia asta=plati online. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jan 26 2008, 12:45 PM
Post #15





Musafir






Eu intrebai daca se poate cumpara din afara, pe internet, si plati cu cardul asta, si a zis ca da. Si in plus, ti-am zis ca al meu a cumparat, de pe net, din USA ,cu un visa electron de la ing (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Ar trebui sa mai vorbesc o data cu ei, sa vaz ce si cum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 26 2008, 01:28 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



vezi descrirere cardului de pe pagina bancii: nu scrie de plati online.
• Plata facturilor in Self’Bank la Multimat sau ING Plati Expres
• Schimb valutar in ING Self’Bank
• Plata la comercianti fara comision atat in Romania cat si in strainatate
• Retragere de numerar de la orice bancomat din reteaua VISA
• Depunere de numerar la Bancomat+ in orice ING Self’Bank
• Utilizare internationala in reteaua VISA
• Acces, prin retragere directa, la contul liniei de credit ING Extra’ROL

• Cu acest card ai acces la operatiuni in reteaua de ING Office-uri avand parte de un program relaxat: 7.00 – 23.00, 7 zile din 7, inclusiv sambata, duminica si sarbatorile legale.
• Ai acces la Bancomat+ in ING Office pentru a depune sau a retrage bani sau pentru a vizualiza soldul gratuit.
• Ai acces la Multimat in ING Office, un aparat cu ajutorul caruia iti faci tranzactiile dorite, inclusiv plati fara comision, catre furnizorii de utilitati, daca au cont deschis la ING.
• Ai acces la ING Plati Expres, un serviciu de plati unde iti poti plati facturile de Orange, Vodafone si Romtelecom, prin scanarea codului de bare al acestora. Astfel o plata nu dureaza mai mult de 20 de secunde.
• 0% comision pentru tranzactiile la comercianti atat in Romania cat si international
• 0% comision pentru verificarea soldului
• Are functionalitati complete in reteaua VISA.
• Poate fi folosit ca un card de salariu, avand in spate ING Cont’ROL, contul curent cu dobanda de depozit de 6,3% pe an.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 26 2008, 01:47 PM
Post #17





Musafir






eu am card de la ING pt plati on line si platesc pe strawberry cu el deci merge
nu imi ia nici un comision la tranzactii doar 20 ron pe an iar aia ii ia o singura data in prima luna

visa electron am eu

This post has been edited by divi2007: Jan 26 2008, 01:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 26 2008, 02:02 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



So, lexie, mergi si vezi daca nu cumva trebe sa mai faca banca ceva (la cardurile de piraeus de exemplu trebe facuta nu`s ce cerere ca sa mearga si online). Posibil sa fie si la ing la fel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jan 26 2008, 02:03 PM
Post #19





Musafir






Sarumana mult, Di! O sa trec pe acolo sa vorbesc cu ei, sa vad cum stau lucrurile. Pai chiar asa, ma amagesc (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 26 2008, 02:06 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Parerea mea ( si nu e doar a mea) e ca taifunul de la bancpost (mastercard) s-a dovedit de vreo 4 ani cel mai bun card folosibil si pentru plati online. Vorba altui posesor: nu le fac reclama, astia chiar merita (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:00 AM