IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iubitule, te-am inselat!, Sinceritate la extrem; spui sau nu?
Sondaj despre inselat
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 85
Guests cannot vote 
angeldust
post Mar 1 2006, 04:56 PM
Post #1





Musafir






Situatia ipotetica:Sa presupunem ca ai o relatie comfortabila de ceva vreme...il iubesti - te iubeste, nu mai e pasiunea aia de la inceput dar wtf, ti-e bine si nu ai nici un motiv sa vrei sa fugi de bine.

Situatia de criza: sa zicem ca pleci undeva pt cateva zile ( ce stiu eu: delegatie, mica excursie cu prietenele, whatever) si se intampla, cum necum, iti pierzi capul, nu mai gandesti rational si cedezi in fata unei aventuri de o noapte.

Intrebare: Ii spui sau nu ii spui? (avantaje si dezavantaje, cu argumente)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Mar 1 2006, 05:02 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu nu i-as spune niciodata. Ce nu stie nu are cum sa ne afecteze, iar pentru o clipa de tampenie nu as risca sa distrug o relatie frumoasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Mar 1 2006, 05:04 PM
Post #3


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Mah, la mine situatia de criza nu cred ca s-ar putea intampla, insa ... ipotetic vorbind, raspunsul meu la intrebarea ta este NU.
Singurul avantaj pe care-l vad eu ar fi ca m-as simtii usurata de povara infidelitatii.
Dezavantaje:
- faptul ca stie nu-l ajuta cu absolut nimic, ba dimpotriva... il bulverseaza;
- exista sansa sa doreasca sa rupa relatia;
- o sa dezamagesti un om care te iubeste;
- nu te va mai privii niciodata cu aceeasi ochi;
- nu va mai avea incredere in tine;
- te poti astepta oricand sa-ti plateasca cu aceeasi moneda;

Cam atat! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Mar 1 2006, 06:08 PM
Post #4


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Buna idee de topic, Angelino (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif) .

Nu i-am spus omului ca m-am jucat in vacanta de afaceri, atunci cand a fost cazul. De ce? Viata mea sexuala ma priveste exclusiv. Nu era vorba de amor, deci nu-l implica si pe partenerul meu stabil. Nu m-am intrebat niciodata daca si el facea la fel, fiindca nu conta. Deh, s-a inventat dusul si se stie ca spalat, orice om este ca nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Mar 1 2006, 06:37 PM
Post #5





Musafir






"Intrebare: Ii spui sau nu ii spui? (avantaje si dezavantaje, cu argumente)"
a se lua in considerare si posibilitatea ca omu' poa' sa afle singur sau tu sa te captusesti cu cine stie ce boala (in pofida celor tzashpe masuri de precautie luate) si e foarte funny sa stai sa explici dupa aia.
parerea mea...
depinde de relatia dintre cei 2. oricum adevarul se afla mai devreme sau mai tarziu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Mar 1 2006, 07:16 PM
Post #6





Musafir






pai daca vrei sa mai stai cu el ..... dar este neintelegator, atunci nu-i spui
daca vrei sa mai stai cu el ..... dar este dobitoc, poti sa-i spui, ca nu va sti ce sa faca!
daca nu vrei sa mai fii cu el ii spui si el pleaca, daca este neintelegator, ca de este dobitoc tot te accepta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/horse.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Mar 1 2006, 08:02 PM
Post #7





Musafir






nu ii spui. pai exact motivele de mai sus. ce rost are sa destrami o relatie pt o chestie care oricum nu se va repeta (probabil (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Mar 1 2006, 09:36 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu nu i-as spune.Daca a fost ceva de moment,daca eu tin la el de ce sa-i spun? Ce va avea el de castigat din asta? Ce voi avea eu de castigan din asta? Amandoi vom pierde..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Mar 1 2006, 11:30 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



angel,ai spus ca e o situatie ipotetica, si ca aventura a avut loc pe fondul pierderii ratiunii,dar raspunsul e unul singur :NU ii spui,mai devreme sau mai tarziu ,se va intoarce impotriva ta,acest moment de sinceritate ,care raneste sentimente, in cazul in care e vorba de iubire,la mijloc!
oricum ,e o vorba din batrani care spune ca ceea ce faci,tzi se va face!
Legat de expresia Partener stabil,pentru mine stabil insemna ceva sigur,pe care ma pot baza,ceva ce exclude scapari ,un om vertical,care nu cedeaza tentatziilor.Dar asha cum bine zicea fahnell,eu sunt old-fashion,am gandire de dinozaur!
Daca tradarile si constiintza patata s-ar spala cu un simplu dush,credetzi-ma ca baile proprii si cele comunale ar fi super-aglomerate!
Pacat ca in zilele noastre fidelitatea a devenit ceva atit de perimat!E doar opinia mea si nu vreau sa supar pe nimeni cu conceptziile mele.

chiar asha,buna idee de topic,vorba lui dore,dar de data asta as propune subiectul:Fidelitate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Mar 2 2006, 09:39 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Categoric NU! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nusepoate.gif) Argumentele le-au adus fetele, nu vreau sa ma repet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th May 2024 - 02:40 AM