IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme cu garnier pure A
allexzutza
post Sep 3 2007, 10:28 AM
Post #1





Musafir






salut .sunt noua pe aici si as dori sa intreb si eu ceva....?poate imi dati voi o solutie:nu am un ten ff problematic ..arata chiar bine dar am reusit eu sa il "deranjez"....nu folosesc cosmetice in exces doar demachiant de la nivea ,tonic si fond de ten hidratant.problema sunt punctele negre de pe nas.foloseam pana de curand un tonic de la avon si era bunicel dar m am gandit eu..asaaaa...sa incerc ceva mai bun ... si am luat lotiune de la garnier pure A.o folosesc de o saptamana dar toate punctele negre mi s au infectat...acu' ma uit in oglinda si imi vine sa plang (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) a mai patit cineva asa?e normal sa se intample?sa continui cu garnier sau sa ma multumesc cu avon si scosul din cand in cand al punctelor negre?voi ce spuneti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Sep 3 2007, 11:12 AM
Post #2


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) allexzutza
nu prea te pot ajuta, am auzit multa lume ca a avut probleme cu Garnier, deci eu zic sa nu-l mai folosesti daca nu-ti face bine
stiu ca exista o solutie de la Favisan, numita Activa, impotriva punctelor negre, dar n-am incercat-o
ce foloseam eu : baie de aburi (simpla sau pui niste plante), apoi freci usor cu tarate de grau sau cu malai, ca sa scoti punctele negre
acum sunt mai lenesa si ma multumesc cu o masca exfolianta si benzi din acelea pentru punctele negre de pe nas, dar sincera sa fiu nu sunt cine stie ce; pe vremuri existau benzi din astea de la Nivea si erau mai bune
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexzutza
post Sep 3 2007, 12:45 PM
Post #3





Musafir






QUOTE(asgaard @ Sep 3 2007, 12:12 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) allexzutza
nu prea te pot ajuta, am auzit multa lume ca a avut probleme cu Garnier, deci eu zic sa nu-l mai folosesti daca nu-ti face bine
stiu ca exista o solutie de la Favisan, numita Activa, impotriva punctelor negre, dar n-am incercat-o
ce foloseam eu : baie de aburi (simpla sau pui niste plante), apoi freci usor cu tarate de grau sau cu malai, ca sa scoti punctele negre
acum sunt mai lenesa si ma multumesc cu o masca exfolianta si benzi din acelea pentru punctele negre de pe nas, dar sincera sa fiu nu sunt cine stie ce; pe vremuri existau benzi din astea de la Nivea si erau mai bune

chestia cu baia de aburi am incercat o...nu mg pt k imi deshidrateaza tenul ff tare...nici makr masti exfoliante nu pot folosi.. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ..asa e tenul meu un pic ciudat...dar zi mi te rog mai multe despre benzile alea..de la ce firma sunt si unde oare le gasesc....ca tot am intrebat si nu am gasit..oricum ms pt raspuns
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didii
post Sep 12 2007, 11:48 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 12-September 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,207



Incercati gama Vitesse (demachiant, lotiune tonica si creme) se gaseste la orice hipermarket, sunt pe baza de apa termala si nu sunt nici foarte scumpe. Eu nu ma mai despart de ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 12 2007, 11:49 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, didii! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Sep 12 2007, 01:44 PM
Post #6


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



allexzutza, sorry, acum am vazut intrebarea
se cheama CETTUA Nose Pore Strip, le gasesti in farmaciile gen Sensiblu sau Donna, cutia e albastra
daca pielea e degresata inainte, punctele negre se prind mai bine de benzi, deci ies mai usor
altfel, incearca niste produse pentru ten mixt, se pare ca asa e tenul tau
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramoZz
post Sep 13 2007, 11:29 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 16
Joined: 8-September 07
From: craiova / cluj (fac)
Member No.: 2,185



allexutza imi pare rau ca nu ti-a priit produsul de la garnier..probabil ai un ten sensibil..iar astea sunt facute pentru tenurile cu probleme, in general cele mai grase sau mixte.Probabil de-aia ai si avut probleme,e destul de dura lotinuea aia...eu am folosit o perioada buna de timp produse de la garnier..si pot spune ca m-au ajutat..au fost printre putinele produse la care chiar s-a simtit ceva imbunatatiri..dar apoi tenul a inceput sa se obisnuiasca si nu prea au mai avut efect...el putin asta cred...sa incerci sa folosesti produse pentru ten sensibil.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 13 2007, 11:57 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ramozz, eu nu ti-am urat (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi! Bine ai venit, sedere placuta si indelungata...
(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Sep 14 2007, 07:54 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Salut!printre miile de produse incercate pe tenu` meu s-a aflat si acest garnier pure...am avut si lotiune de curatat fata si cele 2 creme-una de noapte,cealalta de zi...efectu` a fost catastrofal...poate pe un ten cu 2-3 cosulete functioneaza,dar la tenu` meu acneic de-a dreptul de acum 2 ani...a fost bun de aruncat la gunoi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramoZz
post Sep 14 2007, 11:12 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 16
Joined: 8-September 07
From: craiova / cluj (fac)
Member No.: 2,185



merci pentru primire (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:05 PM