IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce inseamna cand te visezi mireasa
girl22
post Nov 6 2006, 04:35 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



Am visat ca eram imbracata in mireasa si trebuia sa ma casatoresc cu un barbat care era deja casatorit si el vroia sa se casatoreasca si cu mine.Eu eram foarte preocupata sa-mi gasesc pantofi rosii pt ca vroiam sa se asorteze cu cu buchetul de mireasa care vroiam (sau stiam) ca o sa fie tot rosu.Dar nimeni nu vroiasa sa ma ajute sa-mi gasesc pantofii nici macar mama.Eram f suparata ca eram asa preocupata sa-mi gasesc pantofi si nimeni nu ma ajuta.M-am trezit sunata de barbatul cu care trebuia sa ma ma casatoresc in vis.
Stie cineva insemnatatea acestui vis?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Jan 3 2007, 11:29 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



QUOTE(girl22 @ Nov 6 2006, 08:35 PM) *
Am visat ca eram imbracata in mireasa si trebuia sa ma casatoresc cu un barbat care era deja casatorit si el vroia sa se casatoreasca si cu mine.Eu eram foarte preocupata sa-mi gasesc pantofi rosii pt ca vroiam sa se asorteze cu cu buchetul de mireasa care vroiam (sau stiam) ca o sa fie tot rosu.Dar nimeni nu vroiasa sa ma ajute sa-mi gasesc pantofii nici macar mama.Eram f suparata ca eram asa preocupata sa-mi gasesc pantofi si nimeni nu ma ajuta.M-am trezit sunata de barbatul cu care trebuia sa ma ma casatoresc in vis.
Stie cineva insemnatatea acestui vis?

Am ezitat sa-ti raspund in aceste 2 luni pt. ca, de multe ori, a te visa mireasa inseamna o suparare, un necaz. Mi-ar fi fost de ajutor sa stiu mai multe detalii: daca in vis te vedeai pe tine, sau daca era ca in realitate; daca erai intr-o incapere sau ai iesit din casa. si orice alte mici detalii, dar care sunt f. importante in interpretare. In orice caz, sigur este faptul ca esti stapanita de o dorinta mai veche referitor la casatorie in general, si la barbatul pe care l-ai visat, o dorinta nesatisfacuta, din cauza fricii tale de a iubi sau de a-ti exprima iubirea.
Apropo, barbatul este casatorit si in realitate?
Vesta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 3 2007, 12:49 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Ooo, iata ca se pricepe cineva pe aici.

Vesta, am avut si eu un vis urat: eram la nunta mea, imbracata in rochia de mireasa. Eram undeva afara si la un moment dat m-am bagat intr-o apa mare, un fel de lac, dar cu apa murdara, plina de namol si am inotat in ea, asa in rochie. Pana la urma tin minte ca am iesit din apa. Precizez ca toate detaliile erau foarte clare, parca a fost real visul.

Eu am nunta la vara, ma gandesc ca de aia m-am visat mireasa.

Stiu ca e cam de rau, dar ma gandesc ca poate imi dai si mie o interpretare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Jan 3 2007, 02:14 PM
Post #4





Musafir






ok stai ca am si eu un vis.... am visat ca am nascut un copil cu par negru in cap, era plin de sange si eram disperata ca nu stiam cu ca sa tai cordonul ombilical, plus ca dupa ceva timp m-am visat in casa bunicilor si in pozele de la nunta lor eram eu in mireasa...si cam atat imi amintesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Jan 3 2007, 09:48 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



Vise premonitorii
Dragele mele, nu toate visele prezic ceva. De fapt, sunt f. putine visele care au acest atribut. Majoritatea sunt doar semnale ale inconstientului nostru care capteaza evenimente, fapte din viata reala. Din experienta mea, un vis premonitoriu este un vis care te impresioneaza profund si care ti-l amintesti, pana in cele mai mici amanunte, si dupa mult timp(chiar ani de zile). Asa ca nu cadeti in capcana de a crede ca orice vis va semnaleaza evenimente viitoare: va incarcati capusoarele voastre dragalase cu inca o sursa de stres.
Pt. Szimcsi
A te visa mireasa, sugereaza oarecare necazuri, dar nu o lua ca si cum nu stiu ce nenorocire te-ar astepta. Deoarece se asociaza la tine si cu intratul in apa(care, ca si la cartile de Tarot, reflecta partea emotionala) e clar ca te asteapta doar o perioada de emotii negative: anxietate, teama, trac, impulsivitate( e cam grea treaba asta cu maritisul, nu-i asa?!). Intrarea ta in apa( din cate am inteles, de buna voie si nesilita; nu te-a impins nimeni, nu ai cazut?) imi spune ca ar trebui sa te deschizi sufleteste mai mult( mai sunt lucruri de spus partenerului tau?!) ca si iesirea ta ulterioara( insatisfactii sentimentale de care te temi sau de care fugi). Pt femeia care se viseaza mireasa, visul arata, mai presus de toate indeplinirea acestei dorinte.
Pt.Zetta
Ei, nasterea ta(din vis) semnifica un sfarsit al unei etape din viata ta: terminarea unor cursuri, a unei relatii, renuntarea la ceva vechi si fara perspective; dar, mai semnifica si un nou inceput, o evolutie care nu vine de la sine si pt. care ai depus deja eforturi sau mai sunt inca necesare. Cat priveste sangele de pe copil, in cazul tau(presupun ca esti f. tanara) inseamna frica, spaima fie de raporturi sexuale, fie probleme de ciclu.
Numai pace si iubire
astro.vesta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 3 2007, 10:46 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Multumesc mult Vesta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Jan 4 2007, 10:15 AM
Post #7





Musafir






Multumesc Vesta.....as vrea sa mai fiu f tanara, dar am aproape 28...ce au mai trecut anii (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Jan 4 2007, 03:07 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



Cu placere, fetelor.
M-ai facut sa rad, Zetta. Daca o iei dupa ani, cum ar trebui sa ma simt eu cu 20 mai mult decat tine? Tineretea si batranetea sunt niste stari de spirit. Crede-ma ca in activitatea mea inalnesc mereu persoane f. tinere care nu mai au nici o pofta de viata, avand sufletul imbatranit. Cea mai plina de viata persoana pe care o cunosc are 82 de ani, in fiecare zi, indiferent de vreme,merge cel putin o data la piata, iar daca stai de vorba cu ea, pleci cu un zambet pe fata.
Vesta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioana16
post Jun 9 2011, 09:43 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 9-June 11
Member No.: 10,300



Buna seara...as avea o intrebare...noaptea trecuta am visat ca ma casatoream. Nu eram imbracata intr-o rochie de mireasa...eram cu iubitul meu si nu stiu 100% sigur,dar parca nu a fost nicio ceremonie,nimic...si rochia pe care o purtam era lila,cu flori de cires pe ea. Voiam sa le ascund nunta parintilor mei,deoarece am doar 17 ani si eram speriata.Ati putea sa imi spuneti ca inseamna acest vis?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmen Lupu
post Aug 19 2014, 06:17 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 19-August 14
Member No.: 12,587



Iti voi povesti visul meu si te rog sa-mi raspunzi cat se poate de repede cu semnificatia lui. Am visat ca eram intr-o camera, eram imbracata in mireasa. Ma priveam in oglinda, iar iubitul meu m-a strigat zicandu-mi sa ma grabesc. Dintr-o data in oglinda am vazut cum imi curge sange din ochi si imi umple toata rochia cu sange.. Dupa din oglinda a disparut imaginea asta si ma arata normala, dar in realitate inca se mai intampla asta.. Si auzeam o voce care striga: '' Nu vei fi fericita! ''
Seara urmatoare am visat ca eram intr-o camera si ma pregateam de nunta.. Aveam aceeasi rochie de mieasa pe mine.. A aparut ceva in negru si m-a legat la ochi.. Cand mi-a dat drumul m-am trezit intr-un sicriu.. Langa el erau cei dragi care plangeau. Strigam dupa ajutor dar nimeni nu ma auzea.. Ei ma vedeau doar moarta.. Am strigat cat am putut de tare iar iubitul meu a simtit un fior pe piele. Atunci a chemat preotul sa sfinteasca camera.. In timp ce sfintea camera imi apareau cruci pe rochie si auzeam aceeasi voce zicand: '' Nu vei fi fericita! '' Dupa ce a terminat de sfintit camera am reusit sa ma ridic si sa-mi revin la normal.. Vreau sa stiu ce inseamna viselel astea te rog. Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:47 PM