IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
walpurgik
post Oct 21 2007, 03:01 AM
Post #51





Musafir






Nature's Bounty- Vitamins for the hair
Lotiune revulsiva de la plant extract, plantavorel si inca una.
Ca prima impresie e ok, crema si nu e atat de gretoasa ca lotiunea de la gerovital. Iti spun alte rezultate dupa ce perseverez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 21 2007, 12:24 PM
Post #52


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si eu aceleasi vitamine.
Ma interesa daca si hidrateaza intr-o oarecare masura parul. Eu il am inca destul de uscat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Oct 21 2007, 01:13 PM
Post #53





Musafir






Nu pot sa-ti zic sigur, ca ma spal apoi cu un sampon pentru dermatita care totusi usuca un pic parul, insa a iesit lucios fi fin dupa ce s-a uscat. Are si ceva uleiuri in ea deci emoliaza cat de cat parul. Mi-am frecat pielea capului cu lotiuni, apoi am aplicat crema, mi-am pus folie alimentara pe cap si o gluga cu blana de la un pardesiu sa tina de cald si simteam efectul revulsiv.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Oct 21 2007, 01:29 PM
Post #54


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Pe mine vitaminele pentru par nu m-au ajutat in nici un fel! Imi cade parul in acelasi hal! Acum am inceput o cura cu ulei de nuci. Sper sa ma tin de ea si sa dea si rezultate!
In caderea parului, nici sampoanele de nici un fel nu au dat rezultate! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nu stiu ce o sa ma mai fac! Cred ca o sa raman cheala!
Crema asta de la Viva Natura unde se gaseste?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
expose_yourself
post Oct 23 2007, 04:06 PM
Post #55


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 66
Joined: 29-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 593



(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) La Plafar,mititika.Ai incercat tratament cu ceva fiole pana acum?Cele de la Foltene m-au ajutat pe mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 13 2007, 09:53 PM
Post #56





Musafir






Ma alatur si eu voua pentru ca am probleme cu parul si nu mai contenesc.
Pe langa faptul ca de mai bine de un an am cojite aderente la scalp, care ma mai si mananca la 2 zile dupa ce-mi fac baie, de vreo cateva luni imi cade parul incat a ajuns la jumatate si nu mai suport sa vad cum il pierd. Pentru cojite folosesc Vichy Dercos si le mai calmeaza, dar dupa 2 zile de la baie tot apar si ma mananca iarasi.
Mi s-a parut interesanta prima reteta postat de Maat, insa am o retinere: oare nu e o senzatie de arsura la radacina parului de la atata gaz si alcool? Mai ales eu, care am cojitele astea si ma mai scarpin ca nu ma pot abtine, cred ca o sa ma usture (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat pentru dubla problema (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 13 2007, 10:14 PM
Post #57





Musafir






lxn eu cred ca din cauza ca te speli la 2 zile s au facut cojitele (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) , parul trebuie spalat doar de 2 ori pe saptamana eu mai des nu l am spalat niciodata
lxn dupa ce te ai vopsit nu au mai disparut cojitele ? eu de ex cand aveam matreata dupa vopsire disparea vreo luna apoi din ce in mai putina se facea pana a disparut nu stiu daca asta a fost cauza dar ma miram cum dupa vopsire nu mai aveam probleme o perioada

eu cand am carente de vitamine e dezastru ce cade parul ca sa nu mai vb cand sunt stresata, lasam par peste tot ca pisica (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

asa ca solutia sunt vitaminele si ultima clatire cu ceai de urzici la 1 litru 2 pliculete sau daca e varsat 2 lingurite cred ca am mai scris undeva asta (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) garantat se vede dupa o luna o imbunatatire





Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 13 2007, 10:43 PM
Post #58





Musafir






Divi, nu pot sa nu ma spal la doua zile pentru ca ma mananca ingrozitor zonele cu cojite si ma scarpin de-mi fac rani, mai bine ma spal cu vichy sa ma calmeze.
Cojitele le-am dobandit, coincidenta sau nu, dupa ce m-am vopsit la un coafor unde m-a tinut desteapta aia cu vopseaua pe suvitele de par mai bine de o ora (am povestit patania in alt topic). La putin timp am observat ca imi apar cojite si de atunci nu am mai scapat de ele... Ma deprima teribil ca nu stiu cum sa scap de ele, iar caderea parului a venit ca o palma dupa ceafa, aia imi mai lipsea! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Acum nu ma mai vopsesc, am renuntat pentru ca nu vreau sa-mi agresez si mai tare parul, plus ca la ultimele vopsiri ma usturau zonele cu cojite (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Sincer, din tot ce am citit aici, as incerca ricinul, urzicile, nucul sau crema aceea de la viva natura, parca... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 13 2007, 10:54 PM
Post #59





Musafir






cojitele nu sunt de la matreata cum am crezut eu inseamna ca ai altceva cel mai bine un dermatolog sa te vada

eu patesc asa cand merg la vopsit si e spalat parul proaspat pt ca el trebuie sa fie mai uns ca sa aibe protectie ca altfel arde pielea capului am crezut ca mor ce ma manca , (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) dar dupa ce m am spalat mi a trecut

te ustura la vopsit pt ca ti ai facut rani de la scarpinat (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

parerea mea e ca are legatura caderea parului cu mancarimile

This post has been edited by divi2007: Dec 13 2007, 10:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 13 2007, 11:03 PM
Post #60





Musafir






Eu zic ca nu si iti zic si de ce. Treaba cu cojitele (asta e, ca sunt cojite, nu e matreata) a aparut acum 3 ani, acum am socotit, in timp ce caderea parului de vreo 5 luni...
Dar o sa incerc ceva tratamente naturiste pentru ca pana acum am folosit un set de produse de la Schwartzkopff, abia aparute in Elvetia, un sampon si o lotiune pentru radacina parului cu care trebuie sa ma dau zilnic. Insa nu au avut nici un efect si mai enervez pe zi ce trece pe ele.
Cred ca tot retetele naturiste sunt mai bune decat toate sampoanele gen Dove si alte firme normale, nespecializate pe problemele scalpului, care scot tratamente pentru probleme din astea serioase. (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 02:07 AM