IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problema... si solutia, topic de ajutor reciproc
17girl
post Jul 3 2006, 03:48 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



Noi zicem problema pe care o avem legata de frumusete, celelalte ne zic solutii...
<problema1> incep eu : vara mi se indesesc PISTRUII , am folosit o crema oriflame bunicica, dar s-a terminat si as vrea altceva: crema depigmentanta de la Skincode e incercata de careva? e buna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jul 3 2006, 05:03 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



17girl, ma confrunt cu aceeasi problema - cel mai bine e sa folosesti o crema fotoprotectoare cu indice foarte ridicat (de la 30 in sus), si in paralel o crema depigmentanta - de ex. a aparut acum o noua gama la Bioderma, Photoderm White Objective.

Gama contine o crema de zi, un ser, un gel demachiant si un stilou pentru aplicare locala. Pe mine ma intereseaza crema de zi, are si protectie solara si e non-comedogenica. Din pacate aceste produse sunt destul de scumpe, crema e in jur de 900.000-1.000.000, iar serul presupun ca e si mai scump.

Despre cremele de la Skincode nu stiu nimic, dar mai toate companiile producatoare de cosmetice au si o gama destinata hiperpigmentarii, deci ai de unde alege...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Jul 4 2006, 07:09 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



merci, angelito, o sa ma uit prin farmacii dupa ele.. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif) Totusi mi se pare mult un milion o crema de pistrui...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 4 2006, 08:18 AM
Post #4


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



problema:
Oricat de hidratanta ar fi crema mea, tenul meu nu arata bine deloc. Este super tern si lipsit de stralucire. In plus, mi-au aparut si niste cosuri micute. Dupa ce nu am mai gasit crema mea favorita de la revlon am trecut la produse romanesti: crema antirid aslavital si demachiant Elmiplant (cel mai eficient pt mine din cele 10-12 incercate).

Ce-mi recomandati sa folosesc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Jul 4 2006, 10:28 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



ala, tenul meu era f tern pe frunte, dupa ce folosisem skinoren... mie mi-a trecut abia dupa ce s-a exfoliat cu retin-a, dar hidratat nu e nici acum... poate stie angelito mai multe, ea avea problema asta pe obraji (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)

am uitat: cel mai bine arata tenul meu dupa ce il ud, aplic cu mana demachiant sensibio. frec putin si clatesc... atunci arata intradevar stralucitor (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Jul 4 2006, 01:02 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



marfa topic! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)

ala, de cele mai multe ori lipsa de stralucire este data de deshidratare. in cazul asta eu vad 2 solutii:
1) o crema pentru hidratare intensa (ex: Thermal Fix 1/Vichy, Aqua Fusion - Continously Infusing Moisture/Lancome, Moisture Surge Extra/Clinique, Energizing Morning Cream/Clarins, Beaute Neuve/Guinot);
2) pe langa crema pe care o folosesti in momentul de fata poti sa incerci un ser de hidratare (ex. Thirst Quenching Hydracare Serum/Clarins pe care am pus si eu ochii) sau un ulei gen Decleor (Ylang Ylang care regleaza si scretia de sebum sau Neroli pt orice tip de ten, pt stralucire).
nu strica sa ai la tine si un spray cu apa termala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 4 2006, 01:25 PM
Post #7


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Multumesc mult de sugestii! Mi-am luat notite. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Jul 6 2006, 09:39 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



problema: m-am ars ieri pe fata de la soare... cah!!!! eram si sub tratament cu retin de 3 zile, si am iesit (nu mi-am dat seama (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif) ) afara cu bicla la orele de varf fara protectie (decat ochelari cu fps). ce => va dati seama... is rosie k focul, pe fata (eu de obicei, cu solutie ma bronzez frumos, acuma presupun k o sa se transforme roseata in bronz, eventualy) dar nu stiu in cat timp o sa treaca si ce sa fac sa nu ma mai usture deloc(ma ustura un pic) am pus iaurt, lotiune (nu stiu cat era de buna) , ulei de masline
mai stiti voi ce sa fac? rpd pld
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pocpoc
post Jul 6 2006, 09:44 AM
Post #9


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 342
Joined: 30-June 06
Member No.: 404



iaurt si muulta lotiune folosesc si eu. si imi mai calmeaza senzatia de usturime.
daca zici ca deobicei te bornzezi ok atunci in cateva zile o sa dispara roseatza.
bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Jul 6 2006, 10:11 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



incearca o crema cu galbenele, preferabil Melkfett pt ca ingredientele sunt OK.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 09:21 AM