IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse eficiente/proaste nou descoperite
tyzy
post Dec 12 2005, 03:24 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 43
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 77



Ca sa nu ne bagam peste alte topicuri, l-am deschis p-asta!  :)
Ia spuneti, ce produse ati folosit si v-au facut bine? Sau de ce nu, ce ati cumparat si ati dat banii degeaba. Eu una ma bazez pe parerile voastre si de multe ori bine am facut...... :aplauze:

Si incep eu dar cu o intrebare  :P: foloseste cineva perlele autobronzante de la Body Shop? Sunt hipoalergenice, noncomedogene, iti ofera o culoare placuta? M-am dus zilele trecute la un magazin BS si intreb pe una dintre vanzatoare ce am insiruit mai sus. La care ea imi spune zambitoare ca nu stie.... Pai daca nici ea nu stie, atunci cine stie ??????  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 12 2005, 03:56 PM
Post #2


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Alooooo, e cineva acasa ??? Pai astea nu stiu nimic. Ma duc eu la farmacie sa imi iau sampon Ducray, foarte bun pentru par cu probleme (scalp foarte uscat si iritat) si o intreb pe duduie diferenta dintre Selegel (matreata uscata) si Kertyol (m grasa), ambele de la mai sus numita firma. Si ea: pai sa vedem si-mi ia produsul ca sa citeasca eticheta >:(
Pai fey femei stiu si eu sa citesc si oricum stiu mai multe ca tine, asa ca nu stiu de ce am intrebat in primul rand, era retoric...
Pai ca sa ma repet: baza matifianta Sephora, necomedogena, lights, incolora, nu asuda fata de la ea :D
Garnier albastru cu castravete si zinc de spalat pe fata e la cos ca imi agreseaza fata si imi provoca si cosuri dureroase pe sub piele
Na!
Pupi tyzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyzy
post Dec 12 2005, 04:42 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 43
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 77



Sunt de acord cu Garnierul. Mare greseala am facut ca l-am folosit. M-am iritat asa de tare, ca ma durea fata la cat de agresata era.

Eu mi-am luat teapa si de la produsele Herbagen pt ten gras cu ALCOOL.  :o
Acum stiu ca fara alcool......Extern, ca intern  mai merge  :hainoroc:

Nu stiu ce am azi, cred ca ma duc sa-mi prepar un gin tonic ca azi i-am tot folosit p-astia doi cu sticla in mana........ :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 12 2005, 05:16 PM
Post #4


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Pastreaza si la mama un pahar virtual, si trece aici :
-gin tonic, descoperit de tyzy, face bine la ten si mai ales la suflet  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 12 2005, 08:27 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



cred ca mai bine la suflet...  :hainoroc:

folosite cu succes...pana acum:

- sebium h2o
- demachiant ochi si buze elmiplant
- bioten ptr ten gras
- emulsie hidratanta skincode
- deodorant dove - nu ma despart de el  :D
- lotiune hidratanta fresh dove

din categoria "nu va sfatuiesc":

- demachiant skincode - plin cu alcool (miroase efectiv) - si mai e si ptr ten sensibil  :-X
- sapun cu sulf - usuca prea tare

si ca tot vb de vanzatoare competente  :fluierat: care stiu ce vand:
am fost zilele trecute la sensiblu sa ma uit pe la cremute de fata :D si ma abordeaza farmacista de acolo ca dc poate sa ma ajute. si o intreb de creme de fata cu factor de la avene. imi arata hydrance-ul cu spf 15, dar ea mi-l recomanda pe cel lejer ptr tenul gras + ca are si asta factor. eu ma uit la ingrediente si ii spun ca nu vad nici un factor, ea desface produsul, scoate prospectul, incepe sa citeasca pe acolo si dupa vreo 20 de secunde concluzioneaza ca are ca toate cremele avene au  :o . iar eu ii multumesc si ies afara hotarata sa nu mai cer niciodata sfaturi in farmacia aia. :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 12 2005, 08:40 PM
Post #6


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Normadermul de la Vichy....NU pt ten gras cu multi elfanti(cosuri)...da pentru ten sensibil cu un elefant ici-colo.

Sebium H2O-super
Brevoxyl- imi place
Clean Ac de la Avene-megafain :)
Si Demachiantul de ochi si buze de care a pomenit si ciresica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Dec 13 2005, 12:10 PM
Post #7


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Eu am o obsesie pt crema Pur Blanca de la Avon. Are un miros suuuupeer delicios si face pielea super fina. Fara ea nu pot trai si imi cumpar cate 2-3 deodata sa fiu sigura ca nu raman fara (obsesie e putin spus , nu?  ::) ). Celelalte produse Pur Blanca nu-mi plac deloc (parfum, gel dus, deodorant). Sunt foarte multumita si de lotiunea de corp Dove Silk (parca asa se num). Si mai am o obsesie: luciul de buze Mozaic, tot de la Avon (asta e sg luciu de buze de la ei care-mi place si e intr-adevar foarte bun).

Si cele de la Elmiplant sunt super bune (demachiantul Bioten vb pe limba mea)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tyzy
post Dec 13 2005, 01:30 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 43
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 77



Preferatele de care nu ma despart  :D
- Sensibio H2o
- Zynerit
- deo din gama Rexona
- lotiune Dove Silk
- gelul Pantene Pro-v pt definirea buclelor - eu am mai mult onduleuri  :P, dar ma ajuta
....astea sunt un MUST
- produsele EStee Lauder sunt nemaipomenite, cel putin in cazu meu. Am un ruj intr-o cutiuta, care nu se ia, nu se lipeste si rezista mult. O lotiune de corp din gama Plasures - parca asa ii zice, cand ajung acasa ma uit si va zic sigur. Dar o folosesc la ocazii mai speciale, ca e scummmmmmmmmmmmmmpa  :o. Am mai avut si un fard auriu, care nu mi se strangea.
Dar acum cand stau fff prost cu finantele, nu mai imi permit astea.
Am inteles ca au si un fdt super bun pt ten gras, dar mosu anu asta are altceva in sacu lui  :'(....asa ca poate de ziua mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 13 2005, 03:48 PM
Post #9





Musafir






Incep lista cu NU
Nu hotarat pt Normaderm - Vichy , mi-am distrus tenul cu el
Creme de la Garnier
Fonduri de ten L'oreal , nu le-am incercat pe toate acum dar in mare nu imi priesc
Produse Avon si Oriflame :D

Da pentru:
Zineryt
Bioten - am si crema si demachiant , foarte bune ambele
Balsam de buze Neutrogena
Rimeluri Maybelline - chiar is faine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 13 2005, 03:52 PM
Post #10


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



angeldust vreau si eu balsam neutrogena, unde il gasesc. umblu de vreo saptamana cu buzele asa ??? o sa-mi cada.
Nume de farmacie ceva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 01:41 PM