IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Anti-shopping, topic de imbarbatare
kalua
post Nov 10 2006, 08:23 PM
Post #11





Musafir






Am dat-o-n bara azi. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) M-am dus sa-mi iau un lantisor argintiu mai lung, am cautat intr-o gramada de magazine si n-am gasit. Am intrat la H&M si am iesit de-acolo cu bermude negre, un tricou/rochie mini neagru, un lantisor negricios si o chestie pentru par. Si am cautat mai departe lantisor, in alt magazin mi-am luat un longsleeve tot mai lungut, cu anchior maaare, parte peste parte si in dungi. Si lantisorul cu pricina plus o amuleta ca de pe vremea bunicii, ovala, care se deschide. E hot lantisorul cu amuleta!
Si de-acuma promit solemn ca nu-mi mai cumpar nimic!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Nov 10 2006, 11:14 PM
Post #12


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/bataita.gif) Nu ai fost cuminte deloc! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Eu rezist cu greu. Mai scap din cand in cand in cosmetice, dar de la hainute am reusit sa ma abtin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 24 2007, 10:15 AM
Post #13





Musafir






Mi-am propus iar sa nu cumpar nimic pana la inceputul lui iunie, in concediu. Ma tin bine, sambata am vazut o gramada de lucruri frumoase si mi-am putut spune fara regrete "acum nu". Sa dea Domnul sa ma tina!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 24 2007, 10:17 AM
Post #14


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Si eu fac o pauza pana in iulie, cand plecam in concediu. Sper sa ma tina. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Apr 24 2007, 10:26 AM
Post #15





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) eu m-am trezit acum o saptamana cu o gramada de bani pe card, mai mult decat estimasem eu.
asa ca am facut un compromis- in loc sa ii dau pe cosmetice sau haine (desi iar as avea nevoie de un costum mai subtirel...) am luat plante- si pt mine si pt maica-mea. si luna viitoare fac investitii in casa, in loc sa imi iau cine stie ce trasnaie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) la mine merge schimbarea destinatiei shoppingului, daca chiar am chef de spart bani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 24 2007, 10:38 AM
Post #16





Musafir






Oare de ce nu-mi vin si mie niste bani la care nu m-astept? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Asta-i bine, forte, daca stai bine casa e mai importanta niste foante. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

ala (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Eu trebuie sa-mi cumpar pana atunci un fdt pentru ca actualul e pe terminate. Dar asta intra la rubrica strictul necesar si fara amanare, nu-i un moft.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 24 2007, 11:24 AM
Post #17





Musafir






eu rezist daca nu ies deloc din casa, daca am iesit nu pot, daca nu mi iau haine, imi iau cosmetice sau ceva pt casa si tot fac shoping, recunosc ca sunt dependenta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 24 2007, 11:35 AM
Post #18


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



(IMG:style_emoticons/default/secret.gif) Eu ma refugiez in shopping de ingrediente pentru prajituri si alte delicatese.
Rezulta un iubit de doua ori fericit: o data pentru ca nu mai dau banii pe hainute+alte prostii si o data pentru papa bun. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Apr 24 2007, 11:51 AM
Post #19





Musafir






+ kilele dobandite (stiu, sunt rea. da' ma oftic ca nu mai am timp de prajiturit cum prajituream inainte)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 24 2007, 12:16 PM
Post #20





Musafir






off topic: hai mai, mancarea-i mancare, numai cu aer si dragoste nu rezistam la infinit. Cel putin pentru mine e pe primul loc la standardul de viata. (IMG:style_emoticons/default/inocentul.gif)
Si apropo de cumparaturi de alimente: in timpul saptamanii se ocupa dragul meu de ele, deci eu nu pot sa ma refulez in modul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:06 AM