IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Tipul de vara, si ce culori ii sta bine
kalua
post Jan 25 2007, 09:14 PM
Post #1





Musafir






Tipul de vara are un ten rozaliu care nu se arde repede de la soare, ci se bronzeaza usor si repede. Bruneta sau blonda natural, cu o nuanta cenusie. Culoare ochilor nu este predominanta la acest tip, poate fi albastru deschis, dar si verde sau caprui..

Culorile care-i stau bine tipului de vara
Culori pale, usor albicioase. Frumusetea acestui tip este pusa in valoare de nuante reci, deci culori nu foarte puternice.
Culori ideale: nuante de albastru de la bleu ciel pana la gri.

Culorile care nu-i stau bine tipului de vara
Culorile calde, mai ales portocaliul si rosu (cald) fac ca tenul tipului de vara sa para palid si imbatranit.

Make-up
Nuante reci care au o subnuanta albastruie se potrivesc acestui tip.
Fard de pleope: argintiu, albastru spre gri, verde rece, pink pana la nuante reci de roz.

Parul
Suvite sau nuante pentru tot parul mai deschise sau mai inchise la culoare cu o nuanta sau doua. Parului blond-cenusiu ii sta bine cu suvite blonde. Brunetele acestui tip sunt recomandate nuante ceva mai inchise la culoare decat parul natural. Nu se potrivesc nuantele de rosu ca mahagon, cupru sau blond auriu.

Exemplu de tip de vara:
(IMG:http://www.freenet.de/freenet/beauty_und_wellness/kosmetik_styling/mode/farbtyp/03_u.jpeg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Sep 15 2007, 04:21 PM
Post #2





Musafir






vara imi place sa folosesc auriu si gri si neaparat glossuri am unul crem cu sidef si altul roz

Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Sep 15 2007, 09:17 PM
Post #3





Musafir






Tipul de vara, divi, nu coincide cu ce ne place sau ne sta bine sa ne machiem vara. Tipologiile pe anotimpuri tin de carnatie, culoare, textura, de par, de cromatica.
Ca sa descoperi ce anotimp esti prin toate caracteristicile avem un topic aici. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Sep 15 2007, 09:42 PM
Post #4





Musafir







mi am facut si eu testul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
009hnoor
post May 2 2015, 12:31 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 2-May 15
Member No.: 12,843



Frumusetea acestui tip este pusa in valoare de nuante reci, deci culori nu foarte puternice.
Culori ideale: nuante de albastru de la bleu ciel pana la gri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 12:12 PM