IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Tipul de toamna, si ce culori ii stau bine
kalua
post Jan 27 2007, 11:53 PM
Post #1





Musafir






Tipul de toamna are un ten deschis la culoare, inspre bej, de multe ori cu pistrui si nu se arde repede la soare. Ochii au o culoare intensa si pot fi verzi, caprui sau albastri. Tipica este culoarea parului, inchisa la culoare cu nuante rosiatice sau roscat. Mai exista si blond cenusiu, dar mai rar.

Culorile care-i stau bine
Nuante calde de rosu, maro si verde de la verde-limona, neon pana la oliv. Acestui tip i se potrivesc culorile cu o nuanta galbuie-bronz.

Culorile care nu-i stau bine deloc
Nuante reci cum ar fi verde-menta. La fel toate culorile cu o nuanta albastruie.

Culori pentru make-up
Acestui tip ii trebuie numai putin make-up ca sa arate bine. Fondul de ten sa fie unul ivory sau o nuanta calda de piersica.
Ochilor caprui le sta bine machiati cu bej, auriu, cupru si nuante de maro. Culori pentru blush: rosu-maroniu, maroniu-portocaliu si bej-auriu. Culori pentru ruj: nuante de portocaliu si rosu cald.

Parul
Nuante calde de rosu.

Exemplu de tip de toamna:
(IMG:http://www.freenet.de/freenet/beauty_und_wellness/kosmetik_styling/mode/farbtyp/04_u.jpeg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brianna
post Feb 4 2007, 12:57 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 28-January 07
Member No.: 1,102



nu stiam ca exista o astfel de "impartire" pe tipuri de..anotimpuri (de altfel, se pare ca nu stiam multe dupa cate am citit aici pe forum). Unde pot citi si despre celelalte tipuri? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

PS. SCUZE (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) abia acum am dat cu scrollul in josul paginii...si am vazut si celelalte tipuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 17 2007, 11:53 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Deci cred ca eu sunt tipul asta, desi nu ma regasesc in totalitate in descrierea tipului, culorile de la makeup sunt cele care imi vin bine (dar nu numai).
Cam astea sunt culorile "mele"
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c168/ioannaraluka/PICT0254.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prajiturapufoasa...
post Nov 14 2012, 04:15 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 82
Joined: 13-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,509



de iarna nu exista? ala cred ca sunt eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:32 AM