IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Frumusetea perfecta a la Barbie OUT, personalitatea e mai importanta!
ioannaraluka
post Feb 21 2007, 09:37 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Angel, intamplator stiu pe cineva care s-a operat, dar atat a dat-o la intors ca a fost ceva "necesar" si nu "estetic", incat nu am scos nimic de la ea. Atat ca am vazut de aproape cum arata interventia dupa ce s-a cicatrizat. Si a trebuit sa poarte banda elastica, (si-a pus cordeluta peste) mai mult de o luna (incontinuu), deci: nu se spala pe cap (la inceput), ce sa mai zic de iesit in lume.

Sweet, femeile inalte/f inalte in general au 40 sau peste la picior (vezi manechinele), in plus Steffy Graf avea tot 42, la fel Greta Garbo, din cate am citit.

s-a rezolvat (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

This post has been edited by ioannaraluka: Feb 21 2007, 10:18 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 21 2007, 10:06 AM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



si eu aveam o prietena in liceu care avea 41 (a fost si miss boboc si miss universitate, si manechin), dar in realitate se vede... mai ales cand nu porti tocuri (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) imi era mila de ea cateodata cate mistouri putea sa primeasca de la colegi... PS: in rest era perfecta (chiar barbie), dar fiind singurul ei defect, toata lumea profita ca sa o atace.
era sa uit - o chestie amuzanta... mi-am adus aminte, pe vremea cand faceam prezentari de moda, designerul cu care lucram imi zicea ca sunt prea slaba (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si nici nu prea imi stateau toate rochiile pe mine, cu toate ca eram mult mult mai ok decat ce vad pe podiumuri acum (aveam 1,72 si 55kg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Feb 21 2007, 10:11 AM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Asa din orice se poate face defect: eu am 1.72 si tot liceul am fost "prea inalta", la fac. am umblat cam tot timpul pe tocuri de 6-8 cm si cand m-am dat jos de pe ele mi-au zis colegii: vai, asa mica esti? Si acum imi iau pantofi cu toc cui si sunt cea mai inalta din grupul nostru (dintre fete) pentru ca asa vreau eu.
Si port 39, dar, in functie de calapod, am si 40 si 38 (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) si chiar in ziua de azi mai am probleme de "imagine" din cauza asta.
(IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) Ala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 21 2007, 10:15 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) eu inca sunt prea inalta....chiar daca m-am dat jos. (prietenul meu are aceeasi inaltime ca mine)... deci adio tocuri!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 21 2007, 10:26 AM
Post #25





Musafir






Chestia asta cu picioarele mici = asa-i frumos e specifica estului. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In rest marimile normale la incaltaminte de femei sunt pana la 42, asta fiind o marime normala si din ce in ce mai cautata. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Off topic: mama unei amice de-a mele din tara ii tot impuia capul ca un barbat bine nu poarta la picior mai mult de 41 - 42. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 21 2007, 10:31 AM
Post #26


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Kalua, inseamna ca al meu nu-i bun de nimic. Poarta 46 la pantofi si 47 la adidasi (la anumite marci chiar 48)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 21 2007, 10:33 AM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(kalua @ Feb 21 2007, 10:26 AM) *
Chestia asta cu picioarele mici = asa-i frumos e specifica estului. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) In rest marimile normale la incaltaminte de femei sunt pana la 42, asta fiind o marime normala si din ce in ce mai cautata. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Off topic: mama unei amice de-a mele din tara ii tot impuia capul ca un barbat bine nu poarta la picior mai mult de 41 - 42. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

corect!!! la fel si chestia cu inaltimea sub 1,70... de fapt, in est sunt mult mai multe prejudecati in ceea ce priveste aspectul exterior. eu de fiecare data cand plec in concediu prin vest ma simt asa normala... ma imbrac cum am chef si nu se uita nimeni urat... imi plac foarte mult tinerii de acolo.

in alta ordine de idei, cu ocazia acestui topic imi aduc aminte si eu de vechile mele complexe si nemultumiri (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 21 2007, 10:37 AM
Post #28


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



ba e bun, Ala, dar nu de ... Barbie! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 21 2007, 10:37 AM
Post #29





Musafir






Vai de capul tau, ala, ce barbat ti-ai mai gasit! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Sigur nu l-au vrut altele din motivul asta si uite-asa ramasese pe piata libera de v-ati gasit. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Al meu e mai "normal", poarta 44 - 45. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 21 2007, 12:48 PM
Post #30





Musafir






Si eu am o prietena care s-a operat la urechi, dar nu mi-a placut ce a iesit la ea. Adica de la departare arata bine, dar de aproape se vede f nasol cicatricea in spatele urechii (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Mai am si o cunostinta ce s-a operat la nas, dar nu ii place sa vorbeasca despre asta, tot ce am observat e ca nasul ei arata "nefiresc" ...adica se vede clar ca si-a facut ceva la el. Traiesc cu convingerea ca nu exista plasticieni buni in TM. Desi multi il lauda pe Bratu eu am auzit numai chestii nasoale despre el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 08:56 AM