IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> De ce refuz sa mai calc intr-un salon de frumusete, patanii cu "profesionisti", hairstilisti, coafeze, manichiuriste, pedichiuriste, cosmeticiene
Esti multumita de salonul/saloanele la care mergi?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 65
Guests cannot vote 
lxn
post Dec 12 2007, 11:03 PM
Post #51





Musafir






Uf, merci Sweet! Am povestit prin ce peripetii am trecut cu culorile alea si cat am tras sa arate cat de cat a catarii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Acum am parul saten inchis, si asta dupa ce m-am decis sa renunt la vopsit pentr ca mi s-a stricat parul de cand cu patania de la coafor mai sus mentionata. Uitasem sa precizez ca m-a tinut cu vopseaua cam 1 ora si jumate si de atunci m-am ales cu niste cojite pe pielea capului de care nu mai scap.
O sa fac si eu o cerere sa intru in grupul vostru pe yahoo, sa putem sa ne cunoastem mai bine, sa pun poze, insa nu acum, mai tarziu, sa am si eu ceva vechime, nu se poate sa am totul deodata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
morgiana
post Jun 4 2008, 01:42 PM
Post #52


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 3-June 08
Member No.: 3,998



super tari buclele

eu experiente nasoale cu parul nu am avut,doar cu tatuatul sprincenelor si cu unghiile false dupa cum v-am spus ,
dar mi-au ajuns
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Oct 9 2008, 08:59 PM
Post #53


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



eu multumesc lui Dumnezeu am o coafeza de cativa ani care ma tunde exact cum vreau si foarte bine mereu multumita sunt de ea dar intradevar , nu m-ar fi tuns atat de bine daca nu stia ca primeste dublu pret la tuns de la mine ca atat ii las spaga pentru ca o stiu ce fel de om e ... este genul de persoana care te ia la milimetru si are grija sa iasa totul perfect numai daca stie ca iese spaga mare si nu mi se pare corect , dar eu zic mereu treaca de la mine pentru ca prefer sa platesc de 2x mai mult la un tuns dar sa iasa ca lumea treaba decat sa stiu ca dau pretul normal dar o doare pe undeva de ce anume ii cer sau vreau.

mama mea a si avut coafor si stiu cum gandesc coafezele , unele dintre ele ajungeau chiar sa injure clientii de la care primeau 30-50 mii bacsis , lucru ce mi se parea total lipsa de educatie sa vorbesti asa si sa nu intelegi ca sunt oameni care isi permit sa dea mai multi bani si oameni care nu isi permit sau nu vor sa dea caci pana la urma daca nu e placerea cuiva sa lase bacsis si nu are dare de mana ... nu trebuie sa reactionezi asa.

deci tuns - coafat tot timpul bine , manichiura pedichiura la fel si cosmetica la fel ( la epilat eu ma chinuiam si cosmeticiana se chinuia dar asta a fost inainte pentru ca in legatura cu epilatul , observ ca de cand nu am mai mancat carne adica de 3 luni de zile , fetelor ... eu nu mai am parul de inainte , abia imi cresc 3 firicele pe luna ... si eu inainte , la o saptamana eram o maimutica (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) sunt bruneta , brunetele de originea mea o stiu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) acum ma rog sa creasca ceva par ca sa am de ce sa ma duc sa ma epilez! )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Oct 9 2008, 10:19 PM
Post #54





Musafir






Afobioa nu stiam pana acum ca parul are legatura cu renuntarea la carne (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Oct 10 2008, 10:39 PM
Post #55


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



lostwhispers , sa stii ca nu vorbesc aiurea ... este foarte adevarat ce mi se intampla , de cand am renuntat la carne CU GREU imi mai creste parul , mananc numai fructe - legume - lactate degresate si FOARTE rar peste fiert , peste 80%din mancarea pe care o mananc sunt fructe si legume si cosmeticiana mea este foarte shocata tinand cont ca ma stie de mult si eram o paroasa in adevaratul sens al cuvantului , nici nu ma epilam bine ca mi aparea , asa am fost tot timpul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana_87
post Jun 1 2011, 06:27 PM
Post #56





Musafir






Fix asa pateam si eu,numai ca in materie de par pana acum cativa ani,cred ca mai exact 6 ani cand am dat de spam,un super stylist si baiat,adica sta de vorba cu tine pana cand gasiti impreuna tunsoarea/coafura/culoare perfecta ptr tine. Am ajuns la el prin intermediul unei cunostinte care tot la el se face si in ziua de azi. In momentul ala ea mi-a spus "Catalin da dependenta! Dupa ce ai fost 1 data la el numai vrei sa incerci alt stylist! Parul ti se aseaza foarte bine si dupa ce te speli tu acasa pe cap,nu doar dupa ce te coafeaza el!" Si uite ca asa e! Chiar sunt foaaarte multumita de el!!!! (manichiura/pedichiura mi le fac singura acasa deoarece mi-e frica de faptul ca imi intra prea mult in cuticula,chiar si cu freza).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:27 AM