IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce ati mai descoperit nou
ioannaraluka
post Jan 18 2006, 10:12 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Stiu ca glumesti, dar eu vorbesc serios
Skin Institute
13499 Biscayne Blvd
North Miami, FL 33181 
"Champagne isn't just for New Year's. Apparently it's a major antioxident. And anything that will help reverse aging is high on my holiday list. Especially something as wonderful as champagne. And you don't have to drink it to enjoy it. My "Champagne Treat" was like nothing I experienced before. The combination of champagne cream and caviar masque is not to be missed! Imagine a champagne cream massage afterwards. If this isn't heaven, what is?" (from users reviews http://miami.citysearch.com/review/2490516)
Si aici ai preturile...http://www.skininstituteusa.com/spa-services.html
Se pune la ce am mai descoperit nou, sa nu fim total  :offtopic:?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Jan 19 2006, 08:17 PM
Post #22


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



QUOTE
Laryysa, cred ca e noua gama de la Farmec  ;), crema cu vin  :hainoroc:!



Da asta este  :P :-* :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 19 2006, 09:45 PM
Post #23


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



elle_ni cine-i veta?  :o ....  ;D

eu redescopar anual crema hidratanta de la Gerovital .... singura problema ar fi ca este comedogena, dar este de departe crema cu efectele cele mai clare din cate am folosit.

Eu n-am probleme cu tenul doar niste riduri micute care dispar pt cateva ore cand folosesc Gerovital ....am incercat muuuulte creme dar asta e singura care-mi prieste pt riduri, pacat ca nu-i si non comedogena.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 8 2006, 10:46 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Ce am gasit pe net:
Proiectele Elmiplant pentru anul 2006 includ relansarea gamei Elmiplant pentru ingrijirea tenului, la inceputul lunii februarie, intr-o o noua formula, revolutionara pentru industria romaneasca de cosmetice, noi ambalaje si un nou concept de ingrijire.
Elmiplant a lansat de 2 saptamani o gama pentru ingrijirea tenului nou-nouta fara parabeni si fara parafine. Asta inseamna ca produsele sunt cu ingrediente 100% vegetale.
Se pare ca e vorba de un tratament complet de ingrijire pe tipuri de ten: normal/mixt si uscat/sensibil.

Nu le-am testat, normal, ca inca nu am vazut nimic, dar am vrut sa va pun in tema.
Se pare ca sunt deja in Sensi Blu, la oferta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Mar 8 2006, 11:14 AM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Am descoperit anul trecut gama pentru par ondulat de la Avon si am fost FOARTE multumita si incantata. Parul arata exceptional mai ales daca se aplica masca dupa spalarea parului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Mar 10 2006, 04:36 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



am cumparat ieri, fiind ziua unei prietene, Tinted Moisturizer SPF 15 de la Stila (990'000 lei la Beauty Shop/Mall Vitan). azi s-a dat cu el si arata foarte misto, culoarea am nimerit-o perfect, nu se vede nici un fel de diferenta, aspectul este natural, luminos, culoarea tenului foarte bine uniformizata. mi se pare o varianta bune pentru zilele in care nu ai chef de machiaj heavy.
sigura problema, daca pot sa-i zic asa, este ca prietena mea are un ten aproape perfect doar cu o usoara tendinta spre cuperoza, deci nu pot sa comentez mare lucru despre puterea de acoperire dar, prin natura produsului, aceasta nu poate sa fie decat mica spre medie.
noi doua am avut si City Block Sheer Tints Oil-Free Daily Face Protector SPF 15/Clinique dar, la prima vedere, Stila pare mai bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 10 2006, 05:09 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



eu am descoperit de curand o crema anti pistrui de la oriflame even out se cheama si desi nu ma asteptam sa ajute la ceva am ramas placut impresionata... ei zic k in 4 saptamani pistruii dispar 85% , eu il folosesc de 2 sapt si vad diferenta... aaa , mentionez k nu prea am pistrui (is putini si nu se prea vad dar eu is obsedata de ten asa k...folosesc si o astfel de crema)... acum k apare soarele sper sa nu-mi mai apara...nimik

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
girl22
post Mar 12 2006, 04:33 PM
Post #28


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



Eu am luat din sensiblu doua produse No7 si mi-au dat o gentuta care continea:demachiant,tonic,crema de zi si crema de noapte.Vreau sa zic ca sunt grozave.Inainte foloseam demachiant de la eucerin pt ten sensibil si imi apareau cosuri pe fata.Acum de cand am cumparat astea am fata cum o aveam inainte.Iar crema de noapte e minune.E f hidratanta!Mi le-am cumparat si in marime naturala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Mar 13 2006, 10:40 AM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Acum cateva zile a cumparat mama Blend a Med cu miere...eu folosesc de mult timp aceasta firma dar aceasta cu miere e absolut oribila...are un gust gretzos, miros neplacut... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) Nu o recomand.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 13 2006, 08:06 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



da si yo am incercat-o si e cah ... ar trebui sa o trecem la no thanks (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 08:12 AM