IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce vreti sa va cumparati in viitorul apropiat in materie de haine si cosmetice?, Lista de cumparaturi
kalua
post May 24 2009, 11:27 AM
Post #1





Musafir






Eu v-am zis ca ma pastrez (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) pentru concediu, pana acum m-am gandit la
polo shirts (neaparat macar unul de la A&F)
jeaca de blugi
vesta lunga
pudra pulbere pentru fixat fdt-ul (aici trebuie sa mai studiez cazul, de care sa-mi iau)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 24 2009, 01:17 PM
Post #2





Musafir






Eu pt moment imi doresc asa:
- o desaga alba
- sandale negre/culoare inchisa, elegante
- flip-flops
- tenisi simpli, deschisi la culoare (nu am gasit nicaieri (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) )
- blugi 3/4
- pudra matifianta (ca mi s-a gatat aia de la MAC)
- liner gel negru
- vreo 2-3 pensule de la MAC
- un autobronzant bun, naiba stie de care ca le-am incercat cred ca pe toate (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 24 2009, 03:26 PM
Post #3


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



desi se darama dulapul pe mine (zice constiinta mea), multe haine dupa o vara doua nu mai arata la fel (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

- niste pantaloni bej, din in as prefera, dar e ok si din bumbac
- ceva tricouri mai lungute caci moda cu tricourile pana la buza pantalonului (cu talie joasa) nu-s o fericire cand te-apleci


kalua un soi de veil vrei tu? Sa stii pudra transparenta de la Make up forever e faina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 24 2009, 03:40 PM
Post #4





Musafir






Asa, una transparenta de pus peste fdt. Pana acum am folosit-o numai pe cea de la Sisley, imi place si mi se pare foarte buna, dar cum nu-s statornica (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) vreau s-o insel cu alta. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
ok, pun MUFEul pe lista.

Tricourile alea scurte oricum sunt passé de cel putin doi ani, se mai pot purta eventual layerite cu un maieu mai lung pe dedesubt.

Mi-ati adus aminte de tenisii mei albi, la spalatura in masina s-au ingalbenit cu pete (imi inchipui ca de la lipiciul folosit). Sunt no name, ieftinituri, dar m-am impacat tare bine cu ei. Ia sa-ncerc eu sa-i prelucrez cu niste clor, acum ma duc sa-i rezolv (ori ii fac ca noi, ori ajung direct la gunoi, dar imi iau de-o grija).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 24 2009, 03:43 PM
Post #5


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



sa te uiti pe indelete la MUF ca au chestii dragutele, mai scump ca MAC-ul de exemplu insa veilul asta e chiar fainuc

danke pt ideea cu layerele chiar asa am sa fac
(IMG:style_emoticons/default/omg.gif) cum de nu ma gandii?

- tricourile A&F sint chiar asa bune calitativ??
Eu am unele de la Tommy si s-au pastrat intacte de peste 3 ani (luate de la premium outleturile cu care te stresez (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 24 2009, 04:03 PM
Post #6





Musafir






Astea A&F au si niste croieli foarte, foarte misto, apoi alea pentru femei chiar ca-s pentru femei si calitatea-i buna. Ale mele au cam tot trei ani (sau 2? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ) si-s ca noi. Si erau lungi de pe vremea aia. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Am cautat tenisii ca mi-i pusese bine maica-mea, a trebuit s-o sun s-o intreb de ascunzis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post May 24 2009, 06:00 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Blugi Replay, dar mai astept un pic, poate mai slabesc in iunie, iulie.
Geanta alba.
Fond de ten, doua nuante mai inchis. O sa ma bronzez tare 10 zile, voi ce faceti in cazul asta, cand nu se mai potriveste fondul de ten intial cu tenul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 24 2009, 06:20 PM
Post #8





Musafir






Eu am intotdeauna o culoare de iarna si una de vara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 24 2009, 11:25 PM
Post #9





Musafir






Si eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Eu nu mai scriu cate vreau, ca dupa aia ma minunez si eu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 24 2009, 11:33 PM
Post #10





Musafir






Hai, bre, nu mai tine la secret, poate ne contaminezi si pe noi cu una, alta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:47 AM