IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

43 Pages V  « < 38 39 40 41 42 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mafia: joc de societate, Varianta online partea a V-a
Szimcsi
post Aug 15 2009, 07:58 PM
Post #391


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Pana acum la Mafia nu s-a intamplat niciodata sa avem un asa blocaj si sa nu vrea nimeni sa renunte

In acest caz, nu-mi ramane alternativa. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Desi mi se pare o mare greseala a cetatenilor si o victorie a mafiotilor ca vor sti din prima runda cine e cine.

Astea fiind zise, va informez ca eu sunt politistul. In prima noapte am intrebat de Book, dar am intrebat degeaba, intrucat ea a fost matrasita. Era nevinovata. Despre Surprix banuiesc ca e tot nevinovata, intrucat a lipsit de la joc, incat a trebuit inlocuita. Daca avea vreun rol important dadea ea vreo geana pe aici. Deci Book resurrected e tot nevinovata in logica mea.

Mai raman Tiana, Teo si Pink. Si v-am zis clar ca Pink e suspecta nr 1 in opinia mea. Va rog sa mergeti inapoi si sa vedeti de ce am ajuns la concluzia asta. S-a casunat pe dr chiar si dupa ce toata lumea isi schimbase votul si a modificat numai cand a fost atentionata. S-a indreptat asupra mea, pentru ca v-am rugat sa fiti atente la ea. Tiana e suspecta nr 2.

Book, tu, Pink si Tiana m-ati votat pe mine. E in mainile tale runda asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 15 2009, 10:12 PM
Post #392


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Helo!
Dragelor, apa face ravagii peste tot si eu chiar nu pot sa nu ajut.
votul meu ramane neschimbat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilisor
post Aug 16 2009, 12:04 AM
Post #393





Musafir






Si eu sunt foarte sigura de Pink. In nici un caz nu pot iesi amandoua, ar fi mafiotii in extaz!!! Poate maine ne adunam mai multe si ajungem la o concluzie. Eu sunt foarte sigura de Pink din cauza modului cum a jucat si mi-a confirmat acum la sfarsit cand a votat Szi si a spus ca s-a luat dupa majoritate cand clar nu a fost asa, ci mai degraba chiar Pink a votat dupa ceilalti initial si acum si-a schimbat votul pentru ca era in pericol sa iasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 16 2009, 12:16 AM
Post #394


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Haaa, ce ma distrez! E chiar misto jocul asta. Nu ma asteptam. Pacat ca nu e mai animat. Ok, deci cineva trebuie sa schimbe votul. Eu o votez pe Teo in situatia asta ca sa poata continua totul frumos. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ma mai joc cu voi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 16 2009, 01:37 AM
Post #395


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



In acest caz, pisicuta Luna care a dezvalut puterile latente ale luptatoarelor din Regatul Elady, este dusa la esafodul public din Piata centrala. O mare cohorta de oameni, dornici sa faca dreptate in Regat si sa restaureze armonia, o insotesc pe ultimul drum, cu surle si trambite. Majorete de liceu, vaduve instarite, femei dornice de aventuri si fiorul dragostei, toate deplang indurerate moartea prea tanarului Mamoru, caruia i-a fost curmata viata atat de devreme. Se pare ca Mascatul in frac intruchipa un fel de mitul Zburatorui din povestile clasice de la noi. May he rest in peace!
Panica inca domneste in Regat...Oare moartea pisicutei Luna semnifica si oprirea crimelor si obtinerea pacii mult ravnite?!
(IMG:http://i233.photobucket.com/albums/ee199/specialtime9/Luna.jpg) (IMG:http://www.darkluna.com/cel/pics/endy.JPG)

This post has been edited by Cindy: Aug 16 2009, 10:19 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 16 2009, 09:49 AM
Post #396


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Fetelor sunt pe fuga, imi pare foarte rau, dar maine dimineata plec. In apararea mea nu mi-am inchipuit ca o sa dureze atat. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
In caz ca nu se termina pana diseara ar trebui sa-mi gasiti un inlocuitor, poate chiar Surprix sa-si reia locul daca vrea.
Va pup, vorbim mai tarziu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 16 2009, 01:29 PM
Post #397


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



O noua crima atroce cutremura Regatul Elady!!! Trupul lui Sailor Mercur aka Ami Mizuno/ TeoCris a fost gasit plutind pe apa neinsufletit. Totul este foarte ciudat, se stia ca Sailor Mercur controla apa si totusi apa a rapus-o. Care sa fie explicatia? Cine ar fi vrut sa ucida o fata atat de cuminte, inteligenta (cu IQ de 300) si corecta? Care este conexiunea intre acesta crima si cea a lui Mamoru Chiba?!
Si in ultimele clipe ale vietii, Sailor Mercur si-a pastrat zambetul suav pe buzele plapande:
(IMG:http://www.japanhero.com/Graphics/heroprofileL/Sailor%20Moon/mercury.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Aug 16 2009, 01:40 PM
Post #398


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Vaaaai, ce ne-au facut-o! Nu pot sa cred ca am fost atat de naiva, dar m-a indus in eroare si jocul atat de lent si faptul ca m-am gandit ca unele persoane, neffind active deloc nu au roluri cheie. (IMG:style_emoticons/default/trozneala.gif)

Deci, haideti sa va spun ce am aflat azi-noapte. Am aflat ca Tiana este doar un cetatean onorabil si ii cer scuze ca am banuit-o pe nedrept.

In joc a mai ramas deci:
Tiana- care e nevinovata,
Lilisor- doctorasul,
Eu- care mi-s Garcea

Si, doamnelor si domnilor, cel de-al doilea mafiot al nostru: Book!
Imi vine sa-mi trag palme. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

VOTEZ BOOK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Aug 16 2009, 04:49 PM
Post #399


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Szi, merg pe mana ta!

Votez book
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 16 2009, 07:57 PM
Post #400


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mai trebuie sa voteze Book si Lili. Fetelor?! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

43 Pages V  « < 38 39 40 41 42 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:20 PM