IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce carti ai mai cumparat?, Topic de laudat si recomandat carti, NU MAGAZINE VIRTUALE!
angeldust
post Feb 7 2008, 09:41 AM
Post #21





Musafir






The Five Love Languages am citit-o si eu acu ceva vreme si da, chiar e interesanta (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Amu citesc "Povestea lui O" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Feb 7 2008, 11:21 AM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Mary Poppins pt. fiica-mea da' imi place si mie e hazoasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Feb 9 2008, 09:24 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



QUOTE(pescarush @ Feb 2 2008, 05:03 PM) *
am mai citit o carte scrisa de el, The Five Love Languages, chiar v-o recomand, daca o gasiti, eu am inteles multe lucruri care mi se pareau (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Da, si eu am citit cartea asta si mi-a folosit! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Feb 12 2008, 05:24 AM
Post #24





Musafir






Sunt incantata ca am fost la librarie azi, cu copiii, si mai mult decat faptul ca am cumparat carti, m-a impresionat ca incep sa aiba si ei cultul cartilor. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Am stat o ora jumate in librarie, fiecare la "sectiunea" lui, adica la ce il interesa, bineinteles ca ei s-au ales cu cate un brat plin de carti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , iar eu mi-am cumparat One Hundred Years of Solitude de Gabriel Garcia Marquez. Spre rusinea mea, trebuie sa recunosc ca n-am citit nici o carte scrisa de el pana acum (sau nu-mi amintesc) (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) , desi am auzit foarte multe despre cartile lui.

This post has been edited by pescarush: Feb 12 2008, 05:25 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 12 2008, 10:58 AM
Post #25





Musafir






Fetita si tigara, Benoit Duteurtre, in traducerea amicului meu Irinel. Se anunta a fi un roman provocator, scandalizat pe alocuri. Abia astept sa-l citesc.
Pesca, Marquez e super fain, mi-a placut mult Toamna patriarhului de la el, pe langa clasica deja Un veac de singuratate.
Daca tot va place literatura hispanico-americana, va recomand nuvelele lui Julio Cortázar. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 12 2008, 09:38 PM
Post #26





Musafir






Se pare ca, inconstient, am de gand sa fac o session de citit pe engleza.
Freya North - Home Truths si Louise Dean - Becoming Strangers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 13 2008, 11:45 PM
Post #27





Musafir






Din colectiile Cotidianul, astazi, Despre dragoste si alte intamplari, o antologie de 17 povesti si 54 de scrisori de amor din literatura universala, volum foarte potrivit sezonului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Feb 19 2008, 06:15 PM
Post #28





Musafir






QUOTE(kalua @ Feb 12 2008, 07:38 PM) *
Se pare ca, inconstient, am de gand sa fac o session de citit pe engleza.
Freya North - Home Truths si Louise Dean - Becoming Strangers.


Si eu am citit Home Truths si inca cateva carti ale lui Freya North. Draguta cartea. Intr-o vreme eram tare pastionata de carti de genul asta. Acum am trecut pe carti care descriu viata lui Henry VIII in secolul al 16-lea, sunt cateva carti scrise de Phillipa Gregory. Una dintre ele se numeste The Other Boleyn Girl si dupa aceasta carte s-a facut si un film in care joaca Scarlett Johanson - de-abia astept sa il vad.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Feb 22 2008, 03:16 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



In ultimul timp am achizitionat tot felul de carti, dar pe unele nu am apucat sa le citesc, deci nu-mi pot da cu parerea.
"Confesiunile unei neveste lenese" - Muffy nush cum. E super tare cartea, pe alocuri feminista. Dar mi se pare f faina si utila de citit.
(IMG:http://i213.photobucket.com/albums/cc116/RuxandraV/resizephp.jpg)

"Dusa cu capu'"- Monique nush cum. E o tipa de 14 ani care a trecut printr-o depresie si descrie depresia si experienta ei din spital. Pe mine ma fascineaza nebunii, asa ca n-am stat pe ganduri si am luat-o. Nu am apucat inca sa o citesc, dar cum o termin pe cea de sus, o incep pe asta.
(IMG:http://i213.photobucket.com/albums/cc116/RuxandraV/dusa.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 23 2008, 01:33 PM
Post #30





Musafir






Le-am luat pe astea si mai fac o pauza pana le-am citit pe toate care s-au adunat.

Concubine of Shanghai de Hong Ying
Good Grief de Lolly Winston
The People's Act of Love: A Novel de James Meek
Dragoste intre canibali de Sabine Merz
si pentru copil (care acum citeste trilogia Corneliei Funke - Inima de cerneala, Sange de cerneala, Moartea cernelii) Savage: The Life And Times Of Jemmy Button de Nick Hazlewood
Toate pe germana
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:51 PM