IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vocea
citystella
post Aug 18 2010, 10:16 PM
Post #11


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Win-win nu am reusit deloc sa ascult nici 5 secunde din Dimmu Borgir (cumplit). (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Celelalte mai treaca de la mine, dar ceea ce ascultai tu, ma sperie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Evanescence si Him inca imi plac, hai si System of Down, ca am ascultat Toxicity, si mai suna, dar celelalte e sunet inutil. Oricum fiecare dupa preferinte.

Lady Gaga nu imi place, deloc, poate are voce si poate are idei bune, dar le canalizeaza doar pe o parte a muzicii. Angela Similea a fost o cantareata de exceptie, nu vad asemanarea cu ceea ce ai insiruit pana acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 19 2010, 11:16 AM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



QUOTE(citystella @ Aug 18 2010, 12:41 PM) *
Am ascultat cateva melodii. Unele spun ceva, altele parca inutil, doar zgomot.
Eu iti recomand sa nu-ti distrugi corzile vocale, cantand astfel de melodii. Incearca altceva.



Hei, Katatonia nu e zgomot, lolz. Try Omerta, Unfurl, or  Sold Heart. XD  (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)




QUOTE(Win-win @ Aug 18 2010, 08:29 PM) *
Pe aceeasi lungime sonora pana acum ceva ani....NIGHTWISH, Within Temptation, Evanescence, System of a down ....rockoteca. Pe la 22 de ani adormeam doar cu Dimmu Borgir in casti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Fetelor ia faceti voi repejor amandoua un upload pe Youtube ca m-ati facut curios.

Parintilor canta-le o populara sau ceva ce lor le place observi ca sunt receptivi(Lady Gaga sau Angela Similea)




Lol, ai mei nu-s receptivi. Mă rog, tata cel puţin. Mama mai  acceptă ceva Metallica, dar foarte, foarte greu. Ştii, ai mei sunt foarte  bătrâni, şi-ascultă numai… porcării, aş zice. Muzică greacă, Vanghelis, Janis Joplin,  lolz. (Come now, abia dac-o faci pe mama s-asculte ceva Pink Floyd…) Ei ascultă FIX ce n-ascult eu. Deci practic  mi-e imposibil să cânt ceva ce nu-mi place + de faţă cu ei. LOL.   (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)


EDIT: http://www.mediafire.com/?t8nss16dcvf14zr Eu, cântând… 

This post has been edited by M2TWG: Aug 19 2010, 11:35 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Aug 19 2010, 12:06 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Chiar nu inteleg de ce consideri ca muzica greaca, Vanghelis sau Janis Joplin sunt porcarii...dar poate ca sunt si eu la fel de batrana ca parintii tai si nu te inteleg...adica nu-s repcetiva la muzica aia pe care o ''canti'' tu!



Receptiva am vrut sa zic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 19 2010, 12:14 PM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Preferintele fiecaruia se pastreaza, daca tu crezi ca ei asculta porcarii, si ei cred despre tine la fel. Chiar daca nu sunt tocmai tineri, ar trebui sa ai respect pentru ei.
Am ascultat inregistrarea, e adevarat ce ai spus, caci canti un pic pe nas, dar acest lucru poate sa nu fie sesizat, atunci cand canti la un nivel mult mai jos, si sa nu incerci sa ridici. Ai nevoie de vocalize, ai nevoie de incalzirea vocii, in plus mai ai nevoie de incredere in tine, si sa simti acea melodie, sa o stii cap coada foarte bine, sa o traiesti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 19 2010, 01:43 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



QUOTE(Corina @ Aug 19 2010, 11:06 AM) *
Chiar nu inteleg de ce consideri ca muzica greaca, Vanghelis sau Janis Joplin sunt porcarii...dar poate ca sunt si eu la fel de batrana ca parintii tai si nu te inteleg...adica nu-s repcetiva la muzica aia pe care o ''canti'' tu!



Receptiva am vrut sa zic.






Fiecare cu gusturile lui. (Ai mei au 55 şi 50 ani apropo) Asta e, mie nu-mi place ce-ascultă ei, lor nu le place ce-ascult eu. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)  




QUOTE(citystella @ Aug 19 2010, 11:14 AM) *
Preferintele fiecaruia se pastreaza, daca tu crezi ca ei asculta porcarii, si ei cred despre tine la fel. Chiar daca nu sunt tocmai tineri, ar trebui sa ai respect pentru ei.
Am ascultat inregistrarea, e adevarat ce ai spus, caci canti un pic pe nas, dar acest lucru poate sa nu fie sesizat, atunci cand canti la un nivel mult mai jos, si sa nu incerci sa ridici. Ai nevoie de vocalize, ai nevoie de incalzirea vocii, in plus mai ai nevoie de incredere in tine, si sa simti acea melodie, sa o stii cap coada foarte bine, sa o traiesti.



Cam tot ce ai zis am făcut şi fac, în afară de partea cu încrederea  în mine. Aici, mai greu. Au încercat mulţi să-mi redea încrederea în mine (pierdută de muuult, muuult timp) şi n-au reuşit. 




Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 19 2010, 03:20 PM
Post #16


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Atunci cand ai incredere in tine, in ceea ce faci, ai si mai multa forta in voce. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 19 2010, 04:57 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



QUOTE(citystella @ Aug 19 2010, 02:20 PM) *
Atunci cand ai incredere in tine, in ceea ce faci, ai si mai multa forta in voce. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


Asta chiar nu mi-am dat seama (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)   Sincer acum, am forţă în voce după o bere, dar asta e altă  poveste  (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 19 2010, 05:29 PM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Bere=Alcool=Incredere=Forta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Aug 19 2010, 07:47 PM
Post #19


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Dimmu e obositor rau acum pentru urechile mele, atunci eram la alt capitol dupa cum ziceam. Dupa care a urmat capitolul manele (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
Lady Gaga sau Angela erau doar niste exemple, voiam sa-i zic lui M2TWG sa le cante parintilor ce le place lor: greceasca, Vangelis, Janis Joplin. Usor cu sfaturile mai greu de pus in practica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Unde ai ascultat inregistrarea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 19 2010, 08:00 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



La postul 12 ai un link subliniat, apasa pe el, si dai download.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:29 AM