IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cine suntem noi? Sa ne prezentam!, Topic de prezentare al membrelor forumului.
Cleo
post Aug 16 2008, 02:49 PM
Post #21


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ce m-amuza ca noi astea "invechitele" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) nu ne prezentam desi asa zice topicul. Noi sintem cu urarile ...

Cleo, sarita de 30, vesela nevoie mare, bucatareasa desavarsita (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , motociclista wannabe, mama unei zane mici, buclate si adorabile, maritata cu El (cam devreme ce-i drept (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ), reprofilata pe meleaguri straine eveniment care n-a provocat totusi regrete imense desi e mereu loc de mai bine ...s-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Aug 18 2008, 09:37 PM
Post #22





Musafir






Lexie, fosta lxn, 21 de ani, nascuta, crescuta si aciuata in Bucuresti, in cautarea drumului in viata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Prieten stabil de ceva vreme, sper sa fie cat mai lunga vremea asta. N-am frati sau surori, deci sunt rasfatata familiei (oarecum). Descriere à la CV: organizata, comunicativa, volubila.
Je a locuit in Elvetia timp de 2 ani, intre varsta de 3 si 5 anisori, perioada in care am invatat franceza.

Neeeext!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Aug 18 2008, 09:53 PM
Post #23





Musafir






Corina, 27 de ani, sunt moldoveanca(din Galati) dar imi place Ardealul(inclusiv oamenii si accentul) si locuiesc intr-o tara straina (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Printre randuri, zambete sau lacrimi am incercat oarecum sa ma fac cunoscuta in acesti ani petrecuti alaturi de voi pe site/forum si am speranta ca intr-o zi fie ea cu soare sau ploaie sa am ocazia sa va intalnesc pe toate.

Deviza mea: zambeste si incearca sa fii bun, 2 albine ucise nu vor scapa milioanele de oameni de intepaturi, respectul si sinceritatea sa fie prietenii tai cei mai buni (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Mult din timpul meu il petrec la pc dar daca as putea alege as dori sa-l petrec printre copii. Nu sunt inca casatorita, nu am copii dar visul meu cel mai mare este sa am propria familie intr-o zi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Imi place normalitatea cu tot ceea ce inseamna ea, clipa de liniste sau nebunie, scancet sau bucurie...

ps: Iubesc, va iubesc (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 18 2008, 10:41 PM
Post #24





Musafir






Damn, stiam ca am mai postat pe undeva odata CV-ul meu neoficial (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Noroc ca am mai salvat cate ceva pe undeva din fostul meu jurnal, asa ca here it is again, varianta updatata, pentru cele care nu au apucat sa il citeasca (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Angeldust's Resume - constantly improving since 1983

Generale:

Nascuta toamna, prefer primavara iar vara pur si simplu o detest. Balanta cu ascendent in Scorpion (update : mai nou am aflat ca cica in Sagetator, I've been living a lie all these years (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ) - deci dezechilibrata si al draku dar nu dau doi bani pe horoscoape.

Adresa: schimbatoare. Cei 7 ani de-acasa achizitionati din Arad, 8 ani de frustrari in Bocsa City, 4 ani de glorie si tulburari adolescentine in Resita, 5 ani de frecat menta in Timisoara. (update: acu sunt 6 si din pacate nu mai frec menta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) )

Telefoane : trei (Orange, Cosmo si RDS). Niciunul nu functioneaza bine. (update: intre timp am renuntat la Cosmote, iar RDS-ul nu functioneaza bine nici acum, dar macar am GigiMobil)

Activitati remarcabile in anii de studiu:

- inca din a doua zi de liceu mi-am pus in valoare calitatile fizice si capacitatea de a rezolva probleme eficient participand la un meci de box cu un coleg de clasa. Rezultatul: el - mana rupta, eu - m-am trasferat in alta clasa.
- dupa doar o saptamana in alta clasa m-am mutat inapoi concluzionand ca e preferabil sa mor cu ochiul vanat decat sa mor de plictiseala.
- spre sfarsitul clasei a 12-a, altercatiile zilnice cu colegii au devenit mai rafinate, concretizandu-se in muscaturi, zgaraieturi si injuraturi de mama. Nu ieseam mereu invingatoare, dar ramaneam intotdeauna cu zambetul pe buze (chiar si atunci cand am aterizat cu capul in cosul de gunoi).
- profesorii ma iubeau desigur in sinea lor: unul a iesit plangand din clasa, altul incerca disperat sa ma lase corigenta, directorul ma alerga in jurul barului din fata scolii sa ma aduca inapoi la ore, dirigul o chema mereu pe mama sa imi numere absentele (pana s-a prins ca nu era mama (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ).
- am participat si am avut rezultate excelente la tot felul de concursuri : "Cine face cele mai multe absente?" (mereu in Top 3 pe scoala!), "Cine are tupeu sa copieze cu cartea pe banca?" "Metode originale de copiat" (aici am fost surclasata de un coleg care a pus cartea jos langa banca, s-a descaltat si o rasfoia cu piciorul), etc.
- extracurricular activities : participari frecvente la campionate de table/carti/baut desfasurate in incinta barului din fata scolii.
- talentele mele actoricesti de exceptie mi-au adus multe premii sub forma de motivari de la doctorita scolii care ma indemna mereu sa fac ceva vaccinuri, caci nu e normal sa racesc in fiecare saptamana.

Computer Skills:

- 3 ani de experienta in frecat menta pe diverse forumuri pentru femei.
- sunt prima care afla despre orice site cool aparut, cele mai tari bloguri si orice fel de noutati in materie de muzica.
- primul lucru pe care il fac cand cunosc o persoana noua e sa o Googalesc.
- am reusit performanta uimitoare de a-i sparge unui mascul mailul : de doua ori! (ambele din prost noroc, dar eu prefer sa ii spun intuitie feminina). De atunci am adoptat principiul: cu cat stii mai putin cu atat dormi mai bine. (update: principiu pe care nu l-am respectat pe deplin, caci de atunci am mai spart cateva conturi, am pus mana pe niste review-uri confidentiale la job, etc etc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Bad habits die hard. Acum am si sansa de a-mi exersa la job pe deplin talentul de a gasi bug-uri si a le exploata caci lucrez ca QA engineer, lucky nerdy me)

Alte abilitati:

- sunt constanta si plina de energie: pot sa vorbesc cate 10 ore pe mess fara sa simt ca obosesc. (update: intre timp am obosit, mai nou stau invisible non stop pe mess si am dezvoltat si un soi de sociopatie)
- pot sa rad minute in sir ca proasta la cele mai stupide poante.
- pot sa fac misto de oricine. Chiar si de mine.
- restul abilitatilor mele remarcabile pot fi detaliate si demonstrate doar intr-un cadru intim. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 19 2008, 12:11 AM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Anjel (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Un asa "sivi" ma face sa ma gindesc la revizuirea serioasa a propriului meu resume.... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Aug 19 2008, 07:49 AM
Post #26





Musafir






Angel imi place cv tau:) e bun de exemplu...glumesc. Deci Andreea ma numesc, sunt din ardeal, casatorita de 2 ani (azi am 2 ani de casnicie)
Imi place sa cheltui bani pe creme, sa intocmesc liste, Dumnezeu, si al meu sot pentru totdeauna!
Nu imi place : sa port ochelari, oamenii pretentiosi, apa de la robinet, sa curat ceapa, sa las mesaje la casuta postala a abonatului....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 19 2008, 08:07 AM
Post #27


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



La multi ani Strumfi! Sa ai o zi minunata alaturi de dragul tau. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Aug 19 2008, 12:28 PM
Post #28





Musafir






mersi mult
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Aug 19 2008, 09:52 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Hop si eu cu detaliile personale.
Am ajuns aici cautandu-l pe Montignac si am dat de un grup de sustinatoare inraite. Am stat cu ele cam 1 an, dupa care am dat buzna pe celelalte topicuri...mai interesante, gen shopping, barfe, amoruri si alte alea.
Ma pregatesc sa dau buzna si in alta tara, dar asta va fi la anul si oricum, sper ca de aici nu voi pleca prea curand.

Imi plac lucrurile noi si care nu-s neaparat la moda, imi plac oamenii care au curajul sa fie autentici si nesupusi trendurilor de orice fel. Urasc cocalarii si pitipoancele, inclusiv pitipoancele corporate.
Imi place sa dansez, sa calatoresc, sa vad oameni si locuri noi, imi place sa mananc si sa gatesc....btw, fac parte din fanclub-ul Vanata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Urmatorul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Aug 19 2008, 11:42 PM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



CV-ul tau Angel e cool.
Si eu membra la clubul vanata si clubul prajituri cu crema.

Si eu ca si Angel balanta cu ascendent in sagetator ce-o fii asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , nici eu nu dau 2 bani pe horoscoape. Cre' ca suntem in date apropiate.

In Brasov stau de cand ma stiu. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

La faza cu absentele si eu era prin liceu in top, mai bagam o scutire mai aveam nota scazuta la purtare cui ii pasa ca mie nu.

Intre 18 si 22 am fost on the edge la facut avioane in sensul nu tocmai ortodox, anw nus cat mi-a folosit la ceva, maybe am devenit mai toleranta in unele cazuri.

Multe indragosteli , dezamagiri, pana la al meu sot, cu care mai trag cate un show ca amandoi suntem colerici si destul de caposi.

Mie imi place vara numa' sa nu fie prea cald, iubesc marea from all my heart, m-as muta acolo.

Am o fetita de 5 ani jumate foarte activa si curioasa pe care o iubesc tare mult.

Imi plac sporturile inotul, aerobicul , tenis, ski e pe primul loc in topul sporturilor favorite. Sunt fan role si viteza cu rolele si cu ski-urile.

Incapatanata si eu, ultimul job, m-a facut tare miserupista si continui cu starea asta, ca e tare sanatoasa.

Mie nu-mi place sa gatesc, decat sa fac prajituri.

Next one.

This post has been edited by Master of Norules: Aug 19 2008, 11:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:09 PM