IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Credinta
Ce religie aveti?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 14
Guests cannot vote 
eLadies
post Dec 8 2005, 02:01 AM
Post #1


Administrator
**

Group: Administrator
Posts: 53
Joined: 7-December 05
Member No.: 1



Sa ne prezentam. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 8 2005, 02:03 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ortodoxa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Dec 8 2005, 09:40 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



ortodoxa. vreti discutii despre religie?
am mai facut iures pe tema asta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelheart
post Dec 8 2005, 03:32 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Membru de Onoare
Posts: 150
Joined: 8-December 05
Member No.: 31



Ortodoxa, ma pregatesc sa devin catolica prin casatorie. Consider ca Dumnezeu e unul singur si ca cel mai adesea il purtam in suflet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
augusta
post Dec 9 2005, 04:30 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 20
Joined: 8-December 05
Member No.: 41



Acuma sint greco-catolica, desi am fost botezata ortodox.
La fel ca si angel, cred ca Dumnezeu e unul singur si vad religiile ca diverse moduri de a incerca sa ajungem la El. Insa cred ca nici o religie nu e mai buna decit alta.
Eu am ales sa trec la greco-catolicism doar pentru ca preotul comunitatii mi s-a parut mult mai deosebit ca OM fata de cel de la biserica ortodoxa de care apartineam inainte, pentru ca altfel sint convinsa ca diferentele intre cele 2 religii nu sint mari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 14 2005, 09:26 PM
Post #6





Musafir






nascut ortodox dintr-o casatorie mixta, plina de dragoste, mama femeie, tatal barbat.

devenit, adeptul religiei meologiste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 16 2005, 11:16 PM
Post #7


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Religia este o cale catre Dumnezeu.Nu conteaza daca inveti din manual sau din mai multe carti.Cel mai important este rezultatul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 16 2005, 11:23 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Nascuta cica ortodoxa (desi nu te nasti decat Om, nu cu o religie anume, dar, ma rog, asa se spune in "popor"), acum merg la baptisti, in trecut m-am si botezat la ei (si nu-mi pare rau, numa' k acum, dupa 5 ani de la botez vad diferente majore intre mine si ei, dar n-are-a face...)

Am fost si la catolici, si la penticostali, urmeaza adventistii si evanghelistii.Astia din urma am inteles k-s kiar faini....

Si mai cred k cu trupul poti sa te duci si in moskee, si in templu si unde vrei tu, numa' credinta sa ai...important este ceea ce porti in suflet, cum te porti zi de zi, nu numai duminica sa fii pios si sa postesti k asa scrie la carte.Si mai conteaza sa ai continuitate in credinta, sa ai oameni de nadejde langa tine care in momente de cadere sa-ti spuna:"bai, vezi k ai luat-o razna, sunt aici sa te ajut, daca ma lasi s-o fac, daca nu, fiecare in plata Domnului".

Mai imi plac manastirile...simt o atractie deosebita fata de manastiri, am vrut de 2x sa ma calugaresc, kiar si in timpul sarcinii ma gandeam k va veni o vreme cand ma voi rupe de familie cateva saptamani pentru a ma reculege, si nici acum nu am renutat la idee, numa' ca-mi lipseste ceva...poate curajul , nush ce sa zic....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 16 2005, 11:26 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Mda.poti sa faci turul religiilor dar abia in ultima clipa vei intelege care este de fapt singura si adevarata Credinta.
Problema este ca de fapt nu ai nici o religie si nici o credinta.Tu cauti Adevarul.
Singura religie este Iubirea!Dumnezeu este iubire!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 16 2005, 11:47 PM
Post #10





Musafir






m-ai ametit elle.

nu cred c-as pierde vreodata timpul sa devin "religios"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th May 2024 - 03:23 AM