IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

19 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Poze cu bebelusi, ... ai fericitelor mamici
Diana.
post Nov 18 2008, 09:52 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sa iti traiasca si sa fie sanatosi.
...Oana, dar ce ce unul Florinel si unul Ronald ?
Nu mi se pare inspirata alegerea. O sa isi bata joc ceilalti copii de el de cind va merge la gradinitia.
Bine, acum Ronald e mai bine decit "elvis prislei", da` na....
Si nu inteleg moda asta a parintilor de a pune nume imposibile copiilor, de parca le fac in ciuda:"lasa, sa vezi ce nume turbat iti pun, sa suferi toata viata"
Nu vreu sa te superi pe mine, insa poate e bine (e valabil pentru noi toate) sa ne gindim foarte bine inainte de a ne boteaza copiii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Nov 19 2008, 12:45 AM
Post #32





Musafir






Sa ti traiasca sunt superbi, fetitta e un ingeras.
Mie imi plac numele , doar cand sunt mai mari sa nu se supere de ce unul are nume strain si celalat romanesc. Dar pana la urma nu conteaza numele sa fie sanatosi si destepti. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 19 2008, 08:23 AM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Oana, vad ca te-ai descurcat cu pozele (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Si la capitolul copii te-ai descurcat (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Sunt foarte frumosi! Sa te bucuri de ei si sa aiba o viata frumoasa (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Nov 19 2008, 09:28 AM
Post #34





Musafir






Ce fericita poti fi Oana, ai niste copii superbi !!! sa iti traiasca si sanatate va aveti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Nov 19 2008, 10:07 AM
Post #35





Musafir






Sa-ti traiasca Oana! Sunt tare scumpi!
Si eu sunt de aceeasi parere cu Maat. Nu trebuia sa faci diferenta cu numele intre gemeni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Nov 19 2008, 10:49 AM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Draga Maat, numele lui Ronald a fost ales in urma cu 4 ani, cand fetita mea era grav bolnava in spitalul de copii. Un prieten de familie a fost foarte saritor , s-a oferit sa ne boteze fetita care era la reanimare plina de perfuzii si la oxigen.Noi eram disperati, nu aveam bani ,eram in stare sa ne vindem si casa daca o aveam. Omul acesta pe nume Ronald care e londonez, ne-a ajutat si am trecut de aceasta situatie disperata, iar noi am promis atunci sa-i punem urmatorului copil ,daca e baiat , numele lui in semn de recunostinta si respect.Mentionez ca mie nu-mi plac numele astea de telenovela,ca drept dovada i-am mai pus si numele Daniel, dar deja ne-am obisnuit sa-i spunem Rony.

(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Fetelor va multumesc pentru aprecierile frumoase si va doresc sa fiti si voi la fel de bogate ca si mine. Lui Florinel i-am pus nemele acesta in semn de iubire pentru sotul meu care se numeste le fel. I-am mai pus si numele Sebastian , nu stiu cat de strain e acest nume dar mie mi-a placut la nebunie. Ronald-Daniel si Florin-Sebastian , am sperat sa impac si capra si varza (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 19 2008, 11:06 AM
Post #37





Musafir






Oana ai trei copii superbi, sa fie sanatosi si sa asculte de mami (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

SEBASTIAN

Provine de la numele roman Sebastianus care semnifica "De la Sebaste" in Latină. Sebaste era denumirea unui oraş in Asia Mică, numele oraşului provenind din limba greacaă : seßast (sebastos), "venerabil" (o traducere a termenului latin Augustus, titlul împăraţilor romani.). Sfântul Sebastian a fost un soldat roman ucis cu săgeţi după ce s-a descoperit că era creştin.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Nov 19 2008, 11:11 AM
Post #38





Musafir






Si mie-mi place tare mult Sebastian. Asa-l cheama pe baietelul prietenei mele din State.
Important e ca Ronald are si un nume romanesc. N-am stiut de poveste, bine ca totul s-a terminat cu bine! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 19 2008, 11:12 AM
Post #39





Musafir






Sa-ti traiasca Oana! Fetita e tare frumusica, pe cine seamana, pe mami sau pe tati? Are niste trasaturi asa exotice (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 19 2008, 11:28 AM
Post #40





Musafir






Sa-ti traiasca puii, Oana! Laura e o papusa! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:34 AM