IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

413 Pages V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A II-A: Idei pentru meniuri Monti
Diana.
post Feb 25 2008, 01:52 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Idei pentru meniuri Montignac partea a II-a.
Topic nou .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 17 2008, 12:17 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Neata dragutelor!!!
Ce faceti voi de nu ati postat nimic?
Nu mai papati ?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu pana la ora asta mi-am luat si mic-dejun si pranz...care au constat in :
MD:o cana de apa,2 Wasa cu Almette
P:snitele in ou si susan,fasole batuta,2 ardei grasi(sunt plina pana`n gat...m-am "varsat" in pat)
*G:e facultativa,consta`n cateva alune si apa.
C:am un cascaval foarte bun afumat,obtinut prin oparire...cu ceva rosioare...si cre`ca-s cam satula
pescarush,i-am trimis eu cartea lui CyL,stai linistita...
am fost acum intr-un supermarket si`mi venea sa ma iau cu mainile de cap cand vedeam cate prostii-s in rafturi...foarte putine chestii sanatoase si mai ales conforme prin rafturi..
Pupici si o zi faina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 17 2008, 01:14 PM
Post #3





Musafir






na, ca acum a primuit Cyl cartea... dublu. i-am trimis-o si eu, inainte de a intra aici. mersi Empty (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
sa pun si eu meniul pe azi:

D - un grapefruit, pauza, fulgi de ovaz, germeni de grau, cu apple sauce
P - taiteti cu varza (iar n-am avut timp sa fac salata, au inceput copchii scoala de azi, au avut vacanta o saptamana (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) )
C - supa de fasole verde, salata de vinete cu castravete, ardei, rosii, ceapa verde
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matra
post Mar 17 2008, 01:19 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 4-December 07
Member No.: 2,774



Neata fetelor,

Revin si eu dupa ceva vreme. Am avut o periaoada mai aglomerata care se pare ca va continua.
Am ramas datoare cu impresii privind mancare de naut.......delicioasa! (IMG:style_emoticons/default/322.gif) v-o recomnad cu caldura.
Mie mi-a placut asa de mult ca am facutsi saptamana asta.
V-am pupat! O zi frumoasa!
Mai intru si eu pe forum cand apuc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Mar 17 2008, 01:21 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



helau!!!
io nu prea am mancat weekendul asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

da' mi.am facut ieri o mancarica de aredi copti de plangi cu vorbe (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
buna rau maii!!!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Mar 17 2008, 02:37 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Buna ziua, dragelor,
MD: omleta cu cascaval si 2 rosii mari, cafea cu lapte0,1%
acum am papat 2 portocale.
Pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 17 2008, 04:06 PM
Post #7





Musafir






Dragutelor, va salut si eu dupa un weekend agitat. N-am mai scris, dar v-am urmarit din umbra. Dat fiind ca mi-au decuplat aragazul inca de sambata dimineata, la capitolul hrana zilnica am stat cam prost. Am mancat f haotic, pe alocuri neconform si la ore tarzii. Chiar m-a distrat maica-mea, ca dupa 1 an si 4 luni de cand stie ca nu mananc cartofi, imi pregateste, cu ocazia vizitelor noastre la ea (care-s destul de rare) de fiecare data piure. Si de data asta, dupa ce i-am facut morala de drept, m-am pus si-am mancat c-aveam o foame de lup.
Sunt cam obosita, c-am tot alergat de colo-colo. Am savurat la maxim inalnirea cu fetele de pe Elady.
Meniul meu de azi de pana acum:
D: iarut cu fulgi de grau
P: ciorba de pui a la grec; pulpa superiora de pui la cuptor cu salata greceasca fara branza
G: alune

Gloriana, tu nu esti in tara?
Irinici, las' ca-ncet incet or sa se topeasca kg. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Kalua o sa-mi fie dor de tine (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , dar ma bucur ca esti in vacanta intr-un loc frumos si te relaxezi. Am inceput sa planuim si noi excursia Budapesta-Viena-Praga. Din pacate, se pare ca nu voi putea merge cu gasca picilor (asa-i numesc eu pe prietenii sora-mii) in Noua Zeelanda. E o perioada imposibila pentru mine dpdv al serviciului (dec 2008-ian 2009).
Pesca imi amintesc de o fosta sefa de-a mea care manca taietei cu varza. Era de prin Banat. Pe acolo se fac. Eu cand am auzit prima data, am inceput sa rad, dar dupa ce i-am gustat mi-au placut. M-ai distrat cu 'Las femmes' (span-franceza).

This post has been edited by roxanica10: Mar 17 2008, 04:08 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 17 2008, 04:23 PM
Post #8





Musafir






roxy (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) le mai incurca omul, mai ales cand imbatraneste. oricum nu stiu nici franceza, nici spaniola, deci nu prea aveam ce incurca. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
da, taietei cu varza se fac in Banat si in Crisana, eu cand fac nu ma pot opri din mancat. ii mananc si reci, oricum.
sunt mandra de mine ca a adus colega tot felul de prajituri de ziua ei, si nu am gustat niciuna. e drept ca ma ajuta si atitudinea ei fata de mine. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

This post has been edited by pescarush: Mar 17 2008, 04:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 17 2008, 05:36 PM
Post #9





Musafir






Roxanica, eu sunt in tara mai mereu ca sa nu zic tot timpul . Locuiesc in Romania intr-un oras la 100 de km de Bucuresti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 17 2008, 06:13 PM
Post #10


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Azi: ora 10: 2 mere
ora 13: ciorba de fasole, fasole prajita ca salata ( salata verde, ceapa verde,ulei masline). Soacra mea sta cu Maria si ea a gatit ca altfel nu pup eu asa boierie! Nu stiu ce sa zic de ciorba asta de fasole , Kalua zicea candva ca nu e conforma ciorba cu bors de putina daca are si ulei ( ciorba mea avea si ulei si bors), asa ca se pare ca am dat-o in bara azi cu mancarea. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Diseara nu stiu ce o sa mananc, poate o bucatica de tofu cu o rosie sau poate un mar, revin cu raportul.

Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

413 Pages V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:33 AM