IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre "Hamas"?
Tsunami
post Jan 30 2006, 05:20 PM
Post #31





Musafir






utilizarea violentei pentru a realiza un scop.

act de terorism este si cel care se arunca in aer cu trotil cu scopul imediat de a omora si cu scopul psihologic de a introduce frica-n oasele locuitorilor nevinovatzi, este si folosirea armelor moderne de distrugere a ambasadelor, spitalelor, farmaciilor, scolilor, caselor particulare.

probabil ca in dictionare o sa gasesti la terorism numai primul meu exemplu, iar cel de-al doilea o sa-l gasesti la "collateral damage". efectul insa e acelasi. de teroare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 30 2006, 05:38 PM
Post #32





Musafir






Am rugat definitia si nu descrierea ;)

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Jan 30 2006, 05:41 PM
Post #33


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



QUOTE
utilizarea violentei pentru a realiza un scop.


Este ceea ce se numeste "Definitia Oficiala"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 30 2006, 05:46 PM
Post #34





Musafir






Zau???  N-am stiut ??? ??? Totusi..................

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 30 2006, 05:48 PM
Post #35





Musafir






QUOTE
Am rugat definitia si nu descrierea ;)

Sorin.


sorinule, asta inseamna pentru mine. eu asa utilizez termenul.
dictionarul poate fi scris de american. important e dupa mine, efectul in populatie. si repet, INDIFERENT de oameni.
si mai omule, n-am nimic cu nimeni referitor la scara nationala. raportez totul la om, la persoana. si exista oameni buni peste tot. indiferent de locul si familia in care s-au nascut.
intamplator, unul dintre amicii mei asezati foarte sus pe scara preferintelor e evreu. dar asta nu inseamna ca evreii sunt buni. sau rai. nope. mie-mi face placere sa vorbesc, sa rezolv anum,ite lucruri cu el. si l-am ajutat slava domnului. si asa face si el. si ne-am apropiat, pentru ca el a vrut asta, nu pentru ca as fi cersit eu prietenia. acum imi pare bine.
in aceeasi masura am fost prieten si cu un iraqian. ce-mi placea la el era ca nu bea. deci beam io doua beri in loc de una.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2006, 06:56 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE

QUOTE
Daca stim sa "cernem" si nu sa luam ce ni se baga pe git de anumite parti din massmedia, nu e nevoie sa fim chiar acolo.
Cert  e ca mor oameni, copii... si nu e bine.
Si nu stiu de ce, am senzatia ca lumea araba a procopsit secolul trecut cu cei mai multi teroristi...  :-X


la ce te referi cand spui "cei mai multi teroristi"?
la numar?
dar america? sau ala e terorism "bun"?


Am sa te rog sa mai citesti o data mesajul meu.
Raspunsul e acolo. Dar, ca sa nu existe neintelegeri: nu sint de acord cu nici un fel de actiune terorista sau de intimidare, indiferent care i-ar fi scopul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 30 2006, 07:23 PM
Post #37





Musafir






QUOTE

Dar, ca sa nu existe neintelegeri:nu sint de acord cu nici un fel de actiune terorista sau de intimidare, indiferent care i-ar fi scopul.


Then you'r ma friend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2006, 07:45 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iti eram prietena de mult, dar nu ai bagat tu de seama.

Si ca sa nu mai fiu laconica: indiferent ca se cheama Hamas, IRA, AL QAEDA,  separatisti, naiba sa ii ia, nu e bine.
Daca esti barbat, te lupti cu barbatii nu cu oameni neinarmati... cu copii... cu civili.

E culmea lasitatii sa spui ca lupti pentru o cauza sfinta si sa plateasca cu viata nevinovatii, indiferent ce natie ar fi ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 30 2006, 08:06 PM
Post #39





Musafir






QUOTE
Iti eram prietena de mult, dar nu ai bagat tu de seama.

Si ca sa nu mai fiu laconica: indiferent ca se cheama Hamas, IRA, AL QAEDA,  separatisti, naiba sa ii ia, nu e bine.
Daca esti barbat, te lupti cu barbatii nu cu oameni neinarmati... cu copii... cu civili.

E culmea lasitatii sa spui ca lupti pentru o cauza sfinta si sa plateasca cu viata nevinovatii, indiferent ce natie ar fi ei.


ai uitat administratia americana si israeliana din sirul tau de teroristi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 30 2006, 08:27 PM
Post #40





Musafir






Mistaco am inteles ca are ceva ani de Israel ???

De unde stii ca aia sunt terroristi??  Ai fost pe acolo, ai vorbit pe private cu Mistaco sau te informezi doar din CNN, BBC, BBS, EVZ sau Ziua??????? ??? ???

Te rog sa bagi ceva exemple concrete si nu afirmatii fara baza..........

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 07:03 AM