IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tus / Eyeliner, Pentru accentuarea ochilor - firma, pret, calificativ!
Simona85
post May 16 2009, 06:38 PM
Post #31


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Ce pot face cu porcaria aia de creion dermatograf care se incapataneaza sa nu faca treaba peste fard? Nu mai vrea sa scrie peste el, desi e proaspat ascutit, cremos etc (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Am vreo 3, toate fac acelasi lucru. Din cauza lor am trecut la tus, ca pur si simplu nu aluneca deloc peste fard.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 17 2009, 12:57 AM
Post #32


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nu stiu ce sa spun, Simona. La mine scriu peste fard... (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) Se poate totusi daca sunt prea cremoase sa se lipeasca fardul de ele si asta sa fie motivul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post May 17 2009, 07:45 AM
Post #33





Musafir






Simona, ia creioane UD. Scriu peste fard foarte bine. Gasesti la Sephora, set de 5, vreo 90 de lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post May 17 2009, 12:52 PM
Post #34


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Amailhik, da, si eu ma gandeam la creioane UD, ca am auzit mai multe fete care au spus ca alea scriu fara probleme peste fard. Ma gandesc sa le incerc. Dar am problema cu Sephora, la cel de la Universitate nu se mai gaseste UD. Am inteles ca ar exista un magazin Sephora si in Plaza Romania, dar n-am fost niciodata in el (nu ma omor cu mall-urile, asa ca ma pasioneaza deloc frecventarea lor), asa ca nu am idee daca acolo o fi UD. Sigur stiu ca exista UD in Sephora din Mall Vitan, stiu ca tot tu mi-ai zis pe aici, dar la ala chiar nu am cum sa ajung asa usor (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Mai stiti cumva pe unde ar mai exista UD? Prin Ina o fi? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 17 2009, 01:13 PM
Post #35


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Walpule, cum se mentine Clinique-ul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 17 2009, 04:45 PM
Post #36





Musafir






Nu, in Ina nu exista UD. Ei sunt in principal importatori de parfumuri, nu cosmetice. La universitate nu a fost niciodata UD, nu ca nu se mai gaseste. Nici stila n-au avut vreodata, si mai sunt cateva marci care nu se gasesc acolo. Nici in Plaza nu gasesti UD, nici in Baneasa (dar aici nu stiu sigur, nu mai tin minte daca am vazut sau nu). Singurul loc unde poti merge la sigur e Mall Vitan. Nu e chiar asa de departe de centru, si e deschis pana pe la vreo 10 parca in fiecare zi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 17 2009, 05:10 PM
Post #37


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Fetelor, dar Smashbox sau Laura Mercier ati vazut in vreun Sephora din Bucuresti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 17 2009, 05:14 PM
Post #38





Musafir






Nope.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post May 17 2009, 05:18 PM
Post #39


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Ma gandeam eu, pacat. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post May 17 2009, 10:50 PM
Post #40


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Ba da, Jo, la Sephora de la Universitate existau cateva produse UD, intr-un timp, le-am vazut eu cu ochii mei (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Erau niste truse cu un glitter, si nu mai stiu ce. Oricum, destul de nasoale, nu a fost ceva care sa-mi ia ochii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:26 PM