IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sfaturi pentru amenajari interioare, Idei, sugestii, pareri
kalua
post Aug 1 2008, 12:27 PM
Post #31





Musafir






De stricat n-are ce strica sa te uiti si-acolo. Dar firmele care au chestii foarte misto sunt foarte scumpe. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Chiar vazusem un perete de la Brinkmann (stati c-am gasit si-o poza asemanatoare), e intr-adevar lung de 3,60m si inalt bine, era redus la 8 mii si ceva si asta era pretul redus cu 50%! Intr-adevar, o calitate impecabila, arata live si mai bine, dar de unde scoti din buzunar fluierand 16-17 mii? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
(IMG:http://www.brinkmann.de/cms/uploads/pics/bibliotheca_2_01.jpg)

Clau, ar fi bine sa va uitati prin net sau sa va spuna cunoscuti din Germania daca sunt niste oferte misto (ma gandesc la reduceri) la magazinele pe care le-ati colinda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 1 2008, 12:31 PM
Post #32


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



wow deci nu-s cu nimic mai ieftine (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) . nu prea mai avem lume in Germania, am sa ma uit pe net atunci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 1 2008, 01:07 PM
Post #33





Musafir






Sunt si mai ieftine, dar nu stiu cat or fi de bune.
Alta firma misto e hülsta, uite aici ce chestii pentru sufragerie au momentan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 1 2008, 02:31 PM
Post #34


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Gand la gand (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) , exact asta era in magazinul pe care l-am vizitat ieri. Vazusem una la ei (LILAC se cheama, e si pe site) minimalista asa, efectiv 2 sertare puse pe jos si un raft mai sus, asta era tot, dar am lesinat cand am auzit ca doar cele 2 sertare amarate costau 2500 euro. Chiar am sa caut reprezentanta lor din Aachen sa vad ce nivel au preturile acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 1 2008, 04:35 PM
Post #35





Musafir






Noi avem foarte in apropiere un magazin de mobila numit Flamme, au numai mobila de calitate si cateodata niste reduceri serioase. Au filiale si in Köln si Düsseldorf (dai click in stanga pe orasele respective), apoi daca dai iar click pe Fundgrube, iti vin reducerile. Wohnzimmer inseamna sufragerie.
Daca dai telefon la reprezentanta sa-i intrebi neaparat daca preturile-s batute-n cuie (nu au voie sa fie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) si cam la cate procente reducere va puteti astepta daca luati ceva. Chestiile astea se vorbesc mult mai bine la fata locului, chiar ca mai bine dati o fuga pana acolo. Si m-as mai duce si la alte magazine care au mobila hülsta, sa vad ce si cum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 1 2008, 05:45 PM
Post #36


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



foarte foarte dragute mobila au la Flamme!! pana la urma, mai bine platesc transportul din DE cateva sute de euro decat sa dau cateva mii in plus aici. plus ca sunt mai variate. merci mult (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Aug 2 2008, 05:48 AM
Post #37


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Clau te pupicesc cu drag si imi cer scuze ca abia acum am vazut mesajul.
Ca si ideea nici mie nu imi plac masutele de sticla.Eveuntual cele cu o vitrinuta mica sau acvariu.Desi cele cu acvariu sunt greu de intretinut.Si eu initial am comandat tamplarului una cu vitrina in care sa pot schimba decorul insa....eu am vorbit si desenat ceva si el a exacutat total altceva.Asa ca am renuntat la idee.Poate la alta amenajare o sa am norocul asta.
Nu ma mai refer la primele poze caci a intervenit Kari si a salvat situatia cu Huelsta care au un mobilier SUPERB.Place mult si lLiliac dar parca Tameta e mai pe gustul meu.
Sunteti supernorocosi cu asa un living.Asta e si pitcelul meu la proiecte si in general :livingul sa fie mare ca acela e locul unde se reuneste familia.

Vai cat va invidiez pentru mare gama de produse pe care le puteti alege.In Timisoara e DEZASTRU la captiolul mobila.
Trebuia sa ajut pe cineva sai si amenajeze un apartament de burlac format dintr-o singura camera destul de mica,bucatarie,baie.In tot orasul asta nu am gasit o canapea extensibila decenta care sa nu arate jenant si sa aiba termen de garantie mai mare decat o cutie de biscuiti.
De mobilier ce sa mai zic?! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 2 2008, 11:36 AM
Post #38


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Haha, chiar la Tameta mi-a ramas si mie inima (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !! Lilac am vazut-o in realitate si e cum am spus mai sus, muult prea minimalista: 2 sertare jos si un raft mai sus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 4 2008, 10:15 AM
Post #39


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Kalua, ce stiii despre Otto? O prietena si-a luat mobila de la ei pe internet (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) , eu nu am vazut-o inca ca sa spun cum arata, dar cica au preturi socant de mici. Sunt de proasta calitate, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 4 2008, 10:48 AM
Post #40





Musafir






Ma uit si revin. Dar, drept sa-ti spun, nu cunosc pe nimeni care si-a luat mobila din catalog.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th September 2024 - 07:37 PM