IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages V  « < 26 27 28 29 30 >  
Reply to this topicStart new topic
> "Fata perfecta" varianta actuala:un "sac de oase", Promovarea bulimiei si anorexiei
kary_pink
post Mar 23 2009, 05:39 PM
Post #271





Musafir






Bine ai venit si felicitari pentru ambitie (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Sa dea Domnul sa fii sanatoasa de acum incolo!

O intrebare, ai aruncat cantarul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Mar 23 2009, 05:46 PM
Post #272


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Bine ai venit. Ma bucur ca ai reusit sa treci peste aceasta problema. Iti doresc multa sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Mar 23 2009, 05:47 PM
Post #273


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Bine ai venit si ma bucur tare mult sa aud ca povestea ta este cu happy end. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FeuerFuchs
post Mar 23 2009, 06:44 PM
Post #274


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 23-March 09
From: Timisoara
Member No.: 6,148



Ooooo....da......cantarul.....cu ala am avut muuulte probleme...... in perioada critica ma cantaream chiar si in fiecare zi.. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Acum nu se mai pune problema..... Inainte sa intru in spital, psihiatra la care mergeam mi-a interzis complet sa ma cantaresc... m-au mai cantarit o data cand m-am internat....aveam 54 kg....si de atunci m-am ghidat numai dupa haine....adica aproximativ.....ca stiam care haine cum imi stateau la cate kile......dar chiar nu ma mai intereseaza acum. Adevarul e ca mi se cam tocesc pantalonii intre picioare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .....dar draguta de mama-mea a zis ca aia e cea mai mica problema a mea.....e de acord sa-mi ia cate o pereche in fiecare luna, numa sa fiu sanatoasa......

Si o alta chestie importanta e sa ai sprijinul celor apropiati....familie si ce-o mai fi......eu doar asa am reusit sa scap, adica dupa ce si-a dat mama seama in ce pericol eram si si-a schimbat si ea complet atitudinea, din indiferenta a devenit....pot sa spun fara nicio indoiala ca acum e cea mai buna prietena a mea

Si altceva care conteaza...... persoana afectata TREBUIE sa incerce sa vorbeasca despre asta..... Stiu ca eu, cel putin, cand ma inchideam in mine...situatia se inrautatea....si sigur se gaseste cineva care sa te poata ajuta....... Numai SA VREI.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Mar 23 2009, 06:56 PM
Post #275





Musafir






Feuer povestea ta semana tare mult cu a mea, am povestit pe alta pagina la topicul asta.
Te felicit din suflet ca ai trecut peste tulburarile de alimentatie si iti doresc sa nu se mai intoarca niciodata.

Ai dreptate cand spui ca sprijinul celor apropiati conteaza enorm. Sper ca toti parintii si in general oamenii sa isi dea seama ca micile ''glume'' facute pe seama felului in care arata un copil sau adolescent il pot afecta foarte mult si il pot determina sa o ia pe o cale gresita ca sa slabeasca.

Si pe mine ma ''alintau'' parintii si rudele cu tot felul de nume si aluzii la faptul ca eram durdulie. Nu vreau sa dau vina pe ei si sa zic ca de aia am avut eu probleme cu alimentatia, dar in mod sigur au avut contributia lor.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Mar 23 2009, 07:22 PM
Post #276





Musafir






Felicitari FF!

Toate pleaca din cap si sper ca sa nu-ti mai pierzi niciodata echilibrul la care atat de greu ai ajuns! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Multa sanatate iti doresc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 8 2009, 01:16 PM
Post #277


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



(IMG:http://www.fashiondays.ro/shop/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/350x/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/_/f_67.jpg)

(IMG:http://www.fashiondays.ro/shop/media/catalog/product/cache/1/image/350x/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/_/f_65.jpg)

Ma uitam pe un site cu haine si uitati ce modele au prezentat pantaloni scurti! Alea sunt picioare?! Ma speriee!!! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Aug 8 2009, 01:21 PM
Post #278


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Mie mi se par lucrate pe calculator (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 8 2009, 03:47 PM
Post #279


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Mie-mi plac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 9 2009, 12:26 AM
Post #280


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Szi, posibil sa fie si retusate, insa in cazul asta puteau sa umble si la paranteze, e cam cracanata tipa. In orice caz, este vorba despre exemplul promovat, care nu mi se pare sanatos.

Pink, ma asteptam la raspunsul asta de la tine. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Sa nu credeti ca sunt invidioasa sau ceva de genul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eu chiar am niste picioruse (bine spus la diminutiv)...subtiri, noroc ca am si ceva muschi atasati, altfel nici nu as purta pantaloni/fuste scurte...Dar ce ma deranjeaza este ca desi se tot facea tam-tam ca nu vor mai fi promovate modele subponderale, uite ca sunt in continuare si totul fuse doar o campanie ireala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Pages V  « < 26 27 28 29 30 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:59 AM