IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul lui Stiletto
Diana.
post Dec 27 2007, 11:44 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Spor la scris si ...La multi ani !

This post has been edited by Stiletto: Jan 26 2011, 04:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 27 2007, 09:56 PM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(Maàt @ Dec 27 2007, 11:44 AM) *
Spor la scris si ...La multi ani !


Multumesc mult. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) De maine incep deoarece azi petrec! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 31 2007, 05:30 PM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Astazi am si eu cateva clipe mai libere sa scriu cateva cuvinte in jurnalul meu nou nout. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ma simt ca un copil care a primit o noua jucarie acum... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eh, si iaca a venit si 31 decembrie. Sper ca noul an sa aduca mai multe lucruri bune pentru toti cei dragi.

De cateva zile eu personal o tin numai intr-o odihna si leneveala: filme, filme, filme... evident, impreuna cu al meu iubit care mi-a facut un cadou foarte foarte special de ziua mea: un babydoll (lenjerie de noapte) rosu cu blanita alba. (IMG:style_emoticons/default/mos1.gif) Nu stiu cum de s-a intamplat sa-mi aduca exact ceea ce-mi doream. De fapt eu vroiam sa-i fac o surpriza domnului imbracand o astfel de lenjerie de craciun. M-am lasat batuta insa si n-am mai pus in practica planul meu maret pentru ca m-am gandit ca s-ar putea sa nu i se para lui tocmai o idee buna. Oricum, cand am vazut cadoul mi-am dat seama ca a fost mai bine ca n-am pus in practica surpriza... ce ma faceam cu 2 lenjerii rosii cu blanita? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 2 2008, 11:07 PM
Post #4


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



La multi ani 2008! Nu stiu daca anul ce vine va fi unul mai bun sau nu dar, ca orice om, sper ca imi va purta noroc. Anul nou l-am petrecut intr-un club din Bucuresti impreuna cu iubitul meu. A fost frumos... Chiar imi doream mult sa intru in noul an alaturi de el.

Pun mai departe versurile undei melodii dragi mie si chiar recomand fetelor eLady sa o asculte si sa se simta Superwoman.
Cu drag...

Alicia Keys - Superwoman

Everywhere I'm turning
Nothing seems complete
I stand up and I'm searching
For the better part of me
I hang my head from sorrow
Slave to humanity
I wear it on my shoulders
Gotta find the strength in me

Cause I am a Superwoman
Yes I am
Yes she is
Even when I'm a mess
I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes
I'm a Superwoman

For all the mothers fighting
For better days to come
And all my women, all my women sitting here trying
To come home before the sun
And all my sisters
Coming together
Say yes I will
Yes I can

Cause I am a Superwoman
Yes I am
Yes she is
Even when I'm a mess
I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes
I'm a Superwoman

When I'm breaking down
And I can't be found
And I start to get weak
Cause no one knows
Me underneath these clothes
But I can fly
We can fly, Oooohh

Cause I am a Superwoman
Yes I am
Yes she is
Even when I'm a mess
I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes
I'm a Superwoman


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 4 2008, 01:48 AM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ma bag si eu peste jurnalul tau, sper sa nu te superi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ma bucur ca s-a terminat cu bine mica neintelegere dintre voi 2.. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Ahh si te asteptam cu niste poze educative promise (nu am uitat! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 4 2008, 07:09 AM
Post #6


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Astazi m-am trezit cu noaptea in cap, la ora 6 mai exact, desi nu am nimic de facut. Cistita mea de ieri vad ca da semne de existenta si astazi. Mi-am facut un masaj usor cu lotiune de corp amestecata cu vreo 5 picaturi de ulei volatil de busuioc. Miroase foarte bine, din punct de vedere psihic parca m-a invigorat, fizic nu stiu inca... eu am incercat, acum astept rezultatul.

Se pare ca oricum as da-o, tot apar probleme emotionale in viata mea. Spunea cineva cunoscut mie ca omul ce nu are probleme este acela cu mainile pe piept. Recunosc ca atunci cand simt ca sunt coplesita de anumite situatii carora nu le dau de cap deseori ma gandesc la aceste cuvinte. Imediat ma imbarbatez si-mi spun: Daca nu ai asteptari prea mari de la cei din jur, nu vei avea de suferit. Dar ce sa fac daca iar si iar imi pun sperante si visez si eu putin? Da, sunt o fire visatoare, foarte visatoare dupa parerea unora. Visez non-stop. Eu personal consider ca visele ma tin in viata, iar atunci cand acestea mi se indeplinesc simt cu adevarat ca traiesc si nu degeaba.

Craciunul, ziua mea, revelionul au trecut si ele si dupa cum le-am petrecut am avut pentru o zi sau doua senzatia ca floarea ce-mi descrie viata incepe sa prinda culoare si sa infloreasca. Ehe, se pare ca am uitat s-o ud si a dat inapoi... Mai in gluma, mai in serios, deja incep sa ma gandesc ce nu fac bine in ultimul timp desi nu sunt tocmai genul de persoana care tinde sa dea vina pe propriile actiuni pentru ce i se intampla rau in viata sa.

Sweet se bucura ca micile neintelegei dintre mine si iubitul meu s-au incheiat desi doar aparent pentru ca mi-am dat seama ca exista o a treia persoana la mijloc. Nu, nu e un amant de-al meu si nici o amanta de-a lui ci doar cel mai bun prieten al lui care, dupa parerea mea, isi cam baga nasul unde nu-i fierbe oala, spune el "pentru binele tau". Eu nu consider asta si m-am simtit jignita de anumite constatari ale acestuia. N-am sarit la harta deoarece era si iubitul meu de fata si n-am vrut sa-l supar dar cum am ajuns acasa i-am scris un pomelnic de sms in care-i spuneam ca prietenul lui pur si simplu ma deranjeaza. Surpriza sa constat ca nici pana la 1 noaptea acesta nu-mi daduse nici un semn cu privire la ceea ce credeam eu. Incerc sa-l ademenesc la o discutie, pe messenger de data asta, si mi se spune foarte lejer: Eu cred ca are dreptate. Bine, si de ce nu mi-ai spus-o tu? am intrebat. Ce rost mai avea daca ti-a spus-o el?. Mi-a sarit iar mustarul, mi-au dat lacrimile, mi-a venit sa-i zic ceva de dulce... M-am abtinut. I-am spus ca as vrea ceva mai multa intimitate. Am uitat sa precizez ca cei doi impart o locuinta. Lucru care mie iar nu mi se pare in regula. Raspunsul? Deocamdata nu se poate. Bun, dar totusi... Totusi a ramas ca-n pom deoarece Puteam sa vorbim mai pe larg, dar ai plecat.
Acum sunt trista si mi-e foame. As manca niste paine data prin lapte si ou si prajita. Probabil in urmatoarele 30 de minute o sa fiu la bucatarie, gatind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 5 2008, 02:30 PM
Post #7


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Azi ma simt mai bine si mi-a reaparut zambetul pe fata. Afara inca ninge si eu tot evit sa ies si pana la magazin. Poate imi fac curaj si ma misc mai cu talent peste o ora sau doua.
De dimineata de cand am facut ochisori tot citesc tot felul de minuni de prin tot felul de carti. Am sfarsit in bucatarie gatind o reteta de paste cu ton a la Jamie Oliver. Gustos... Deja nu mai sunt deloc. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jan 5 2008, 03:15 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



stiu ca zic o bazaconie, dar mi-ai facut pofta de paine cu lapte si ou si am papat si eu asta imediat dupa ce te-am citit (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 5 2008, 03:25 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(claudia_electra @ Jan 5 2008, 03:15 PM) *
stiu ca zic o bazaconie, dar mi-ai facut pofta de paine cu lapte si ou si am papat si eu asta imediat dupa ce te-am citit (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !


(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ispitesc forumistele la ingrasare. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Am papat si eu chiar atunci... prea cu pofta... si mi s-a facut rau! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 6 2008, 07:28 PM
Post #10


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Mi-e somn. Ma simt atat de adormita incat nu as simti mare lucru chiar daca mi s-ar face o operatie pe cord deschis. Parca o anestezie generala imi da tarcoale. M-am asezat in pat dar in casa este prea multa forfota si galagie pentru a-mi permite sa trag macar un pui de somn. Vocea barbatului pe care-l asculta mama mea de mai bine de 30 de minute imi strapunge timpanul mai rau ca un pumnal. Sunt iritata, extrem de iritata. Caut doar cateva momente de liniste si de cateva zile parca acestea sunt cele mai scumpe lucruri de pe pamant. Si eu vreau doar sa dorm... sa visez in liniste...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:57 PM