IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Idei noi pentru retete vechi, Cum putem transforma o reteta cunoscuta in ceva nou
Diana.
post Aug 27 2012, 12:57 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ideea topicului de mi-a venit ieri cind am primit de la vecina mea un muffin moale, pufos, dulce si fin si pe deasupra si plin de afine intr-un bol plin cu frisca amestecata cu piure de afine.
I-am facut si poza pentru ca smecheria e grozava. In mod normal pe un muffin nu poti pune atita crema. Si nici briosa nu ar absoarbe mai nimic. Insa ce a facut Andreea a fost criminal pentru ca briosa a absorbit surplusul de lichide si desertul a fost absolut delicios!
Ar mai fi de lucrat la aspect - cu frisca pusa cu un sprit pe margini si cu ceva picaturi de ciololata stropite, cred a ar arata demential, pentru ca din punct de vedere al gustului, e deja perfect!

(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/a1a.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 27 2012, 01:03 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Ca un biscuite inmuiat in lapte? Nu s-a inmuiat prea tare? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 27 2012, 01:07 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, frisca era frisca, nu era apoasa. Pus si simplu a absorbit exact cit trebuia. Si ca sa pun chestia aici, crede-ma ca merita incercata treaba, mai ales daca muffiniii au fost capatinosi si nu au iesit perfect din forma in laterale...
Caut zmeura cind ma mai duc la piata si fac si eu o varianta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Stiu ca in forma initiala nu arata apetisant, insa chestia asta are mare potential.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:55 AM