IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ulei de emu si Flavo-C, Emu oil
ELLA33
post Feb 16 2009, 11:30 AM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Multumesc, Walpu! M-ai luminat! Incep cautarile si va tin la curent.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Feb 16 2009, 06:08 PM
Post #12


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Ta-na-nana ...mi-am luat ser flavo-c (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Multa munca de lamurire am dus cu vanzatoarea, nu intelegea ce vreau de la ea...in fine, mi-a gasit un flacon. Nu ma asteptam sa fie scump dar daca-si face treaba, nu mai conteaza. Am dat 57 de lei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 16 2009, 06:56 PM
Post #13





Musafir






Am scris mai sus cat costa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 16 2009, 07:24 PM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Sweet, mi-am cumparat ulei de emu dar pt ca nu mi-a placut cum arata (zici ca e untura (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ) nu m-am mai dat cu el.
O sa iau sa citesc iar ce si cum si poate-l folosesc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Eu am dat 20$ pe o sticluta mica.

Apropo de flavo-c, si mie mi-a placut mult, daca nu mi-ar fi colorat punctele negre l-as fi folosit in continuare (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 16 2009, 09:14 PM
Post #15


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(walpurgik @ Feb 15 2009, 02:03 PM) *
Ia-ti flavo-c pentru riduri, ser concentrat de vitamina C cu ginko biloba. O sa fii uimita de cum iti intinde ridurile, cum iti lumineaza fata si ajuta si la depigmentarea petelor. Il gasesti in unele farmacii, de la sentia.



foarte multumesc pt informatia asta (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Chiar cautam ceva pt ridurile de pe frunte care au inceput sa se cam cunoasca (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si am sa incerc si eu serul asta desi aici nu se gaseste flavo-c am gasit pe net alta marca tot cu active vitamine C + ginko biloba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Feb 17 2009, 07:49 AM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Da, Walpu, tu dai informatii foarte exacte (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dar eu sant vinovata pentru ca am citit printre randuri in lipsa de timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 17 2009, 10:46 AM
Post #17





Musafir






Trebuie sa-mi comand si eu flavo-c-ul asta. Multumesc, walpu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Feb 17 2009, 11:26 AM
Post #18





Musafir






Unde se gaseste flavio C ? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 17 2009, 11:29 AM
Post #19





Musafir






Si uite asa, pasarea emu cedeaza locul serului minune. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Aici il gasesc intr-o farmacie locala, nu in lanturile sensiblu sau helpnet, deci nu te pot trimite undeva direct. Intreaba si tu la niste farmacii si daca nu gasesti rogi o farmacista sa faca comanda la sentia- ei il importa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 17 2009, 01:21 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



E buna vitamina C pt piele: eficient antioxidant, ajuta la prevenirea fotoimbatranirii, stimuleaza sinteza de colagen. Chiar mai bine daca e folosita impreuna cu exfoliante AHA, Retin-a (tretinoin, forma acida de vitamina A), retinol (molecula intreaga de vitamina A) - am specificat astea pentru eventualele confuzii. Si mai bine daca vitamina C se regaseste intr-un ser pentru ca in creme, se gaseste in concentratie foarte mica si depinde si de forma de vitamina C. Flavo-C are un pret foarte mic fata de celelate serumuri care se gasesc pe piata, de cateva milioane.
Hai ca am facut si eu apologia serumului, cel putin teoretica! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:17 AM