IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

471 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee
Ariana
post Dec 8 2005, 06:07 PM
Post #11


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



La mine Zyneritul a avut o reactie tare tembela.Mi-au aparut tot felul de elefantzi pe nas-unde eu nu aveam decat puncte negre si am mai facut si un fel de alergie pe barbie.Si am insistat cu el o vreme dar nu am observat nici o imbunatatire.
Am fost f dezamagita.

Am tenul f f gras.Asa cum ai spus si tu titzule(sa nu te superi ca te botez :) )imi luceste fata uneori ca un bec.
Asa ca dupa ce m-am sfatuit eu cu delphinutza si angelito in prima faza am hotarat sa folosesc Brevoxyl si Smooderm(e similar cu RetinA) avand in vedere ca ambele sunt agresive le foloseam pe rand.In final dupa ce mi s-a facut fata fasiute de la Smooderm am folosit mai des Brevoxylul.Iar ca hidratare Avene-Clean AC de care sunt super supermultumita.
Faza e ca mi-a disparut o parte din multitudinea de puncte negre.

Didilica eu as vrea sa ajung la un peeling la doamna doctor Petrescu de care am mai pomenit -din pacate insa serbarea o am in 22 si ma indoiesc ca in 23 imi mai face mie cineva peeling.Am sa incerc.Si dupa revelion incep jobuiala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 8 2005, 08:21 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu folosesc Pure Zone din gama L'Oreal pt ca am tenul mixt si cateodama imi apar coshuri pe barbie . Sunt destul de multumita,desi se putea si mai bine :(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
cum se foloseste retin a ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Dec 8 2005, 11:47 PM
Post #13


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Nici n-am ajuns bine ca si incep  :)
Titzule draghe, ti-am citit mesajul trimis pe mail, scuza-ma ca te-am ignorat atita. Iti promit ca iti raspund cit de repede si cit de detaliat pot. 

Sa stii ca nu e bun malaiul ca exfoliant pentru fata, din cauza ca este foarte dur si astfel iti amplifica secretia de sebum. Trebuie ceva foarte delicat - si pentru demachiere si pentru exfoliere.  Asa e si cu Sebium, care, de fapt, curata foarte bine, e unul din putinele produse care chiar reduc secretia de sebum si, implicit, productia de cosuri. Sau no, nu stiu, poate nu-mi dau eu seama la ce te referi tu spunind "curatare in profunzime"...

Poti - chiar iti recomand - sa iti faci masti cu argila si miere si un pic de zeama de lamiie, sau un fruct citric, ceva. Mierea cicatrizeaza, dezinfecteaza, de-bacterizeaza. E buna. In ce priveste argila, evit-o pe cea de la Aslavital. Multa lume spuna ca e iritanta, si cind nu e iritanta, oricum nu prea face nimic. :) Una dintre cele bune este cea a lui Mircea Bocan.
Pune pe fata felii de castravete, cit de des poti.

Nu inteleg de ce esti asa reticenta in a-ti cumpara medicamente speciale pentru asa ceva... crede-ne, simplele game de cosmetice nu prea ajuta mult...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 9 2005, 02:20 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



QUOTE
inteles  ;)
zineryt sa fie.
Dar mai bag vreo saptamana scrub cu malai. Poate nu e nevoie, mai ales ca la mine e localizata in cateva zone.
Hai cu cosurile mai treaca mearca dar cum sa rezolv luciul fetei?
Sunt disperata: intr-o seara vin acasa si ma intreaba prietenul meu: ploua afara?  :o
(nu ploua), era fata mea cea luminoasa (lucioasa) :'(
Ce fac fetelor?
Spuneti si voi.
Va pupicesc


vad ca deja sunteti pe pozitii cu topicul acneea.  :aplauze: bine v-am gasit sau...regasit.

tits, mie dermatoloaga mi-a spus la ultima intalnire pe care am avut-o acum vreo 2 zile sa nu folosesc malai ptr peeling prea des. e bine cam o data la 2 saptamani si asta in conditiile in care eu nu am tenul sensibil. este f abraziv. in schimb mi-a spus ca pot sa folosesc o data pe saptamana tarate de grau si mai bine dc sunt amestecate cu miere.

fetelor, mi-a dat si mie doctorita mea brevoxyl. si nu l-am mai folosit pana acum. eu sunt fana retin_a.  :D m-a scapat de multe pete si probleme pana acum.  problema este ca pe prospect scrie ca nu treb sa le folosesc pe amandoua. intrebare: merita sa renunt la retin? e mai bun brevox?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 9 2005, 09:20 AM
Post #15


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Neata!
M-am gandit si eu ca malaiul este cam dur, dar am pus si miere si lapte si se mai inmuiase putin 
Delph eu vroiam ceva in loc de scrub-ul din comert, la asta ma refeream (curatare in prof.), poate am exagerat :P cu profunzimea....
In magazin eu am vazut niste pliculete cu ambalaj alb cu grena, de argila. Astea sunt bune?
Si cu lucirea, stralucirea fetei, de-ti ia ochii, ce facem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bertha
post Dec 9 2005, 11:48 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 109
Joined: 9-December 05
From: Romania
Member No.: 53



Plicutele alb cu grena sunt de la Aslavital. Folosesc si eu o data pe saptamana si sunt multumita. Nu amestec argila decat cu apa. O tin jumatate de ora pe fata, apoi o indepartez cu apa calduta. Am ten mixt si nu stiu daca pot folosi Retin-A sau daca-l folosesc dau doar pe zonele afectate (in special barbie si frunte)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 9 2005, 12:39 PM
Post #17


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Iaca si la mine e prin acelesi zona acneea, bat-o vina :P
Eu o mai amestecam si cu altceva, ceai sau lapte nu stiu de ce, mi-a zis cineva ca se poate.
Dar  am inteles ca argila de la aslavital e cam iritanta, unde gasesc altfel de argila?
Ca eu numai din asta am vazut...
pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 9 2005, 02:32 PM
Post #18


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



:)In sfarsit si delphina noastra e aici ,si ciresica...:) toata trupa de gagice faine.
Lipseste angelito sper sa apara si ea.

Ciresica ...deci nu e voie Brevoxyl si RetinA? Eu cred ca am un ten atat de gras incat la mine asta a fost combinatia perfecta.:)

Titzule care e poza ta in final?:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 9 2005, 02:41 PM
Post #19


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



bre cred ca asta e, dar sunt cam nehotarata, trebuie sa o simt. :tararam:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capsunica23
post Dec 9 2005, 07:51 PM
Post #20





Musafir






eu nu am probleme...cred ca antibebe si sexul imi fac fffff bine...
dar prietena mea chiar dc ia pastile nu-i trec si face tratament cu anticonceptionale speciale si scumpe....dar saraca are mari probleme...cred ca depindese de organism...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

471 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:41 PM