IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Machiajul MIRESEI, si pregatirea tenului pentru machiaj, produse, tehnici, idei...
Bia
post Sep 18 2008, 04:45 PM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



(IMG:style_emoticons/default/love.gif)

Aici dezvoltam subiecte si idei despre machiajul pentru frumoasa rochie alba de mireasa. Se stie ca miresele sunt foarte pretentioasa cand vine vorba de machiajul si rochia lor. Este normal: nunta e una singura (sau cel putin asa ar trebui sa fie)!

Inainte de machiaj trebuie acordata foarte mare atentie ingrijirii si pregatirii tenului. Mare grija la exfoliere regulata, la demachiere si la hidratare. Mastile sunt si ele un MUST (IMG:style_emoticons/default/322.gif) . Mersul la cosmetica poate avea un efect catastrofal. Eb bine sa se programeze cu 3 saptamani inainte pentru ca tenul sa aiba grija sa-si revina dupa eventualele traume.

La machiaj este ceva mai... complicat. Aici nu stii exact ce vrea mireasa, ce ten are, cum se manfesta. Cel mai bine e sa luam fiecare caz in parte si sa-l discutam.

Sa incepem asadar cu baza: fond de tenn, corector, iluminator, contur, pudra, totul pana la culori. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Romy, intrebai de fondul de ten baton. Ei bine il pun pe zona T la mirese si usor spre obraji. uniformizez cu un buretel apoi cu alt capat al buretelului aplic un fond de ten deseori hidratant pe obrajori. Cele foarte lichide sunt potrivite pentru miresele tinere iar cele cu textura usor lipicioasa pentru cele mai inaintate in varsta. La acestea din urma aplic pe toata fata apoi vin cu cel baton peste pe zona T. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 1 2009, 11:36 PM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/082309100327.jpg) ;(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/082309100308.jpg)
(IMG:http://i147.photobucket.com/albums/r288/bia_is_here/082309102729.jpg)
Una dintre miresele mele. Din pacate ;pozele sunt facute cu telefonul. Le-am crop-at pentru a nu expune fata asa pe public. Pozele de la fotograf vor veni dar le voi pune doar pe site-ul meu daca ea isi va da acordul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 2 2009, 01:06 AM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Chiar daca sint facute cu telefonul, se vede de la o posta cit e de muncit si de finisat machiajul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Sep 2 2009, 07:29 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



Pink, imi place cum lucrezi(cred ca ma repet) (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 2 2009, 11:46 AM
Post #5


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Multumesc! O sa va mai pun, cand mai apar mirse indraznete. Fata asta s-a lasat total pe mana mea si nu a vrut ceva clasic si natural. Mie mi-a placut curajul ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:06 PM