IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Topic de ajutor cind cautam anumite lucruri necesare in bucatarie, Unde gasesc...
asgaard
post Jan 30 2008, 07:05 PM
Post #11


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



E un zahar vanilat nou de la Dr Oetker, se cheama ceva cu Bourbon vanille, e mult mai aromat decat cel obisnuit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2008, 07:09 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Linga chestiile de Jenna sint la Craiova, laolalta cu formele de briose, tavile de prajituri, formele de fursecuri (alea stelute, chestii-trestii). Banuiesc ca raioanele is aranjate la fel in toata tara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 30 2008, 07:14 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



multumesc, Maat!
asgaard, de mult am luat pliculet de ala, insa nu e alb.. si da o culoare urata (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) eu am folosit la lapte cu orez.. si s-a facut lapte gri cu orez. in sfarsit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
roxi, eu nu stiu unde e barza (si sper sa nu aflu in curand (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ), dar daca treci pe acolo, anunta=ma si pe mine.. ce ai gasit, daca ai gasit..
as vrea sa iau pana data viitoare cand ajung acasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jan 30 2008, 07:31 PM
Post #14


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



pai semintele de vanilie sunt negre, asta ar fi un indiciu ca e si vanilie pe acolo... daca n-o fi colorant
magazine arabesti mai sunt si pe Maria Rosetti : la primul rond pe partea dreapta cum intri de pe Magheru si putin mai inainte pe stanga e un supermarket, OK parca se cheama, unde gasesti multe condimente mai exotice
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2008, 07:40 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Io-mi caut un cintar. Dar nu vreau de-ala electronic, vreau unul de-ala "old-fashion".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jan 30 2008, 07:45 PM
Post #16


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Eu vreau niste forme mici termorezistente, dar mai inalte (ca niste cesti mai mari), sa fac sufleuri mici sau sa pun supa de ceapa la gratinat... n-am vazut pe nicaieri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 30 2008, 08:41 PM
Post #17





Musafir






Mai exista o aroma naturala de vanilie, lichida, daca nu vrei pichitei negri. Nu stiu unde se gaseste in tara, aici este numai la Plafar. Dr. Oetker are, intr-adevar, un zahar vanilat cu vanilie adevarata. Si, vorba lui asgaard, punctuletele negre sunt semn bun si nu coloreaza mancarea.

Maat, daca nu gasesti cantar nou neelectronic, ia uita-te pe la aia cu antichitatile, poate au ei asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 30 2008, 09:01 PM
Post #18





Musafir






Di, am vazut la o prietena un cantar din ala cu gradatii si a zis ca l-a luat de la magazinul cu 3 lei orice sau ceva de genul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 30 2008, 09:04 PM
Post #19





Musafir






QUOTE(asgaard @ Jan 30 2008, 07:45 PM) *
Eu vreau niste forme mici termorezistente, dar mai inalte (ca niste cesti mai mari), sa fac sufleuri mici sau sa pun supa de ceapa la gratinat... n-am vazut pe nicaieri

cred ca am vazut prin Metro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Jan 30 2008, 09:47 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Meg are si la Selgros pastaie era in jur de 8 lei parca una e intr-o eprubeta si cealalata de la Kotany -dar nu e tot timpul- la raionul cu zahar vanilat.Mai e de la Dr.Oetker un zahar vanilat cu un plic caramiziu cu o floare neagra pe el ii zice zahar vanilat Bourbon cu vre-o 0,6 lei dar sa stii ca pe mine nu m-a dat pe spate tot pastaia e mai buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 11:47 PM