IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Despre orgasm
WIND
post Dec 17 2007, 03:14 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 17-December 07
Member No.: 2,851



oky doky ... pt inceput va voi spune ca sunt un tip de 22 de ani si ma gasesc de vreo 2 zile intr-o situatie foarte foarte iritanta / provocatoare / God knows cum sa o mai etichetez.... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ideea e urmatoarea ...am o relatie in spate de mai bine de un an jumate cu prietena mea si ieri printre mici discutii legate de imbunatatirea vietii sexuale (atingerea unui posibil orgasm intern) aflu cu stupoare ca defapt ... problemele sunt mult mai grave decat imi imaginam si la nivelul atingerii unui orgasm clitoridian.... ea mi-a zis ca in momentul in care incep sa o stimulez manual pe clitoris sau chiar si prin sex oral, nu simte deloc placere dar DELOC... si ea neavand experienta sexuala prea bogata mi-a zis sincer ca nu a crezut ca "trebuie" sa simta placere inainte de atingerea orgasmului in sine... Altfel spus, fiindca imi e destul de greu sa va explic, a spus ca ea nu simte deloc placere decat cu vreo 3/4 secunde inainte de atingerea orgasmului dupa care vine orgasmul care dureaza vreo 2 secunde si el poate chiar mai putin si GATA (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Completare: mi-a zis ca pana acum de fiecare data cand o masturbam nu simtea nimic dar ca ea nu a shtiut ca trebuie sa simta ceva ....e drept ca uneori ma intreba daca la fiecare penetrare simt placere dar interpretam intrebarile de genul asta ca pe o curiozitate sexuala (dorinta de a-mi cunoashte corpul mai bine).
De la aflare acestei veshti ....pot sa zic ca sunt parca intr-o transa continua de uimire si nu imi revin ....eu cel care imi dadeam interesul si veneam cu noi idei si tehnici de a-i oferi un orgasm intern aflu ca defapt nici macar acel orgasm extern care ar trebui sa fie ceva relativ ushor de atins cam iese din ecuatia vietii noastre amoroase. Probabil aveti impresia deocamdata ca sunt nepriceput dar continui relatarea prietenei mele: Nu simte nimic nici cand se masturbeaza ea...totul e un simplu masaj lipsit de placere pana la un moment dat cand apare brusc orgasmul si asta e tot.Nu exista nici o intensitate care sa creasca gradat ushor ....totul se rezuma la vreo 5 secunde ....Si asta se intampla de fiecare data fiindca am intrebat-o daca nu cumva o face din lipsa de interes...dar nu ...zicea ca si daca vreun factor o face horny cand incepea sa se atinga .... NIMIC.... Mi se pare F trist ca stimularea propiului corp sa se reduca la cateva secunde de placere ascunse intr-un interval de timp incert negradat ....
Va cer sfatul, Astept cu nerabdare pareri, Confesiuni din fenomene similare fiindca eu unul ma lovesc pt prima data de asa ceva si pot sa zic ca e dureros ! Va multumesc si va invit la discutii pe acest subiect intrigant !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
WIND   Despre orgasm   Dec 17 2007, 03:14 PM
Maàt   Multumim de invitatie insa nu vad cum membrele for...   Dec 17 2007, 03:20 PM
WIND   <...   Jan 2 2008, 10:17 AM
WIND   <...   Jun 9 2008, 08:50 PM
leo   ce mai savant! si eu stiam inca din liceu ca e...   Jun 10 2008, 08:31 AM
angeldust   :lol: Buna asta cu orgasmul wireless , am notat-o ...   Jun 10 2008, 08:36 AM
leo   oricum lasand gluma la o parte, chiar nu cred sa e...   Jun 10 2008, 09:07 AM
albinuza   mai sa stii...ca exista!! eu am un priten ...   Jun 10 2008, 09:10 AM
leo  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 06:30 PM