IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Curs fonduri finantari europene Timisoara.Alte cursuri in Timisoara, Unde?Cand?Cat costa?
AdelaTm
post Jul 30 2008, 05:36 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 19
Joined: 21-May 08
Member No.: 3,915



Am avut un interviu telefonic si m-a intrebat daca am cunostinte despre fonduri finantari europene.Nu stiu exact ce inseamna asta?Dar as vrea sa stiu despre asta fara ca asta sa fie un punct in minus.Am auzit ca exista carti.Poate stiti una mai complexa.Practica sa fie.Si as vrea sa fac in curs in Timisoara si nu stiu unde si cat ar costa.
De asemenea as vrea sa stiu daca sa inveti limbi straine ,care ar fi metoda prin care poti invata mai repede.Ma refer la cursuri sau sa-mi iau un profesor sa studiez in particular.
Eu as vrea sa pot sa ma descurc la un interviu,scris si oral si sa stiu sa fac o scrisoare intr-o limba straina,cat si sa fac acte cu profil administrativ.Inteleg de exemplu engleza dar nu stiu daca as putea lucra la un birou cu acte numai in engleza.Cat sunt lucruri stas si cat nu?
Daca stiti cursuri in Timisoara,de care ati fost multumiti scrieti.
Ma intereseaza limbile engleza,italiana,franceza,germana.In italiana si franceza nu stiu nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jul 30 2008, 05:46 PM
Post #2





Musafir






Pentru fonduri europene incearca pe site-ul Ministerului Dezvoltarii. Dar mi se pare aiurea sa faci tu cursul asta pe banii tai. Sa "ai idee despre ce e vorba" e una, aia poti sa afli chiar si de pe net sau de prin vreo carte. La curs despre asta ar trebui sa te trimita angajatorul, pentru ca nu e ceva "general utilizabil" cum ar fi un curs de limbi straine.
Acu depinde si ce vrei sa lucrezi pe viitor. Eu de exemplu am facut un singur curs vreodata, un curs de Java la Cisco Academy. Ma gandeam ca oricum o sa lucrez in domeniu deci nu are cum sa imi strice. Ideea e ca nu imi foloseste deloc in ce fac acum, nici nu cred ca o sa fac pe viitor si oricum am uitat demult tot ce am invatat acolo. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Pentru cursuri limbi straine eu sincer ti-as sugera cu profesor, inveti de 1000 de ori mai repede si inveti ce te intereseaza, nu e ceva standard.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jul 30 2008, 06:21 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Eu am facut cursuri de spre finantari europene la fundatia pentru dezvoltarea societatii civile, o gaseti pe net. Eu am facut in Bucuresti, nu stiu daca fac acum si in tara, dar sigur sint organizatii neguvernamentale care fac asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 30 2008, 06:23 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Contra cost? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jul 30 2008, 07:14 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Nu, mi-au platit cei la care lucram. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 30 2008, 11:17 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Asta e altceva. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:25 PM