IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pisicute cu probleme de sanatate
Ice_qween
post Jul 16 2008, 01:44 AM
Post #1





Musafir






Am gasit un motanel acum cateva zile,are aprox o luna jumate si de o zi doua are diaree.Din prima zi cand l-am luat am observat ca este mai blegut,dar am crezut ca asa e felul lui.Cu Giony pisicul meu se joaca,dar totusi daca il luam in brate putem face ce vrem cu el ca nu se impotriveste (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .Oare e bolnav?voi ce credeti ca are?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 16 2008, 07:21 AM
Post #2


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ceai de menta pentru stomacelul lui si mancare boabe, nu lichida. Si repede vizita la medicul veterinar, poate are si alte probleme care nu sunt vizibile. Orice pui sanatos trebuie sa fie, spun medicii, vioi si jucaus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jul 16 2008, 09:39 AM
Post #3





Musafir






Are nevoie si de o deparazitare interna (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 16 2008, 12:02 PM
Post #4





Musafir






Am fost acum la veterinar si mi-a dat un medicament sa ii dau.Sper sa aiba efect.El spune ca probabil de la lapte a facut.O sa il duc si la deparazitare dupa ce ii trece.Multumesc pt raspunsuri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mai am o problema cu el...nu isi face treburile la ladita,sau cel putin nu de fiecare data (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) .Pana acum am zis ca e bolnavior si na,il las,dar deja nu mai suport,toata ziua spal dupa el si in plus miroase urat in casa.Am dat cu otet in locurile unde a facut,dar mereu gaseste alt loc.Ce sa ma fac cu el? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 16 2008, 08:52 PM
Post #5





Musafir






Acum am vazut pe sticlua...scrie ca nu este voie sa dai la pisici sub 1 kg (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .doctorul asta nu a fost atent.am mers aiurea pana acolo,pot sa il arunc la gunoi.Nu vreau sa ii dau si sa pateasca cine stie ce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 16 2008, 09:08 PM
Post #6


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nu-i da inca doctoria, dar suna-l pe vet maine la prima ora sa-l intrebi ce si cum.

Despre susu: observa daca e un colt unde isi face cu preponderenta nevoile si instaleaza-i acolo litiera proprie si personala. De asemenea, fa-l sa inteleaga ca ala e locul pentru nevoile personale, ducandu-l dimineata si seara acolo. O pisicuta se obisnuieste relativ rapid cu tabieturile astea. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Imi inchipui ca avand 3 pisoi e dificil sa-i ai obiecte separate pentru fiecare mustacios, dar, daca il vezi ca nu se obisnuieste la litiera comuna, monteaza-i una numai pentru el, sa se simta special.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 16 2008, 10:27 PM
Post #7





Musafir






L-am sunat pe veterinar si a spus sa nu ii dau din siropul ala,dar sa fierb niste orez si sa ii dau zeama.I-am facut deja si a papat,dar inca este f slabit.
Eu am doar 2 pisici,ala mare este al mamei mele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si inca nu ne-am mutat la casa noastra,sper zilele astea sa reusim si atunci sper sa reusesc sa ii obisnuiesc sa mearga in curte sa isi faca nevoile.Deci litiera nu i-o pot pune unde vreau eu,ci unde se poate,sa nu incurce (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) plus ca el s-a pus in mai multe colturi,si in camera,si pe hol si in bucatarie (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) .Cred ca este lenes pt ca face si in litiera,dar mai face si pe jos.Deci stie ca acolo trebuie,dar nu vrea de fiecare data (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 17 2008, 10:45 AM
Post #8





Musafir






Cred ca se simte bine acum.Aseara a avut scaun normal si a fost si tareee jucaus.Atata a alergat.Astazi nu stiu ca au tot dormit amandoi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MilenaM
post Jul 17 2008, 01:21 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 10-July 08
Member No.: 4,219



Eu stiu ca daca nu face trebusuarele la ladita trebuie sa-l dai cu nasul ca lor nu le place mirosul. Acum....a fost bolnavior si tu ca o mama iubitoare l-ai inteles. Dar se obisnuieste, indifirent ca e pisicuta sau motanel. Apoi, din urma lui, daca pardoseala iti permite, da cu amoniac nu cu spirt. Asta m-a invatat o doamna care are caini in casa.
Pupi si numai bine tie si "puilor" si la noi toate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 18 2008, 12:29 PM
Post #10





Musafir






Aseara iara a facut diaree (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) fix cand eram bucuroasa ca se simte bine (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) .
Nu a mai facut de alaltaieri pe jos,decat la ladita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .Oricum la cat e de dulce nici sa il cert nu ma lasa inima,are o prvire nevinovata ca ma topesc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .Si e atat de sensibil si finut,offf am mai avut eu cand eram mica un pisic asa,f sensibil si stiu ca in fiecare luna eram la medic cu el (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:29 AM