IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bataturile cauzate de pantofi noi, si toate problemele facute de incaltari
kalua
post Mar 31 2006, 09:10 PM
Post #11





Musafir






Pai cred ca m-as duce cu un presulet la cumparat pantofi, sa nu murdaresc talpa, daca-i pe asa. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Vorbesc serios.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 29 2006, 11:22 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



pe mine nu ma mai bat papucii de vreo 2 ani, dar nu stiu de ce... k inainte si eu faceam puroi in bataturi si dureau ingrozitor.... aaa, cred k pt ca port doar papuci sport... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif) ...f rar tocuri

medeea, in general doar papucii noi fac bataturi, iar daca esti mai sensibila sigur nu scapi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 23 2007, 09:04 PM
Post #13





Musafir






Au aparut niste bucati de leucoplast transparent cu gel pentru bataturi. Cel mai bine se foloseste imediat cum simtiti ca ceva nu-i in ordine. Eu am intotdeauna o cutiuta cu de-astea in geanta. Am folosit o singura data (m-au batut niste sandale pe care le port de obicei fara probleme (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ), extraordinar de bun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 23 2007, 09:08 PM
Post #14





Musafir






E cam offtopic dar nah...sa va zic si durerea mea. De vreo 2 zile ma doare o unghie de innebunesc cand ma incalt in ceva. M-am uitat la ea, nu pare sa aiba coltul incarnat si totusi ma doare coltul ala de ma urc pe pereti. Ce as putea face?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 23 2007, 09:23 PM
Post #15





Musafir






Imi inchipui ca incaltarile apasa pe ea (si inainte a "innebunit-o" o pereche anume de incaltari), deci ar trebui sa incalti numai ceva ce nu apasa.

Eu asa mi-am strambat unghia mare de la piciorul drept, e pur si simplu stramba de la o pereche de pantofi pe care i-am purtat de cateva ori intr-a 12-a. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 19 2007, 10:34 PM
Post #16





Musafir






Exista un spray de intins, dilatat pielea pantofilor. Se incalta pantoful, se da cu spray (e o spuma) si se poarta. Se poate folosi si numai pentru anumite portiuni ale pantofului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 20 2007, 04:48 PM
Post #17





Musafir






Mai am una: sosete subtiri din bumbac se uda bine, se storc (dar atat cat sa ramana ude, nu numai jilave), se imbraca si se incalta pantoful. Se merge cu el asa. Se poate da si cu foehnul de cateva ori pe ei. Functioneaza numai la incaltaminte din piele (interior si exterior).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca_f
post May 20 2007, 09:20 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 54
Joined: 14-April 07
From: Cu bocceluta in spate
Member No.: 1,480



Eu, inainte de a face primul drum cu o pereche de pantofi noua o incalt in casa cateva minute, si merg cu ei.. sesizez punctele in care imi vor face probleme si in locurile alea pun 3 like de plasturi si ma asigur ca acolo raman si nu se dezlipesc! Ah si eu am piciorul stang de 37,5 si dreptul de 37 si m am invatat doar recent minte sa cumpar papuci marimea 38, asta dupa ce am patit-o de 2 ori cu niste papucei marimea 37 care la dreptul veneau perfect iar la stangul ma strangeau de muream! Si vreau sa ma laud.. pentru prima oara am achizitionat o pereche de pantofi care nu mi fac probleme, 38 ofcourse, si sunt mandra de mine! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Jan 18 2008, 06:13 PM
Post #19





Musafir






Am vazut ca spunea Ala mai sus ca se baga crema in pantofi (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Ma intreb: nu se strica interiorul pantofilor? Probabil daca sunt din piele, nu au nimic, insa ce te faci cand iei ceva din textila sau inlocuitor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 18 2008, 09:24 PM
Post #20


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu nu am pus decat in pantofi de piele. Cei din inlocuitor nu cred ca merita efortul. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 07:25 AM