IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cand sexul nu mai e ca la inceput..., Fara sex ca la inceputuri
Teocris
post Jan 7 2008, 12:32 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



QUOTE(fata trista @ Jan 7 2008, 12:02 PM) *
BUNA fetelor sunt noua aici la voi dar as vrea cateva explicatii sunt casatorita de 6 ani am o fetita pe care o iubesc enorm si pe sotul meu la fel dar ceva imi pune sufletul la indoiala a disparut acea dragoste care era la inceput nu stiu ce sa intamplat nu mai vb la fel unul cu celalalt sa nu mai zic de momentele tandre pe care le aveam inainte acum mai nou din lipsa dragostei dintre noi ma gandesc la un fost prieten si ma gandesc cum ar fi sa fiu cu el oare ce sa intamplat va rog sfatuitima nu mai stiu ce sa fac ajutatima (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) nu mai zic ca mie rusine de ceea ce gandesc va pup si astept raspunsuri

Cateva semne de punctuatie nu stricau (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Poate e o idee de moment numai.Da-ti ceva timp si pune-ti ordine in ganduri si sentimente.Apoi incearca sa discuti cu sotul tau si sa ii spui ca te deranjeaza ca viata voastra in doi a devenit monotona si ca nu vrei sa continuati asa.Sarea si piperul dintr-o relatie nu dispare asa din senin.Incearca sa" reincalziti ciorbita"cum spune o alta colega de forum(iti recomand topicul ) (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata trista
post Jan 7 2008, 02:12 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-January 08
Member No.: 2,956



[quote name='teocris7' date='Jan 5 2008, 04:39 PM' post='136194']
O prietena mi-a zis odata ca sexul va devenii mult mai interesant si mai placut cand ne vom apropia de 30 ani.
Nu am crezut ,dar chiar asa a fost in cazul meu.
Pana de curand(1 an si jumatate)faceam sex numai ca asa "trebuia".Orgasm nu aveam(nici nu stiam cum e)si nu imi facea nici o placere.
Acum insa,el este mai atent la reactiile mele,preludiu exista (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) cat despre orgasm....nu va povestesc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Problema in cazul meu a fost ca amandoi ne concentram sa simta EL placerea iar la mine nici nu ne gandeam.Acum insa este asa cum trebuie
buna ma bucur sa aud ca asta se poate intampla eu am 26 ani dar mi-a cam disparut pofta de dragoste si sex (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) iar cand sotul vrea asta raspund ca mie rau sau sunt obosita sau ma doare cate ceva nu imi dau seama de ce sper sa imi revin din pasa asta proasta care dureaza de vreo 5 luni fac dragoste de nevoie nu de placere va pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 7 2008, 02:27 PM
Post #13


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



QUOTE(fata trista @ Jan 7 2008, 12:02 PM) *
BUNA fetelor! sunt noua aici la voi dar as vrea cateva explicatii. sunt casatorita de 6 ani am o fetita pe care o iubesc enorm si pe sotul meu la fel dar ceva imi pune sufletul la indoiala. a disparut acea dragoste care era la inceput nu stiu ce sa intamplat nu mai vb la fel unul cu celalalt sa nu mai zic de momentele tandre pe care le aveam inainte acum mai nou din lipsa dragostei dintre noi. ma gandesc la un fost prieten si ma gandesc cum ar fi sa fiu cu el. oare ce sa intamplat? va rog sfatuiti-ma .nu mai stiu ce sa fac ajutati-ma (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) nu mai zic ca mie rusine de ceea ce gandesc.



Asta ca sa se inteleaga toata povestea fetei triste

Cand ai nascut fetita?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata trista
post Jan 7 2008, 03:12 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-January 08
Member No.: 2,956



QUOTE(Fanny @ Jan 7 2008, 02:27 PM) *
Asta ca sa se inteleaga toata povestea fetei triste

Cand ai nascut fetita?

Acum 2 ani
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 7 2008, 03:32 PM
Post #15





Musafir






El a fost primul/singurul barbat cu care ai facut sex?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 7 2008, 03:54 PM
Post #16


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Fetita voastra e mititica, iar grija pentru ea predomina. Probabil si discutiile din casa, tot in jurul ei se invart. Cred ca ar fi bine sa va ganditi fiecare la cum v-a transformat experienta de parinte, ce asteptari aveti unul de la celalalt si sa comunicati mai mult.
Din cand in cand, incercati sa va luati timp liber de la indatoririle parintesti, pentru a face impreuna lucruri care va plac.

Inca ceva! Cred ca te gandesti la un alt barbat pentru ca ai impresia ca problemele curente dispar atunci cand visezi cu ochii deschisi. Totusi, e doar o iluzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata trista
post Jan 7 2008, 04:07 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-January 08
Member No.: 2,956



QUOTE(angeldust @ Jan 7 2008, 03:32 PM) *
El a fost primul/singurul barbat cu care ai facut sex?

Nu a fost al doilea barbat din viata mea fiind si al doilea meu prieten inainte sa devenim sot si sotie

QUOTE(Fanny @ Jan 7 2008, 03:54 PM) *
Fetita voastra e mititica, iar grija pentru ea predomina. Probabil si discutiile din casa, tot in jurul ei se invart. Cred ca ar fi bine sa va ganditi fiecare la cum v-a transformat experienta de parinte, ce asteptari aveti unul de la celalalt si sa comunicati mai mult.
Din cand in cand, incercati sa va luati timp liber de la indatoririle parintesti, pentru a face impreuna lucruri care va plac.

Inca ceva! Cred ca te gandesti la un alt barbat pentru ca ai impresia ca problemele curente dispar atunci cand visezi cu ochii deschisi. Totusi, e doar o iluzie.

Sincer nu mai stiu ce sa cred m-am saturat de viata asta asa monotona si cateodata imi vine sa imi iau lumea in cap si sa plec pt cateva zile departe de sot si fata desi va spun cu inima pe inima ca iubesc fetita foarte mult mai presus decat orice visez cateodata la o aventura la cineva care sa aiba grija de mine la fel cum am eu grija de fetita mea si de sotul meu carora nu le lipseste absolut nimic si astept doar ca sotul meu sa aprecieze ce fac pt casa dar nu se intampla asta si probabil ca visez la un barbat care sa fie mai tandru si mai iubitor cu mine

QUOTE(Fanny @ Jan 7 2008, 03:54 PM) *
Fetita voastra e mititica, iar grija pentru ea predomina. Probabil si discutiile din casa, tot in jurul ei se invart. Cred ca ar fi bine sa va ganditi fiecare la cum v-a transformat experienta de parinte, ce asteptari aveti unul de la celalalt si sa comunicati mai mult.
Din cand in cand, incercati sa va luati timp liber de la indatoririle parintesti, pentru a face impreuna lucruri care va plac.

Inca ceva! Cred ca te gandesti la un alt barbat pentru ca ai impresia ca problemele curente dispar atunci cand visezi cu ochii deschisi. Totusi, e doar o iluzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 7 2008, 05:12 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Cu el ai discutat?I-ai spus ce te framanta?
Monotonia Poate distruge o reletie chiar daca pare perfecta.I-ati inima in dinti si spune-i (sau si mai bine arata (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) )ce iti place.Incearca sa faci tu primul pas pentru a schimba ceva daca schimbare e tot ce iti doresti.Un copil,spre surprinderea multora,nu sudeaza o relatie,ci mai degraba o pune la incercare.
Vorbesc din proprie experienta.Si eu am o fetita de 3 ani,sunt casatorita de 6 ani(impreuna suntem de 12 ani)si nici la mine nu a mers asa cum trebuie de la inceput. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Dupa ce am nascut nu mi l-am apropiat pe al meu sot 1 an si jumatate.Cand venea vorba de sex parca cadea cerul pe mine!!!!!!Ma credeam urata,neinteleasa,neatractiva....Ce mai,intr-un cuvant NASPA. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Apoi am inceput sa discutam,am lasat la o parte gandurile negre si am incercat si altceva.Acum e bine (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Sper sa gasesti si tu puterea de a trece peste asta.Pentru ca,chiar daca nu vrem sa recunoastem,sexul este important(mai ales pentru barbati)
Sa auzim numai de bine!! (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata trista
post Jan 7 2008, 05:23 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 7-January 08
Member No.: 2,956



QUOTE(teocris7 @ Jan 7 2008, 05:12 PM) *
Cu el ai discutat?I-ai spus ce te framanta?
Monotonia Poate distruge o reletie chiar daca pare perfecta.I-ati inima in dinti si spune-i (sau si mai bine arata (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) )ce iti place.Incearca sa faci tu primul pas pentru a schimba ceva daca schimbare e tot ce iti doresti.Un copil,spre surprinderea multora,nu sudeaza o relatie,ci mai degraba o pune la incercare.
Vorbesc din proprie experienta.Si eu am o fetita de 3 ani,sunt casatorita de 6 ani(impreuna suntem de 12 ani)si nici la mine nu a mers asa cum trebuie de la inceput. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Dupa ce am nascut nu mi l-am apropiat pe al meu sot 1 an si jumatate.Cand venea vorba de sex parca cadea cerul pe mine!!!!!!Ma credeam urata,neinteleasa,neatractiva....Ce mai,intr-un cuvant NASPA. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Apoi am inceput sa discutam,am lasat la o parte gandurile negre si am incercat si altceva.Acum e bine (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Sper sa gasesti si tu puterea de a trece peste asta.Pentru ca,chiar daca nu vrem sa recunoastem,sexul este important(mai ales pentru barbati)
Sa auzim numai de bine!! (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)

Multumesc pt sfaturile pe care mi le dati am sa incerc sa fac asta desi sotul meu e o fire morocanoasa nu e un sentimental sau un romantic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 7 2008, 07:53 PM
Post #20





Musafir






Faptul ca el nu e o fire romantica nu inseamna ca nu te iubeste sau apreciaza. Fiecare isi manifesta in mod diferit sentimentele. Daca tu o sa astepti ca el sa te iubeasca exact in acelasi fel cum il iubesi tu, o sa fii mereu dezamagita. Cert e ca trebuie sa discuti mai mult cu el, dar fara reprosuri sau oale sparte, cu mult calm. Explica-i exact ce ai tu nevoie, cum ai nevoie si in special evidentiaza in cel fel s-ar imbunatati relatia voastra daca el ar fi mai atent la nevoile tale. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Barbatii sunt mai receptivi decat ai crede la sugestii daca stii sa le formulezi ok, doar ca ei sunt mai putin intuitivi decat noi. De cele mai multe ori trebuie sa le spui mura in gura cum sta treaba.

Bafta si sa ne tii la curent (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:45 PM