IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mici trucuri, orice artificiu legat de machiaj, produse de machiat, sfaturi utile
bebe_maria
post May 2 2009, 06:51 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Am gasit un video interesant despre repararea fardurilor zdrobite, n-am stiut unde sa-l postez asa ca m-am gandit ca ar fi util un topic de genul asta.
Puteti adauga orice truc legat fie de aplicarea produselor de machiat (gen fard deschis in coltul interior al ociului deschide privirea si ii ofera luminozitate) fie de ingrijirea, pastrarea fardurilor etc, orice considerati voi ca ar fi bine de stiut.




This post has been edited by bebe_maria: May 2 2009, 08:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 2 2009, 07:41 PM
Post #2





Musafir






Eu pot sa zic ceva legat de eyelinerele sub forma de gel, ca asta-mi vine in minte acum. In timpul folosirii, in micile perioade in care tusul sta deschis, tineti-l cu deschizatura in jos, astfel nu se va usca intr-un timp scurt (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 21 2009, 02:07 PM
Post #3





Musafir






Nu-i un truc, dar spuneau fetele pe aici ca ele folosesc mai mult fdt si mai trebuie si netezit cu degetele daca-l aplica cu pensula. Ce-am observat la mine: se aplica exceptional cu pensula si se foloseste si o cantitate mai mica numai daca pensula e curata ca lacrima (deci spalata foarte, foarte bine dupa fiecare folosire) si daca se tot ia cate putin fdt. Mie imi trebuie mai mult timp sa aplic cu pensula (recunosc ca-mi si lipseste dexteritatea), dar rezultatul mi se pare mai bun decat daca-l intind cu degetele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 21 2009, 05:48 PM
Post #4





Musafir






Ka, cu 187 ai incercat?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sau tu n-o ai pe aia in setul de la sigma?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 21 2009, 06:17 PM
Post #5





Musafir






Ba o am, dar cu aia n-am incercat la fdt. Am dat pana acum cu 190 si cu alta, de la Esprit, care mi se pare foarte buna. Ia sa incerc eu maine cu 187 daca spui tu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 21 2009, 06:57 PM
Post #6





Musafir






Mwuahaha, nici nu se compara (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) La fdt lichid ma refer. La ala cu consistenta mai gelatinoasa e mai greu. Da` la fond de ten lichid e aur! Si e mult mai rapid decat cu 190-ul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 11th June 2024 - 04:57 PM