IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cele mai frumoase locuri din tara, preferinte
fortelady
post Aug 11 2006, 05:31 PM
Post #11





Musafir






QUOTE(fortelady @ May 15 2006, 10:25 AM) *
eu recomand din toata inima delta dunarii. peisaje de vis, mancare sanatoasa, aer curat, no internet si nici semnal la telefon.


cred ca iar comit delta anul asta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif) m-a intrebat un foarte drag prieten daca vreau sa mergem un weekend prelungit (cu inca cativa) . astept sa stabilim mai multe despre plecare, cazare etc. sper sa nu vina cu vreo idee sa stam la cort (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/crying.gif) ca nu ma vad dormind pe jos si mergand la tufis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Apr 27 2007, 10:04 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Fetelor vreau sa plec intr-un weekend mai prelungit undeva in tara, preferabil la munte. Stiti cumva vreo pensiune frumoasa pentru care sa aveti si cateva date de contact ? M-ar tenta foarte tare zona Sighisoarei (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Ce pensiuni v-au placut de prin tara dar care sa fie si acceptabile la pret (cca 100 lei camera pe noapte) ?
Va multumesc anticipat (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 27 2007, 12:56 PM
Post #13





Musafir






Noi suntem plimbareti rau de tot, nu mergem in acelasi loc de doua ori, dar pot spune ca in top-ul concediilor, cel mai plin de amintiri frumoase a fost concediul din iulie 2005...sa va spun programul:
Am stat intr-o vilutza din Poiana Marului, superba zona! casele sunt f rare si de abia daca le vezi pe cele din jur...este undeva pe un drum intre Rasnov si Bran..puteti vedea o poza cu imprejurimile in album...pt cine intereseaza, vila este a unui constantean.
Prima zi: am vizitat cetatea Rasnovului si Poiana Brasov...urcat pe munte cu cabina, coborat pe jos, la cules de floricele, mancat in Poiana ca disperatii...iam, iam, cozonacii aia secuiesti din Poiana sunt bestiali!
Ziua a doua: Bran si Cheile Dambovicioarei...va recomand cu placere Cheile, sunt superbe, iar drumul de la Bran la Chei este f frumos! De lasat masina la intrarea in Chei si parcurs drumul pe jos dus-intors, adica cam 10km pe total. Se poate pune de un gratar pe marginea raului, la umbra stancilor.
Am mancat la Cheile Gradistei, la intoarcere, portii mari si mancare super buna...si cu pranzul luat la Cheile Gradistei am o poza...aoleu, ma apuca foamea cu gandul la mancarea alora! plus muzica live!
Ziua a treia: Urcat pe munte la Predeal cu telescaunul, coborat pe jos, masa luata la Trei Brazi...si cu mancarea lor exista poza in album...au o ciorba de vacuta in zona aia, d-aia alpinista, super gustoasa! Va mai recomand sa mancati la Cioplea, sus.
Ziua a patra: gratar in padure la Rasnov, pe malul raului, dormit pe saltea sub brazi...a propos de dormit sub brazi...dupa ce mancati la Trei Brazi, va recomand sa va faceti digestia pe o saltea sub brazii din poiana de langa cabana...e ca-n Rai de bine!
Ziua a cincea: mers pe drum forestier la barajul de pe Lacul Bolboci...este undeva in inima muntelui, parca-i un peisaj din Elvetia! Iar prapastiile de pe marginea drumului va tin adrenalina on the top.
Ziua a sasea: Urcat la Busteni pe munte cu telecabina...singura zi cand s-a putut urca pe munte, vizitat Babele si mers pe jos pana la Cruce si inapoi
Ziua a saptea: mers la Cascada urlatoare din Busteni, mancata acolo gratar si porumb fiert preparat la firul ierbii de localnici, dupa care vizitat Pelesul in Sinaia
Nu mai tin minte alte locuri vizitate in concediul respectiv, dar pot spune cu mana pe inima ca a fost cel mai plin si placut concediu, iar Valea Prahovei e intradevar SUPERBA.
Imi pare rau ca n-am vizitat ferma de struti laudata de fini, tot pe undeva pe acolo.
Daca vreti sa stati in Bran, va pot da nr.de tel.al unei pensiuni deosebite, cam 60-70ron/np, iar la Baile Olanesti am descoperit de asemenea o pensiune excelenta, in caz ca vreti sa faceti Valea Oltului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Apr 27 2007, 01:06 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Sincer sa spun m-am cam saturat de valea Prahovei si imprejurimi. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) As fi vrut tare mult sa merg in zona Sibiului sau Targu Mures (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Saru`mana mult pt itinerariu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 27 2007, 01:17 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



QUOTE(buburuzazuza @ Apr 27 2007, 08:04 AM) *
Fetelor vreau sa plec intr-un weekend mai prelungit undeva in tara, preferabil la munte. Stiti cumva vreo pensiune frumoasa pentru care sa aveti si cateva date de contact ? M-ar tenta foarte tare zona Sighisoarei (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Ce pensiuni v-au placut de prin tara dar care sa fie si acceptabile la pret (cca 100 lei camera pe noapte) ?
Va multumesc anticipat (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


eu in Sighisoara am stat la Casa Legenda, foarte dragut si se incadreaza parca in banii de care ai spus tu. uite si site pe legenda.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 27 2007, 06:19 PM
Post #16





Musafir






mie imi place Bran este o zona linistita superba ca sa nu mai vb de castel care este super, Brasovul iarasi este fain, mai imi place Constanta sunt innebunita dupa mare chiar mi ar placea sa locuiesc la mare. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Apr 27 2007, 07:02 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Am facut rezervare, gata ! Nu va puteti inchipui cate telefoane am dat , cred ca la peste 30 de pensiuni. Toate camerele erau ocupate. De fapt ce ma steptam si eu...m-am trezit la spartul targului (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif) In cele din urma am gasit in Sibiu, chiar in oras. E prima data cand merg in Sibiu si cred ca am ce vedea. In schimb mai am o problema...un restaurant in care se mananca bine (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Poate stiti voi vreunul... (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 9 2007, 06:18 PM
Post #18


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



am fost si eu in delta. a fost frumos.. dar imi inchipuiam ca o sa fie spectaculos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post May 9 2007, 06:53 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



eu m-am indragostit de timisoara (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .... si cluj (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . as vrea sa merg sapt. viitoare la targu mures, si mai incolo la oradea, arad (si poate mai merg odata si la TM)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amona
post Jul 10 2007, 10:56 AM
Post #20





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) EU IUBESC MAREA NEAGRA (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) si imi place mult locul care l-am descoperit este bine sa-l vedeti si voi

reclamaaaa
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

This post has been edited by fortelady: Jul 10 2007, 11:04 AM
Reason for edit: reclama si racolare de clienti
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:15 PM