IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cele mai frumoase locuri din tara, preferinte
jolie
post Jul 23 2007, 07:27 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Mie mi-a placut mult la Rasnov. Linistit si frumos! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 22 2008, 05:01 PM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Riu Sadului-merita! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Saratura Cerbului este minunata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Feb 24 2008, 10:23 AM
Post #23





Musafir






Valea Frumoasa (nu-mi amintesc exact unde vine, dar caut (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) este absolut superba, sunt 10 km de mers pe un drum ingust, prin padure, cu munte in dreapta si rau in stanga. La un moment dat ne-am oprit intr-un luminis si am facut un picnic pe niste buturugi taiate si era acolo o mare de fluturi albi, frumosi si prietenosi. Probabil nu stiau ce-i ala om si se asezau peste tot, pe furculita, pe mana, erau superbi. Unul chiar a tinut mortis sa stea pe mana mea pana am urcat in masina si cred ca l-am plimbat cativa km buni (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Partea urata este starea drumului, daca ai un 4x4 ar merge, noi am fost cu cielo acum vreo 6-7 ani, a trebuit sa mergem foarte incet prin gropi si pietre, dar peisajul era foarte fain.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 24 2008, 11:39 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Lxn, am cautat cu google si n-am gasit ceva sa ma lamureasca. daca iti amintesti pe unde vine, te rog scrie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si daca ai si poze e inca si mai bine .

Teo, ma intereseaza foarte mult si ce ai spus tu. Mai multe detalii? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Incerc sa-mi pregatesc de pe acum vara si vreau sa am cat mai multe variante ademenitoare , sa-l "imbrobodesc" pe-al meu iubit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Am deja folder cu destinatii de vacanta, mai ales ca ma intereseaza ce tine de Romania , noi nu ne-am prea plimbat prin tara pana acum si anul asta am decis ca e musai sa vizitam plaiurile mioritice .

PS. Am gasit pe net despre Riu Sadului, problema este ca nu am gasit decat cabana Nora si mie mi-ar trebui o pensiune sau o cabana unde sa pot gasi numai doua paturi intr-o camera...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Feb 24 2008, 10:07 PM
Post #25





Musafir






Larisa, din pacate eram micuta si nu-mi amintesc pre bine dar ma interesez si daca gasesc ceva, notez aici. De asemenea, iti intorc rugamintea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si noi vrem sa facem un tur al tarii vara asta si am vrea sa stim locuri de cazare cu preturi si tot ce se poate. Daca ai cumva informatii de genul asta, te rog mult sa-mi spui si gasim o metoda sa mi le comunici (pm sau mess). Tenchiu (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 25 2008, 11:52 AM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



La cabana Nora sunt si camere cu trei paturi.
Cel mai bine da un telefon.E imposibil sa nu aiba si camere matrimoniale (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Am promis ca voi deschide un topic cu poze de la Riu Sadului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 25 2008, 12:48 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Uh, ce bine! Vreau pozulici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Cabana Nora este cea pe care am gasit-o dar ....e singura de pe acolo?! Ca altceva, nema. Si de pe site nu am inteles ca ar avea matrimoniale, fiind mai mult frecventata de grupuri mari gen tabere.

Lxn, cum ziceam , eu nu prea sunt "plimbata" prin tara. Am tot fost pasare calatoare pe alte meleaguri iar in tara am mers, la fel cum spui si tu , cand eram mica ....imi amintesc ca mi-a placut enorm in Delta Dunarii si tot pregatesc o excursie pana acolo si ...am mai fost pe la Lacul Rosu, Cheile Bicazului. Toate locurile pe care le-am vazut mi-au placut mult ( nu includ Valea Prahovei fiindca cred ca oricine a fost macar o singura data pe acolo si mie personal nu-mi mai place asa de mult pentru ca a devenit un fel de mare bulevard ). Asa ca, in ce priveste locuri de cazare , nu am informatii, imi pare rau. Le astept si eu din alte parti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ca sa colind si Romania, sper eu - in vara ce vine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 25 2008, 03:31 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Nu.Nu e singura pensiune de acolo. Insa e singura care isi face cat de cat publicitate.
Da, ai dreptate,nu prea s-au dus perechi, numai grupuri organizate.
Cabana insa are camere cu 3 ,cu 4,cu 5 si cu 6 paturi.
Cazarea nu e scumpa si mancarea e buna.
Nu vreau sa intru si mai mult in amanunte sa nu se creada ca fac publicitate. Daca vrei iti dau mai multe detalii pe PM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Feb 25 2008, 08:21 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Da, chiar te rog. Cand ai timp , scrie-mi pe privat. Merci frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 25 2008, 10:12 PM
Post #30


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



e frumos la keile bicazului.
va recomand si sapanta si trans fagarasanul. ala da, frumos!
noi cand am fost in excursie nu ne-am programat decat un traseu cat de cat, nicidecum cazare si de astea. si in nicio seara nu am dormit in masina.
a fost mai palpitant (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 12:28 PM