IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zborurile cu companiile low-cost, pareri pro si contra
Ala80
post Feb 11 2007, 08:35 PM
Post #1


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Observ ca piata din Romania a fost invadata de aceste companii. Ati folosit vreodata serviciile lor?
Eu nu am zburat decat cu Tarom si Air France. Cred ca le raman fidela, desi diferentele de pret pot ajunge pana la 200-250 de euro. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Practic un zbor catre aceeasi destinatie poate fi 70 de euro cu o companie low-cost si 300 cu o alta. Oare costurile reduse nu se reflecta in siguranta zborului? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 11 2007, 09:14 PM
Post #2





Musafir






Nu stiu despre care companii este vorba, dar cele nemtesti sunt ok.
Si la companiile "normale" aviatice exista diferente colosale de preturi, daca esti versat poti face chiar mari economii de bani.
Noi n-am mai folosit o agentie de turism de mai bine de 10 ani, ne luam biletele de avion singuri (alta economie). La hoteluri procedam la fel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 11 2007, 09:47 PM
Post #3





Musafir






da, am folosit blue air.
au fost ok (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 11 2007, 10:16 PM
Post #4


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Am vazut ca mai nou a aparut si wizzair. Au preturi dubios de mici: 2 milioane si ceva /zbor. (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Feb 12 2007, 10:52 AM
Post #5





Musafir






am folosit myair pentru cursa de roma, si chiar au preturi mici cred ca a costat un bilet dus intors vreo 2 milioane, zborul in sine a fost ok atat dus cat si intors.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 12 2007, 11:01 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu nu inteleg de ce sa platesc mai mult daca exista variante. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) diferenta consta in general intr-o masa pe care oricum nu o mananc.
pana acum nu am zburat cu companii low-cost dar nu am nimic impotriva lor. pt roma mi-am luat bilete de la myair. daca ma duce la roma si ma mai si aduce inapoi in zilele stabilite ma declar mai mult decat multumita. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
eu am zburat cu mai multe companii si pot sa zic de ex ca fata de Emirates companiile "normale" gen Tarom, KLM etc par low-cost. deci e o treaba relativa si aici. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 12 2007, 08:27 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu am mers doar cu air france. cred ca din cauza distantei.. daca era dupa mine imi luam ceva mai ieftin. dar no (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Mar 2 2007, 04:06 PM
Post #8





Musafir






fetelor eu zic sa va uitati si pe situl de la firmele easyjet si aegean.cu aegean am vazut bilet bucuresti-atena cu 200 euro pe cand taromul il are 300 si olympiaki 360.cu easyjet are bilet londra-atena 100 euro.pentru ca am cautat bilete ieftine am mai vazut niste firme cum ar fi:germanwings,skyeurope,ltu,alpi eagles.am si niste situri unde poti cauta hoteluri ieftine cu foto in orice tara,cate stele vrei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Mar 4 2007, 06:45 PM
Post #9





Musafir






Si eu zbor cu cele low cost- cumparandu-le online cu mult timp inainte, n-am nici o treaba.
Sper sa apara si in Ro pt ca preturile practicate de tarom mi se par nejustificate.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Mar 26 2007, 09:00 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



am fost luna trecuta cu wizz air la Barcelona si a fost mai mult decat ok...aterizari perfecte, am dormit beton n avion...acum merg tot cu ei in Germania
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:41 AM