IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> La ce concerte ati mai fost?
Fanny
post Jun 5 2008, 08:43 AM
Post #1


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Marti am fost la recitalul Sugarbabes, care a avut loc in Bucuresti. In deschidere Keo si Akcent. Intre formatii un dj care mixa house de club. Interesant, dar nu prea gustat de majoritatea oamenilor prezenti... care erau nerebdatori sa le vada pe britanice.
Cand au aparut, mi-am dat seama ca e doar o trupa popularizata, dar nu au sanse sa ramana in istoria muzicii prin nimic.
Recunosc totusi ca Sugarbabes au fost mai bune decat o trupa romaneasca de fete (sau de baieti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ). Cred ca primul merit e c-au vorbit putin si si-au vazut de cantat. N-au indemnat publicul sa le aplaude, a ridice mainile, sa fluure steguletele, etc... cu s-a intamplat cu cei dinaintea lor. Fetele au voci melodioase, dar miscarea scenica si costumele lasa mult de dorit. Rochiile lor erau atat de diferite una de celalalta ca aveam senzatia ca sunt rupte din filme diferite. In plus, Sugarbabes aveau fix miscarea de scena a formatiilor: inaltam mainile spre cer, fandam piciorul din fata, scoatem fundul in evidenta mai avansam cativa pasi... reluam. In schimb, dansatoarele se miscau super. Pacat ca apareau doar la unele melodii.
A fost o experinta... mai mult nu pot sa spun! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3 Pages V  < 1 2 3 >  
Start new topic
Replies (10 - 19)
claudia_electra
post Oct 7 2008, 09:38 AM
Post #11


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



In Bruxelles, Amicutz, dar ai verificat siteul ei sa vezi pe unde mai ajunge? Aici a venit a doua oara in 3 luni, asa mare succes a avut. Iar biletul nu a fost deloc scump, 42 de euro categoria a IIa (cele de categoria I erau epuizate cand am comandat eu, dar sigur nu erau cu mult mai scumpe).

Atat mie cat si sotului (care nu o stia inainte de concert, dar dupa a tot cerut sa pun melodii cu ea la winamp (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) ni s-a parut exceptionala ca puritate a vocii, profunzime, caldura iar concertele o avantajeaza mult mai mult decat inregistrarile. Ti se ridica parul pe tine cand o auzi in concert.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Oct 7 2008, 12:11 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



se pare ca vin Depeche Mode in 2009 (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
i-am vazut acum 2 ani, imi venea sa plang de fericire, am stat foarte aproape de scena, mi se facuse pielea de gaina. damn, ca nici nu pot sa descriu ce a fost acolo. absolut (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Oct 7 2008, 03:23 PM
Post #13





Musafir






Regretul cel mai mare este ca in 1999 am avut bilete la Pavarotti si n-a mai venit din cauza unei raceli...A fost ultima sansa pentru mine sa-l aud pe viu...
Bucuria cea mai mare am avut-o cand am primit bilet la Bocelli.
Cel mai extra super ramane in sufletelul meu: Sting.
Ca prezenta pe scena: Tina Turner si Cher.
Cel mai slab concert: Gipsy King
Cea mai proasta sonorizare: Rod Stewart
Neasteptat de faine: Umberto Tozzi si Air Supply
Show dichisit si foarte simpatici: Pet Shop Boys

Na ca sa nu cumva sa uit Police: m-a uns la inimioara insa Sting singur mi-a placut mai mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 7 2008, 04:53 PM
Post #14


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



noi, ca sintem rockeri, am ratat foarte multe (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
ba-n vara asta a fost si festival de rock la Montreal
am niste pretenari pe un forum din diaspora si m-au tot invitat la concerte pana au renuntat.
cred ca-s ferm convisti ca m-am dat cu dusmanu: disco-pop (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si daca ar fi sa ma iau dupa gandul ca musai s-o vad pe Tina in decembrie ...au dreptate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jan 23 2009, 03:22 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Am fost aseara la concertul Tinei Turner (cateva poze aici).

(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f211/claudia_electra/Tina.jpg)

E atemporala doamna aceasta, la aproape 70 de ani arata fabulos, se misca la fel iar de voce ce sa mai vorbim. Era o sala enorma in care evident ca vedeai un puricel de Tina, noi ne plangeam initial de biletele pe care le-am mai apucat dar la plecare am vazut ca se putea mult mult mai rau. Tot publicul (nu stiu cate mii de persoane erau acolo) dansa, canta...fetita mea din burtica nu a fost prea incantata insa, sonorizarea de fond era exagerat de tare, distorsiona...Per ansamblu ma bucur ca am mers, desi nu sunt un fan infocat, e o legenda pe care cine stie cat ne-o mai daruieste Dumnezeu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 23 2009, 03:48 PM
Post #16


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



incredibil! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jan 23 2009, 04:22 PM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Wow, Clau! Super fain arata pozele!
Eu m-am indragostit de Scorpions, dupa ce am vazut show-ul pe care l-au facut in Craiova, pe o scena modesta! A fost (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-01.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-04.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-02.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-09.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-05.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amicutz
post Feb 5 2009, 04:07 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 54
Joined: 4-February 06
From: Big Bad Bucharest ;)
Member No.: 183



Ok, n-a fost un concert de talia celor mentionate pe aici dar aseara am fost la Kumm si sunt tare faini (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 5 2009, 08:30 PM
Post #19


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



povesti, poze, nimic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FeuerFuchs
post Mar 25 2009, 04:34 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 23-March 09
From: Timisoara
Member No.: 6,148



La ultimul concert la care am fost Holy Moses erau capul de afis (trash metal.......cu o TIPA ca si vocal (IMG:style_emoticons/default/322.gif) ).... pe langa care mai erau inca 4 trupe (de mentionat doar Benediction-UK si Vokodlok-Timisoara).....pacat numai ca la o parte n-am putut sa fiu atenta din cauza ...."turmei" (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

Acum in martie am ratat Phoenix in Timisoara....nu mai tin minte de ce.......cred ca au cantat chiar de 1 martie

Si alta trupa pe care imi pare rau ca am ratat-o e Korpiklaani - Finlanda........astia tot ceva folk metal canta..... si au fost anul trecut la Iasi

Pe scurt....mai mult am ratat in ultima vreme......dar mai am timp sa ma revansez (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd May 2024 - 09:24 PM