IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari de licenta
Cindy
post Jan 8 2010, 09:38 PM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Book, iti trebuie neaparat note de subsol: la orice citat, parafrazare, explicatii in plus care ar incarca inutil lucrarea. De asemenea, sursa pozelor.
La noi la facultate, o carte de baza a fost "Bernard Dagenais - Campania de Relatii Publice". Nu stiu daca ai citit-o, daca nu, poti sa o descarci de aici. Daca te uiti in dreapta, la related documents, o sa mai vezi cateva carti care ar putea sa iti fie utile. Mie foarte mult mi-a placut "Wilcox - Public Relations: Strategies and Tactics", explica foarte bine in termeni accesibili, nu pomposi, echivoci samd, poate o gasesti la biblioteca. O carte de referinta ar mai fi "Totul despre relatiile publice - Doug Newsom", insa eu nu am citit-o, nu stiu sa iti spun mai mult...decat ca are vreo 700 de pag. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Studiul de caz ai putea sa il faci pe ceva concret, adica pe o campanie de promovare care chiar a fost desfasurata. Analiza de campanie se face dupa planul lui Dagenais, cele 9 puncte (la noi asa se facea, cel putin). Eu il preferam sincer pe Wilcox.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 8 2010, 10:05 PM
Post #22


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Cindy, mersi mult, esti o draguta ca de obicei. (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)
Luni ii arat lucrarea finala profei. Pana atunci ma uit daca am de unde scoate si niste note de subsol. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Deci la bibliografie am scris eu si surse web (ca de acolo am pozele) dar ma intrebam daca trebuie la fiecare poza in parte sau merge si asa. (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
Din cartea aia parca imi amintesc si eu cate ceva. Mi-a zis profa ca studiul de caz e important, restul nici nu prea conteaza. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) Si ea zicea ca sa fac eu o campanie, dar mi se pare mai ok cum zici tu, sa analizez una deja existenta, preferabil pe cea a Sibiului-capitala culturala europeana. O sa o intreb... Si o sa ma uit si de cartile celelalte. Multumesc frumos. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:23 AM