IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idei de design interior pentru living (sufragerie), Living: poze, idei
Ariana
post Apr 16 2008, 03:18 PM
Post #21


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Off topic:
Mititik eu sunt 3 in 1.Am avut o directie putin mai curioasa.
Am lucrat in invatamant imediat ce am terminat Liceul Pedagogic iar dupa ce am terminat Colegiul de arhitectura am muncit in paralel dimineata la gradinita si dupa-amiaza la birou.Intre timp am gatat si Designul si din octombrie am ales sa fac o pauza de un an in invatamant pentru ca mi se cam terminasera bateriile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Apr 16 2008, 03:39 PM
Post #22


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Asa da, nu am stiut ca ai facut si colegiul de arhitectura. Bravo, ai talent si gust!
Si din cate am prins de pe forum, obisnuiai sa te dedici trup si suflet si copilasilor de la gradi. Esti un om deosebit! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Apr 16 2008, 04:08 PM
Post #23


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am atasat cateva imagini si cu propunerea initiala.Undeva pe acolo e si biblioteca de care povesteam.Niste paralelipipede suspendate.
Mie mobilierul acela masiv mi-a placut f tare pentru ca oferea mult spatiu de depozitare care era practic mascat.

Off topic:-o sa ma certe fetele ca divalghez discutia spre mine
(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ...sunteti dragute.Multumesc din suflet pentru aprecieri.
Da, am iubit mult prima mea meserie si poate de aceea nu am reusit niciodata sa ma dedic trup si suflet arhitecturii.
Acum lucrurile s-au mai legat si incep sa ma bucur de fiecare interior sau casuta pe care mi-am pus amprenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 16 2008, 04:14 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Mie cel mai tare imi place masa din mijloc e tare misto.
Mie nu prea imi plac culorile astea pretentioase ca se vede orice pe ele, da' asa de vazut la altcineva e frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Apr 16 2008, 04:34 PM
Post #25


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



La masuta cele doua parti trebuiau sa fie mobile.
Asta dupa ce am renuntat eu la ideea de masa-acvariu caci asa am vrut initial dar din nou m-am izbit de tamplar care era plin de lucrari si nu avea chef de piticii mei creativi.
Si noi in living tot un bordeaux din asta avem si s-a comportat f bine.Zugraveala are doi ani.
La urmatoarea redecorare vreau sa introduc si niste fasii de tapet pe ici pe colo.Mi-am topt propus sa pictez eu ceva pe pereti dar nu am mai apucat. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
O sa fac poze si livingului de acasa daca oi avea vreme.

A si parchetului i-am pus gand rau.E un parchet laminat culoarea stejarului si mie nu imi place deloc.De fapt nu imi prea place mie ideea asta de parchet laminat ieftin.
Parchetul triplstratificat mi se pare superok.Se monteaza ca si cel laminat doar ca are un strat de lemn desupra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 16 2008, 04:37 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Apai si eu m-am apucat Ariana sa -l fac pe Winnie in camera fetitei si inca nu la-m terminat, da' tre' sa ma mobilizez sa-l termin.
Hai fa poze cand ai vreme si pune-le ca mie imi place ca esti tare creativa, ti-ai ales bine de tot meseria.

This post has been edited by Master of Norules: Apr 16 2008, 04:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Apr 16 2008, 04:40 PM
Post #27


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sa ne pui poze cu el dupa ce termini okiedokie?
Eu i-am facut o surpriza mamei prin liceu cand am inceput sa fac un colaj pe usa.Un Putzi mare (cel de la reclama de la periuta de dinti) imi pare rau ca nu mai am nici o poza cu marea creatie..Era sa faca mama mea atac de cord. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 16 2008, 05:30 PM
Post #28





Musafir






Off topic ca nu ma pot abtine sa ma laud si io : in clasa a 11-a m-au apucat crizele intr-o seara si am desenat toti peretii din camera mea cu creion si acuarele (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Am picatat o sirena, niste paianjeni si alte cele si am scris tot felul de minuni si citate dupa care imi guvernam eu viata in perioada aia de genul "Live fast, die young and keep a good looking corpse" (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Nu va zic ca s-a apucat mama-mea de cap daaarrrr....dupa ce am plecat la faculta a ezitat ani buni sa imi zugraveasca acea camera de teama sa nu distruga opera de arta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 16 2008, 05:41 PM
Post #29





Musafir






Angel, (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Apr 16 2008, 05:50 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



mie mi-e rusine sa spun cu ce am zugravit dormitorul cand aveam vreo 2-3 ani (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) atata doar ca ai mei au trebuit de urgenta sa spele peretii si sa zugraveasca din nou (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) erau maronii si "parfumati" :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:17 AM